AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı

AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı
Dışişleri Bakanı Davutoğlu:-"Dünya'nın neresinde olursa olsun, bir tek vatandaşımızın gözünden bir damla yaş düşse, o yaş yüreğimize ateş olur ve bizim yüreğimize düşer. Ondan haber alıncaya kadar, onu o zor şartlardan kurtarıncaya kadar, uyku gözümüz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Dünya'nın neresinde olursa olsun, bir tek vatandaşımızın gözünden bir damla yaş düşse, o yaş yüreğimize ateş olur ve bizim yüreğimize düşer. Ondan haber alıncaya kadar, onu o zor şartlardan kurtarıncaya kadar, uyku gözümüze haram olur" dedi.

Davutoğlu, Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) partisinin Aksaray Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Partililere hitap eden Davutoğlu, her şehrin ve milletin bir misyonu olduğunu belirterek, "Herkes tarih içinde kendine bir misyon biçtiğinde, o tarihe anlam katar. Bütün mevkilerin ve makamların geçici olduğunu anlatmıştık. İsmimizin önüne ve arkasına gelen hiçbir unvan, Allah'ın kulu olmaktan daha yüce değildir. Bütün makamlar geçicidir. Bakanlıklar, milletvekillikleri, belediye başkanlıkları… Her bir makam, her bir unvan geçicidir ama bir tek, huzurunda kıyama durduğumuz Allah'ın kulu olmak bakidir ve bir tek o hesapla biz kıyama dururuz. Şimdi bu misyonu benimsemiş olanlar, hayatlarına anlam katar" diye konuştu.

"30 Mart bir kader seçimidir" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı seçimden yasakladılar ki geride kalanların ümidi kırılsın, yürüyüşleri yavaşlasın diye. Daha büyük bir hızla yüründü ve iktidara gelindi. 2004 mahalli seçimlerinde Kıbrıs müzakerelerini yapıyorduk. Kıbrıs müzakereleri üzerinden üzerimize saldırdılar. Kıbrıs'ı istismar ederek, 'genç subaylar rahatsız' diyerek, başlıklar attılar. Elhamdülillah Kıbrıs davası eskisinden çok daha güçlü şekilde bugün ayaktadır. 2007 seçimlerine girerken Cumhuriyet mitingleri yapıldı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine girerken en büyük sıkıntıları yaşadık. 2009 seçimlerine girerken partimiz kapatılıyordu. Bütün bu engelleri aşan bu hareket, hiç merak etmeyin bu günü de kendi elleriyle hiçbir tereddüdü olmadan aşacaktır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın."

- "Kardeşlik yürüyüşünü daha da kuvvetlendirerek, devam ettireceğiz"

Davutoğlu, 2013'de Türkiye'yi karamsarlığa ve ümitsizliğe sevk etmek isteyenlerin olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"17 Aralık sonrası yaşananlarıyla hatırlanmayacak. 2013 bakın neyle hatırlanacak. Ezeli ve ebedi kardeşliğimizin bu topraklarda tahkim edildiği çözüm süreciyle hatırlanacak. Bugün Van'dan çok büyük bir acı geldi. Trafik kazasında 3 askerimizi kaybettik. Yüreğimiz dağlandı. Ama bir yıldır elhamdülillah hiçbir aileye kaza haberleri dışında, şehit haberi gelmedi ve gelmeyecek de inşallah. Birileri tekrar bu çatışma ortamından istifade ederek, Türkiye'deki iktidarı sarsmak isteyebilir. Ama biz buna izin vermeyeceğiz. Bu topraklardaki kardeşlik yürüyüşünü daha da kuvvetlendirerek, devam ettireceğiz."

IMF'ye olan borcun 2013'de ödendiğini hatırlatan Davutoğlu, "Borç alan talimat alır, dedik. Bakın çok güzel ifadeler 'dik dur eğilme, bu millet seninle'. Bu çok güzel ama dik durmak için kimseye borçlu olmamak lazım. Borçluysanız, size diyetini ödetirler. Ve onlarca yıldır bu memleketi dış borca mahkum edenler, 70 sente muhtaç edenler, bu milletin hayat damarlarını kesmeye çalışanlar, tekrar sahneye çıkmaya başladı. Hiç umutlanmasınlar, nasıl ki IMF'ye olan borç kapanmıştır, inşallah bir daha bu millet, borçlu olma zilletini yaşamayacak. Aksine herkese merhametle yakalaşan güçlü, kudretli ve şefkatli bir ülkenin temsilcileri olarak onurla dolaşacak" ifadelerini kullandı.

- "Başları dik dolaşıyorlar"

Davutoğlu, geçen hafta Almanya'da olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Binlerce kardeşimiz, büyük bir salonu doldurup heyecanla Başbakanımızı karşıladı. Çünkü o kardeşlerimiz biliyorlar ki; son 10 yıl içerisinde, Almanya'nın her sokağında, Avrupa'nın her mahallesinde başları dik dolaşıyorlar. Güçlü bir ülkenin arkalarında olduğunun bilincinde dik dolaşıyorlar. İşte demokrasinin, milli iradenin gücü burada. Bu öz güveni devam ettireceğiz. Dünya'nın neresinde olursa olsun, bir tek vatandaşımızın gözünden bir damla yaş düşse, o yaş yüreğimize ateş olur ve bizim yüreğimize düşer. Ondan haber alıncaya kadar, onu o zor şartlardan kurtarıncaya kadar, uyku gözümüze haram olur. Her bir vatandaşımız için hangi mezhepten, hangi etnik kökenden, hangi şehirden olduğu ayrımı olmaksızın..."

"Dünyada onurlu olarak ayakta durmanın nişanesi güçlü bir ekonomiye sahip olmaktır" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Dünyada itibarlı olmanın işareti de aktif, dünyanın her yerinde hareket eden bir dış politika yürütmektir. Birileri bu durumdan rahatsız oldu. Olacaklar. Şunu da bilsinler. Gerek duyuluyorsa daha çok rahatsız edeceğiz. Bizden rahatsız olanlar zalimlerdir. Kendi halklarına zulmedenler bilsinler ki; biz onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Buradan kastımız, herhangi bir şekilde rahatsızlık vermek değildir ama mazlumlara yardım etmek anlamında o mazlumlara yardım etmeye mecburuz. Onurla söylüyorum. Filistin Devleti tanındığında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda o devlet adına konuşan tek dışişleri bakanı vardı. O da bendim. Türkiye Cumhuriyeti adına, Hükümetimiz adına ve en önemlisi sizlerin adına çıktık ve Filistin'in BM'de tanınmasını sağladık."

- "Bu seçimler, sadece bir mahalli seçim değil"

Davutoğlu, 30 Mart ile milli irade, güçlü ekonomi ve dünyanın her yerinde yürütülen aktif diplomasinin devam edeceğinin altını çizerek, şunları söyledi:

"Şimdi Aksaraylılara soruyorum. 30 Mart günü bu kutlu yürüyüşe evet demek için destek vermeye hazır mısınız? Şu ana kadar yapılan seçimlerde hep AK Parti'ye destek olmuş Aksaray. Bu desteğinizi daha da artırarak, inşallah yüzde 66 olan son seçimdeki oyları, yüzde 70-75'lere çıkarmaya hazır mısınız? Çünkü artık bu seçimler, sadece bir mahalli seçim değil."

Konuşmaların ardından AK Parti'nin belediye başkan adayları tanıtıldı.

Muhabir: Özkan Beyer
Yayınlayan: Ahmet Kayır

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com