AK Parti Balıkesir mitingi

AK Parti Balıkesir mitingi
AK Parti Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3)

BALIKESİR (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu CHP, 27 Mayıs'ı hazırladı. 27 Mayıs'a çanak tuttu. Merhum Menderes'in asılmasına göz yumdu. Bu CHP, 12 Eylül'e giden zemini hazırladı. 28 Şubat'ı var gücüyle destekledi. İşte şimdi de tarihi rolünü oynuyor" dedi.

Erdoğan, partisince Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasında, hiçbir zulmün karşılıksız kalmayacağını söyledi. 

Tarihten bir vesika göstereceğini belirten Erdoğan, "Dün de Burdur ve Uşak'ta bir başkasını gösterdim. Fakat çok enteresan, medya bunu iyi takip etsin. Dün gösterdiklerimin bir kısım medya yayınlamadı. Yayınlasanız da yayınlamazsanız da tarih o medyayı affetmeyecek" ifadesini kullandı.  

3 Temmuz 1960 tarihli bir gazetenin haberini gösteren Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"İsmini vermiyorum bu da benim bu noktadaki hassasiyetimdir. İsteseydim bu gazetenin adını da verebilirdim ama vermeyeceğim. Onu zaten yazılı medya araştırır, bulur. 27 Mayıs'ta darbe yapmışlar. Merhum Menderes'i hapse atmışlar. Onunla ilgili haberler yapıyorlar. Bakın ne diyor, çok enteresan. 'Menderes'in kasası, yolsuzluk evrakı ve vesikalarla dolu' diyor. Aynen bugünkü gibi. Haberin içinde merhum Başbakanla ilgili son derece alçakça, son derece edepsizce, hayasızca iftiralar var. Darbe yapmışlar yetmemiş, merhum Menderes ve arkadaşlarını hapse atmışlar yetmemiş. İşte bu haberlerle, Menderes'in itibarını sıfırlamak istiyorlar. Sonuç, Menderes bizim için bu milletin gönlünde. Menderes, bu milletin gönlünde silinmez yer edinmiş bir demokrasi kahramanı. Dikkat edin. Aynı gazete bugün de aynı manşetleri atıyor. O gün, Menderes'e yapılanların aynısını, bugün de AK Parti hükümetine yapmak istiyorlar. O gün, nasıl iftiralar attılarsa bugün de aynılarını atıyorlar. O gün, nasıl çirkin, kirli tuzaklar kurdularsa, bugün de tıpa tıp aynısını yapıyorlar." 

CHP Genel Başkanı'nın bir süredir grup toplantılarında kendine göre ses kayıtları yayınladığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Çok aleni bir şekilde anayasa suçu işliyor. Yasaları ayaklar altına alıyor. Aynı zamanda çirkinleştikçe, çirkinleşiyor" dedi. 

"CHP'nin başına bir kasetle genel başkan oldu" değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Bu zat, bu adam SSK'ya genel müdürdü biliyorsunuz değil mi? Bunun genel müdürlüğünü burada 40-50 yaş jenerasyonu bilir. Hastanelerde kuyruklarda mıydık? Şafak vakti gider, kuyruğa girer, numara alır, ondan sonra da saatimiz gelince güya tedavi olurduk" ifadesini kullandı. 

- "Bizim Kanunimiz at sırtında ömrünü geçirmiş bir Kanuni'dir"

Hastaların ilaçlarını hastane eczanesinden almak zorunda olduklarını ve ilaçların çoğunu da bulamadığını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi istediğin hastaneye gidebiliyor musun? İstediğin eczaneden ilaçlarını alabiliyor musun? Çünkü bu iktidar AK Parti iktidarı. Yeni hastanelerimizi yapıyoruz. Bugün Tıp Fakültesi Hastanesinin açılışını yapacağız. Onu da biz yaptık. Üniversitemiz şu anda Tıp Fakültesi ve hastanesine kavuşuyor. Daha da güçlendiriyoruz. Dedim ya biz dertliyiz. Kanuni ne diyor? Ama bu hani dizilerde izlediğiniz Kanuni değil ha. Bizim Kanunimiz öyle kadınların kucaklarında dolaşan bir Kanuni değildir. Bizim Kanunimiz, at sırtında ömrünü geçirmiş bir Kanuni'dir. Onu bile lekelemeye çalıştılar. Ne diyor; 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.' Yani koskaca bir Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye halkının bir sağlıklı nefesine feda edebilecek bir anlayışta. Biz böyleyiz, böyle yetiştik. Onun için şu anda da bu yola böyle devam edeceğiz ve vatandaşımızın sağlığı her şeyin üzerinde."

Eskiden bir röntgen için aylarca beklendiğine dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Kaç ay bekliyorduk? 5 ay, 6 ay, 7ay böyle. MR, tomografi, ultrasonografi böyle şeyler var mıydı? Yok. Ama şimdi anında, MR'lar, tomografiler, ultrasonografi anında... " diye konuştu. 

Şimdi yeni bir adım atacaklarını ve Balıkesir'in dev bir şehir hastanesine sahip olacağını bildiren Erdoğan, hastane temelinin büyük ihtimalle önümüzdeki ay atılacağını söyledi. Erdoğan, hastanenin açılışını da 2016 sonuna yapmayı planladıklarını söyledi.

-"İsmini vermeyecektim, ağzımdan kaçtı kusura bakmayın"

12 Mayıs 2011'de Balıkesir'e geldiğini hatırlatan Erdoğan, "CHP Genel Başkanının YGS ile ilgili iddialarına buradan cevap verdim" dedi.

CHP Genel Başkanı'nın ortaya attığı iddialarla sınava girecek, 1 milyon 700 bin gencin zihnini bulandırdığını ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çok ağır iftiralarda bulundu. Çok çirkin yalanlar söyledi. Sonra ne oldu biliyor musunuz? ÖSYM Başkanımız, CHP Genel Başkanı'nın bu yalanlarına iftiralarına dava açtı. Dava sonuçlandı. CHP Genel Başkanı, 4 bin lira tazminata mahkum edildi. Bundan ben de çok tazminat kazandım ha, Kılıçdaroğlu'ndan. İsmini vermeyecektim, ağzımdan kaçtı kusura bakmayın. Çok kazandım, açıklayacağım onları. Ondan sonra da Kızılay'a mı olur, bir vakfa mı olur bunları hibe edeceğiz. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza da bu tür iftiraları attı. Bazı kağıt parçalarını ellerine tutuşturmuşlar. Onlarla geldi, rezil oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımıza ödediği tazminatlar bayağı yer tuttu. Kayseri'deki vatandaşlarımız, bayağı sucuğa doydu. Şimdi de eline bazı ses kayıtlarını almış, montajlarını tutuşturmuşlar eline, bununla sahaya iteklemişler. Sonuç aynı. Yine rezil oldu. Ama bunda utanma, arlanma yok. Kızaracak bir yüz yok. Bu CHP, 27 Mayıs'ı hazırladı. 27 Mayıs'a çanak tuttu. Merhum Menderes'in asılmasına göz yumdu. Bu CHP, 12 Eylül'e giden zemini hazırladı. 28 Şubat'ı var gücüyle destekledi. İşte şimdi de tarihi rolünü oynuyor. "

(sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com