AK Parti Batman Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı

AK Parti Batman Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı
Maliye Bakanı Şimşek: "17 Aralık ve sonraki süreç yolsuzluk meselesi değildir. Hedef, ülkenin siyasi istikrarıdır, kalkınmasıdır, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada söz hakkına sahip olmasının engellenmesidir. Burada hedef çözüm sürecidir, Kürtlerin ve

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 17 Aralık ve sonrasındaki sürecin yolsuzluk meselesi olmadığını belirterek, "Hedef, ülkenin siyasi istikrarıdır, kalkınmasıdır, Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada söz hakkına sahip olmasının engellenmesidir. Burada hedef çözüm sürecidir, Kürtlerin ve Türklerin kardeşliğinin tekrar bozulmasıdır" dedi.

Şimşek, partisinin düğün salonunda düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 30 Mart'ın sadece mahalli seçim olarak düşünülmemesi gerektiğini söyledi.

AK Parti hükumetlerinin bölgede barışı ve sükuneti tesis ettiklerini dile getiren Şimşek, bölgeyi yatırım için uygun hale dönüştürdüklerini kaydetti.

"Şu son dönemde ülkemizde tezgahlanan oyunlara hepimiz vakıfız. Bu oyunu bozmak için aslında bu seçim bir referandumdur" diyen Şimşek, şöyle konuştu:

"Bu seçim, çözüm süreci için yani Türklerin, Kürtlerin, Arapların ve diğer bütün Anadolu'yu, Türkiye'yi oluşturan etnik unsurların kardeşliğinin pekişmesi için dönüm noktasıdır. O kadar çok şey yapıyoruz ki aslında herkes görüyor. Sadece çözüm sürecini konuşmak yetiyor çünkü çözüm süreci olmadan buraya yatırım gelmez. Yılarca 80'li, 90'lı yıllarda rahmetli Turgut Özal döneminde buraya teşvikler verildi. Ona rağmen yatırım gelmedi. 'AK Parti' dediğin zaman bir tarafta kalkınma, bir tarafta hizmet, bir tarafta ekmek, bir tarafta da mukaddes gördüğümüz özgürlükler var."

- "AK Parti ,yolsuzlukla mücadele etmiştir, etmeye de devam edecektir"

Şimşek, 17 Aralık ve sonrasındaki olaylarda asıl meselenin yolsuzluk olmadığına işaret ederek, "Yolsuzuluk meselesi olsaydı, yıllarca bu tür şeylere engel olmak için kim ellerini tuttu, kim engelledi?" değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere'deki uluslararası saydamlık örgütünün dünyadaki yolsuzluğu ölçtüğünü aktaran Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu kuruluşa göre 2002 yılında Türkiye, yolsuzuluk algı endeksinde 102 ülke arasında 65'nci sıradaydı. Algı olarak yolsuzluğun en yoğun olduğu 37'nci ülkeydik. 2013 yılında 177 ülke arasında Türkiye 53'ncü sırada. Bu ne demek biliyor musunuz? 'Türkiye, yolsuzluğun en az olduğu dünya ülkeleri arasındaki yüzde 30'luk dilime girmiş' demektir. AK Parti yolsuzlukla mücadele etmiştir, etmeye de devam edecektir.

17 Aralık ve sonraki süreç yolsuzluk meselesi değildir. Hedef, ülkenin siyasi istikrarıdır, kalkınmasıdır. Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada söz hakkına sahip olmasının engellenmesidir. Burada hedef çözüm sürecidir, Kürtler ve Türklerin kardeşliğinin tekrar bozulmasıdır. O nedenle 30 Mart çok önemlidir."

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ise 11 yıldır devrimlerin en önemli adımının çözüm süreci olduğunu söyledi.

Yaklaşık 14 aydır ülkede kan akmadığına dikkati çeken Aktay, şunları dile getirdi:

"Bu süreci durdurabilmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. 17 Aralık'ta karşı karşıya kaldığımız bu darbenin en önemli hedefi çözüm sürecidir. Ülkede insan kanının akmıyor olması birilerini rahatsız ediyor çünkü birileri bu ülkenin insan kanından besleniyor. Oysa tamamen boştan sebepler yüzünden kendi insanımızın bir damla kanını harcamaya mecalimiz kalmamıştır. Öyle bir lüksümüz yok, insanımızın kanı kutsaldır. İnsanımızın kanı, devletten de kutsaldır. Devletin varlığı 'insanların kanı akmasın' diyedir."

- Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış

Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da bazı kesimlerin iftirayla, itibar suikasti, hain darbe girişimiyle Türkiye'yi ananas cumhuriyeti yapabileceğini zannettiğini vurguladı.

Bağış, şunları belirtti:

"Zannettiler ki Muşlu Zafer'i, Siirtli Egemen'i, Mardinli Muammer'i, Batmanlı Mehmet'i biraz ürkütürsek, 'çözüm süreci' denen süreci durdururuz, bu ülkede yeniden kardeşi kardeşe öldürtmeye teşvik ederiz, bu ülkenin belini kırarız, eskiden olduğu gibi yüz milyarlarca doları terörle mücadeleye harcatır, Türkiye'yi uluslararası güçlerin piyonu haline getiririz ama bilemedikleri bir şey var. Biz siyaseti mevki, makam için yapmıyoruz. Bizim için milletin hizmetkarı, Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olmak makamların en büyüğüdür."

"Bu seçim, sadece bir yerel seçim değil, küresel bir seçimdir" ifadesini kullanan Bağış, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu seçim Türkiye'yi faiz lobisi ile vaiz lobisinin eline kukla yapmak isteyenlerle Türkiye'nin kendi ayakları üzerinde dikilip bu bölgede hakkın, adaletin yeniden tesis edilebilmesi, Suriye'de ki katliama, Mısır'daki darbecilere 'dur' diyebilmek için tercih yapacağımız seçimdir. Bize yapılan hain iftiralarla, itibar suikastleriyle, darbe girişimleriyle Türkiye'ye atılmak istenen kazığa karşı hep beraber kenetleneceğimiz seçimdir. "

Muhabir: Yılmaz Ekinci
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com