AK Parti Burdur Mitingi

AK Parti Burdur Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (1)

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizi bölmek, parçalamak isteyenler var. İşte bu adı "paralel yapı" olan virüs, bizim birliğimizi, bölmek için ortaya çıktı. Kardeşlerim, ama başaramayacaklar. Sizin bu dirliğiniz, bu beraberliğiniz, sizin bu kardeşliğiniz, sizin yeniden büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek" dedi. 

Erdoğan, partisinin, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasına, Burdur ve ilçelerinin isimlerini tek tek sayarak selamladı. İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un şehrine gösterilen ahde vefalarından dolayı Burdur halkına teşekkür eden Erdoğan, "Rabbim kardeşliğimizi, yol arkadaşlığımızı inşallah daim eylesin" dedi.

Erdoğan, geçen hafta, Şırnak hudut karakolunda kaza sonucu şehit olan Burdurlu Piyade Er Sezer Çelik'i rahmetle andığını ifade ederek, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Cumhuriyet tarihinin en önemli meydan mitinglerinden birini yaptıklarını, en hayati seçimlerinden bir tanesine gideceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin istikametinin belirleneceği, Türkiye'nin rotasının çizileceği son derece kritik bir seçime giriyoruz. 30 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanları, sadece meclis üyelerini, sadece muhtarları seçmeyeceğiz. 30 Mart seçimlerinde, 77 milyon, hep birlikte ülkemiz için milletimiz için Türkiye'miz için bir tercihte bulunacağız. Bakın burası son derece önemli; 30 Mart, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacağız. Kardeşlerim, bakın bunu özellikle ifade ediyorum; eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemleri demektir. Eski Türkiye demek yeniden kriz demektir, kaos demektir, yeniden gerilim, bunalım demektir. Eski Türkiye demek, yolsuzluk demektir,  yeniden yasaklara dönüş demektir. Eski Türkiye demek içine kapanmış, iddiası olmayan, hedefleri olmayan, projeleri olmayan, dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir. 10 yıl öncesine dönün. 10 yıl önce nasıl Türkiye vardı? Bugün nasıl bir Türkiye var şimdi? Yeni Türkiye onunla sizin karşınızdayız. Yeni Türkiye demek büyük Türkiye demektir. Yeni Türkiye demek istikrar demektir, yeni Türkiye demek güven demektir.”

-"Yeni Türkiye inşallah adaletin tecelli ettiği, bir Türkiye olacak"

Göreve geldiklerinde, Türkiye'nin milli gelirinin 230 milyar dolar olduğunu, bugün ise 800 milyar dolara ulaştığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ey Burdur, 79 senede 230 milyar dolar ve 11 senede buyrun 800 milyar dolara çıkan bir Türkiye. Kardeşlerim, başınızı iki elinizin arasına alıp düşünelim. 36 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye, 79 senede ama şu anda 152 milyar dolar ihracatı olan bir Türkiye. Ah benim Burdurlu kardeşlerim, size daha farklı bir örnek vereceğim; Türkiye'nin dış borcu neydi biliyor musunuz? Biz geldiğimizde 100 liranın 73 lirası borçtu. Dış borç. Şimdi 100 lirasının 35 lirası borç. Nereden nereye. Kardeşlerim, adalet denilen bir şey yoktu. Her konuda. Yeni Türkiye, inşallah adaletin tecelli ettiği, bir Türkiye olacak. Kalkınma olacak, ilerleme olacak, kardeşlerim. Büyüme, hamdolsun, bütün dünyadaki ekonomik krizlere rağmen şu anda OECD raporlarına göre, Türkiye ilk 5 içerisinde, büyümede. Yeni Türkiye birlik demek. İşte buyurun, beraberlik demek, kardeşlik demek.”

-"Onlar montajcı montajcı"

"Bizim bu birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi kıskananlar var. Bizi bölmek parçalamak isteyenler var" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İşte bu adı "paralel yapı" olan virüs, bizim birliğimizi, bölmek için ortaya çıktı. Kardeşlerim, ama başaramayacaklar. Sizin bu dirliğinizi, bu beraberliğinizi, sizin bu kardeşliğinizi, sizin yeniden büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek. Yeni Türkiye 2023 hedefleri demek. Dünyada itibarı olan, gücü olan, sözü olan Türkiye demek.  30 Mart'ta çok net biçimde bir tercihte bulunacağız. Gençler, hanım kardeşlerim, anneler, ne diyeceğiz, 30 Mart'ta ya eski Türkiye diyeceğiz ya da yeni Türkiye diyeceğiz. Onun için durmak yok. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?

Durmaksızın biz yaptıklarımızı anlatacağız, onlar iftira. Onlar dedikodu üretecekler. Onlar montajcı montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bunların ki yatsıya kadar sürmedi. Geldi bir sabah rüzgarı bunu aldı götürdü. Söndü. Sevgili kardeşlerim eski Türkiye'nin aktörlerini görüyorsunuz, değil mi? Bugünlerde yeniden iş başındalar. Yeni provokasyonları, yeni darbe girişimlerinin mücadelesi içindeler. Eski Türkiye'de işleri tıkır tıkır yürüyenler, milleti düşünmeyenler, milletin alın terine, emeğine ekmeğine musallat olanlar, bugünlerde Türkiye'yi bir kez daha paçasından tutuyor, aşağılara doğru çekmeye, geçmişe doğru götürmeye çalışıyorlar."

(Sürecek)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com