AK Parti Burdur Mitingi

AK Parti Burdur Mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

BURDUR (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "54 yıl önce 27 Mayıs müdahalesinin öncesinde ve sonrasında her ne yapıldıysa işte bugün de aynı senaryo uygulanmaya, aynı tuzak kurulmaya çalışılıyor. O gün hangi manşetler atıldıysa bugün de tıpa tıp aynı manşetler atılıyor. Hiç fark yok, değişen bir şey yok. O gün merhum Menderes ve arkadaşlarına hangi iftiralar atıldıysa bugün de montaj ses kayıtlarıyla aynı iftiralar atılıyor, o gün nasıl sokaklar hareketlendirildiyse gençler sokaklara döküldüyse vandallık nasıl körüklendiyse bugün de tıpatıp aynısı yapılmak isteniyor" dedi.

Erdoğan, partisinin, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, halka hitap etti.

Tarihi bir belge göstereceğini, belgenin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu belge CHP'nin genel müdürünün o sahte montaj belgelerine benzemez. Sizlerin, sizlerle birlikte bizi televizyonlarının başında izleyen aziz milletimin bu tarihi belgeyi dikkatlerine sunuyorum. Zira CHP'nin bu genel müdürünün geçmişi de böyleydi ve zaten onların yayın organlarında bunlar özellikle yayınlanmıştı" dedi.

Erdoğan, Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığı'nın tebliği olduğunu söylediği belgenin 27 Mayıs 1960 müdahalesinin hemen ardından Eskişehir'de halka dağıtıldığını bildirdi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Eskişehir Örfi İdare, ne demek, yani Sıkıyönetim Kumandanlığı Tebliği. Diyor ki, 'Ankara'daki bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanları yabancı memlekete kaçarken yakalanmışlardır. Beraberlerinde', şunabakın ya Allah aşkına,'12 uçak dolusu altın mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar'. Düşünebiliyor musunuz, 12 uçak dolusu altın mücevheratı kaçırmakta iken yakanlışlar. 'Sabık Başbakan Adnan Menderes ve Sabık Reisi Cumhurbaşı, başkanı Celal Bayar, askeri kumandanlık tarafından tevkif edilmiştir. Eskişehir'de matbaası olan herkes bu havadisi, yani bu haberleri basıp yayınlamalıdır, vatanseverliğinize hitap ediyoruz.' Bitmedi, 'Demokrat Parti il, ilçe ve bucak başkanlarının kaçmalarına mahal vermeden tevkif edilmelerini ve askeri kuvvetler gelinceye kadar salınmamalarını rica ederim. Eskişehir Örfi İdare Komutanı Tuğgeneral Bedii Kireçtepe'. Ah sevgili kardeşlerim ah, bu ülke hangi badirelerden geçti, bu Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede ne menem işler çevirdi. Hep bunların arkasından hep bunlardan istifade ederek Türkiye'de iktidar olmaya çalıştı. Bu millet hiç bir zaman bu CHP'yi iktidar yapmadı. Zaten 1950'ye kadar da yine bunlar tek başına iktidar olamadılar, tek partili dönem olduğu için bunlar dayatmacı iktidardılar."

"Şimdi soruyorum yani gelip de şu güzel Burdur'umuzun yerel yönetimini bunlara teslim edecek misiniz" diyen Başbakan Erdoğan, "Kardeşlerim öyleyse çok çalışacağız. Gümbür gümbür 10 yıldır burayı yöneten Sabahattin kardeşim bizlerle gayet düzenli bir şekilde hamdolsun Burdur'umuza en güzel hizmetleri verdi, inşallah bundan sonra da vermeye devam edecek. Çünkü biz de icraat var" dedi. 

Erdoğan, televizyonlarda  81 ilde yapılan çalışmaların yayınlandığını hatırlatarak, Burdur'a 10 yılda 3,5 katrilyon yatırım yaptıklarını söyledi.  Bazı vatandaşların konuşması devam ederken bucak ilçesine kendisini davet etmeleri üzerine Başbakan Erdoğan, Uşak'ta miting olduğunu, Bucak'ın da her zaman gönlünde olduğunu bildirdi. Bucak'ın salebiyle beslendiğin ve misafirlerine de ikram ettiğini dile getiren Erdoğan, "Dünyaya Buca'ın salebini tanıttım tanıtıyorum ama inşallah seçim sonrası söz. İnşallah. Şimdi siz iyi çalışacaksınız, Bucak'ta da sakın bir yanlışa mahal vermeyeceğiz. Sandıklardan gümbür gümbür Bucak'ta da çıkacağız. İnşallah burdur'un bütün ilçelerinden bu şekilde çıkacağız" diye konuştu. 

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"54 yıl önce 27 Mayıs müdahalesinin öncesinde ve sonrasında her ne yapıldıysa işte bugün de aynı senaryo uygulanmaya, aynı tuzak kurulmaya çalışılıyor. O gün hangi manşetler atıldıysa bugün de tıpa tıp aynı manşetler atılıyor. Hiç fark yok, değişen bir şey yok. O gün merhum Menderes ve arkadaşlarına hangi iftiralar atıldıysa bugün de montaj ses kayıtlarıyla aynı iftiralar atılıyor, o gün nasıl sokaklar hareketlendirildiyse gençler sokaklara döküldüyse vandallık nasıl körüklendiyse bugün de tıpatıp aynısı yapılmak isteniyor. O gün CHP nasıl ülkeyi gerilime sürüklediyse, nasıl ülkeyi tahrik ettiyse, darbeye nasıl zemin hazırladıysa aynı CHP bugün de tıpa tıp aynı rolü oynuyor. Türkiye'ye bir kez daha ağır bir bedel ödettirmek istiyorlar, Türkiye'ye bir kez daha ağır bir fatura ödettirmek istiyorlar. Türkiye ekonomisini bir kez daha uçuruma sürüklemek, Türkiye'yi yoksullaştırmak istiyorlar. Biz bunlara rağmen 230 milyar dolardan, 800 milyar dolara çıkardık."

"Bütün bunların yaptıklarına rağmen, yatırımlarımız durdu mu?" diye soran Erdoğan, Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını, kendilerinin 11 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını hatırlattı. 

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com