AK Parti Denizli mitingi

AK Parti Denizli mitingi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (1)

DENİZLİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Her zamankinden çok daha cesuruz, çok daha umutlu, çok daha güçlü, çok daha azimliyiz. Bugünlere taşıdığımız Cumhuriyetimizi, ülkemizi ve milletimizi bundan çok daha yükseklere taşımak için çok daha inançlı, çok daha kararlıyız" dedi.

Erdoğan, partisinin Denizli'de Özay Gönlüm Meydanı'ndaki mitinginde halka hitap etti.

Tezahüratlara "Maşallahınız var. 30 Mart'ın adresi belli oldu" diyerek karşılık veren Erdoğan, "Özay Gönlüm ne diyor, Ey benim gözümde tüten, göynümde biten, datlı ezgili Denizlim, üveyik gözlüm, sözü özlüm, eli tüfenkli, demir yürekli Denizlim" sözleriyle konuşmasına başladı.

"Beni bak, nasısın baken eyi mi?" diyerek Denizlilere hatırını soran Erdoğan, Denizli'ye 5 yıl çinde 7. ziyaretini yaptığını belirtti.

Başbakan Erdoğan, "Allah'a hamdolsun, bugün hepsinden farklı, bugün Denizli bambaşka. Bugün Denizli kabına sığmıyor. Bugün Denizli coşkusuyla heyecanıyla partisine ve Başbakanına sahip çıkışıyla bir başka güzel. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. 30 Mart seçimleri ülkemiz için, milletimiz için, Denizli için hayırlara vesile olsun. 30 Mart seçimleri, Ortadoğu, Balkanlar için yeryüzündeki tüm kardeşlerimiz, vatandaşlarımız, mazlumlar, mağdurlar için yeni bir başlangıç olsun diyorum" diye konuştu.

Vatandaşların "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları üzerine Erdoğan, "Hiç endişe etmeyin dik duracağız, dikleşmeyeceğiz" dedi.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin 15 Mayıs 1919'da düşman Ege'yi işgal ederken Denizli'de halkı topladığını ve "Korkmayınız, meyus olmayınız, bu livayi hamdın altında toplanınız ve mücadeleye hazırlanınız" dediğini anlatan Erdoğan, Denizli'nin ümitsiz olmadığını, korkmadığını, yiğitliğiyle cesaretiyle fedakarlığıyla istiklalini ve hürriyetini bir destan olarak yazdığını söyledi.

"İstiklal Savaşı'nın kahramanı Denizli, aynı zamanda istikbal savaşının da kahramanı oldu" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sizler çok çalıştınız, sırtınızı hiç kimseye dayamadan, sırtınızı devlete dayamadan, hiçbir beklentiye girmeden kendi yağınızda kavuralarak Denizli'de yatırımlar yaptınız. Burada ürettiniz, ihraç ettiniz, Denizli'yi, Türkiye'yi büyüttünüz. Denizli her takdiri ziyadesiyle hak ediyor. Denizli, her türlü övgüyü fazlasıyla hak ediyor. İşte bu sebeple Denizli bizim için çok müstesna bir yere sahip. Büyük Türkiye yolculuğunda da bizi, AK Parti'yi hiç yalnız bırakmadınız. Siz AK Parti'ye sahip çıktınız, siz milletin partisine sahip çıktınız, bize destek verdiniz, bize istikamet çizdiniz, bize hayır dualar ettiniz."

Ahmet Hulusi Efendi'nin 95 yıl önce "korkmayın, ümitsiz olmayın" dediğini anımsatan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Millet olarak 95 yıl önce korkmadık, umutsuz olmadık, hiçbir kriz karşısında, hiçbir saldırı karşısında, hiçbir badire karşısında korkmadık, umutsuz olmadık. Her zamankinden çok daha cesuruz, çok daha umutlu, çok daha güçlü, çok daha azimliyiz. Bugünlere taşıdığımız cumhuriyetimizi, ülkemizi ve milletimizi bundan çok daha yükseklere taşımak için çok daha inançlı, çok daha kararlıyız. Şunu unutmayın sevgili kardeşlerim, meyve veren ağaç taşlanır. İçeride hizmet ürettiği için, eser ürettiği için, yatırım yaptığı, Türkiye'yi büyüttüğü için AK Parti taşlanıyor."

Türkiye'de muhalefet sıkıntısı olduğunu dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye'de muhalefet yok. Türkiye'de biz, muhalefetsiz iktidarız, muhalefetsiz iktidar yapıyoruz. Sıkıntımız bu. Saldırıların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Tek bir geri adım atmadan, içeride huzuru, adaleti, kalkınmayı, dışarıda barışı, kardeşliği, dayanışmayı savunmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, bizim önümüzde 2023 hedefleri var. 2023, 2 trilyon dolar milli gelire doğru yürüyoruz. 500 milyar dolar ihracata doğru yürüyoruz. Kişi başına 25 bin dolar milli gelire doğru yürüyoruz. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri yapmak için, emin adımlarla ilerliyoruz."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com