AK Parti Denizli mitingi

AK Parti Denizli mitingi
Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (2)

DENİZLİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin milli kurumlarını, milli değerlerini, milli hedeflerini yok etmek istediler. İnanın ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir zamanında, hiçbir darbeci bunlar kadar acziyet içine düşmedi. Dünyada çok başarısız darbe girişimi vardır ama hiçbir darbeci bunlar kadar başarısız olmamış, bunlar kadar aciz, bunlar kadar gülünç duruma düşmemiştir" dedi.

Erdoğan, Özay Gönlüm Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ülkelerin ekonomik büyüme hızları olduğunu belirtti.

"Almanya orada, Fransa orada, İspanya orada, İngiltere orada, Amerika orada. Ama Türkiye de orada" ifadesini kullanan Erdoğan, "Birine bakıyorsun 0,2, öbürüne bakıyorsun eksi 0,2, öbürüne bakıyorsun yarım, öbürüne bakıyorsun 0,3, Amerika'ya bakıyorsun 0,6 ama Türkiye'ye bakıyorsun 4" diye konuştu.

Bu yürüyüşü hiç kimsenin durduramayacağına, Türkiye'nin bu kutlu yürüyüşünün önünde hiçkimsenin duramayacağına işaret eden Erdoğan, 17 Aralık'ta Türkiye'nin yürüyüşünü durdurmak, Türkiye'yi engellemek, yavaşlatmak için bir komplonun devreye sokulduğunu söyledi.

Piyasaları sarsmak istediklerini anlatan Erdoğan, "Türkiye'nin milli kurumlarını, milli değerlerini, milli hedeflerini yok etmek istediler. İnanın ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir zamanında, hiçbir darbeci bunlar kadar acziyet içine düşmedi. Dünyada çok başarısız darbe girişimi vardır ama hiçbir darbeci bunlar kadar başarısız olmamış, bunlar kadar aciz, bunlar kadar gülünç duruma düşmemiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"17 Aralık darbesi güya CHP'nin desteğiyle yapılacaktı. CHP, Meclis'te gerilimi artıracak, sokakları tahrik edecek, Türkiye'yi yönetilemez hale getirmek için üzerine düşen vazifeyi yapacak, böyle anlaşmışlardı. Gel gör ki bir Anayasa Mahkemesine başvurmayı dahi beceremediler. Yıllardır her yasayı hemen Anayasa Mahkemesine taşırlar. Bu sefer elleri ayaklarına dolaştı, ey Rabbim sen ne büyüksün. İki kez gittiler, ikisinde de başları önde geri döndüler. Birincide son derece acemi şekilde, yasa daha Cumhurbaşkanımıza gitmeden kalktılar, HSYK yasasını Anayasa Mahkemesine götürdüler. Ret cevabı aldılar. İkincide HSYK yasasını Anayasa Mahkemesine götürdüler, dava dilekçelerindeki noksanlıklar sebebiyle yine ret cevabı aldılar. Anayasa Mahkemesine dahi başvurmayı beceremeyen bu adamlar bu ülkeyi nasıl yönetecek. İnanın bunların eline 5 koyun teslim edin, kaybedip gelirler. Bunlar bu. Niye? Bu CHP'nin başındaki genel müdür kasetle geldi, kasetle. Kasetle işbaşına gelen orada durabilir mi? O da bir başka kasetle gidecek, o kadar, onu bekliyor şimdi.

Bu, İstanbul'a belediye başkan adayı oldu biliyorsunuz. İstanbul'un Kağıthane semti vardır. Kağıthane semtinden meğerse nüfus kaydını yaptırmış, ikametgah. Kendini takdim ederken 'Nerede oturuyorsun' diye sorduklarında 'Kağıttepe'de oturuyorum' dedi. Yani bu. Niye? Her şeyi çakma, o da çakma. Kasetle işbaşına gelen, oy vereceği sandığı bulamayan, oy da kullanamadı bu seçimde biliyor musunuz? Oy vereceği sandığı bulamayan, bırakın oy da kullanamadı, bu insan ülkeyi yönetebilir mi? İşte böyle darbe girişimine payanda bile olamadı. Bu CHP'nin genel müdürüne daha ne yapsınlar?"

-"Tek sermayeniz var, yalan"

"Şimdi yine bir kasetler silsilesi gidiyor, gün geçmiyor ki kasetler çıkmasın. Artık herkes montajcı oldu. Hatta geçenlerde arkadaşlara söyledim, montaj teknolojisi o kadar ileri götürdü ki bu çakma genel müdür için de söyleyin de de bir montaj kaset çıkarsınlar" ifadesini kullanan Erdoğan, "Fakat Meclis'in içinde Anayasa'ya aykırı olduğu halde bakıyorsunuz dinlemeler, dinletmeler yayınlıyor. Zannediyor ki oradan bana oy gelecek" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Şimdi bir şey söylüyor, 'Yalancıdan Başbakan olmaz' diyor. Tek zaten bunun doğru söylediği bu. Akşam başka sabah başka ama bugüne kadar tek doğru söylediği bu. Hakikaten yalancıdan, yolsuzluk içinde olandan Başbakan olmaz. Onun için zaten Başbakan olamadınız. Çok partili hayatta CHP'ye bu millet iktidar vermedi. Neden? Çünkü tek sermayeniz var, yalan. Yolsuzluklarla dolu yaşamınız var" dedi.

-"Hayatı palavralarla dolu"

Erdoğan, "Kalkıp bize bu tür iftiraları atan bu genel müdür, önce SSK Genel Müdürü olduğu döneme baksın. SSK Genel Müdürü olduğu zamanlarda, hastanelere gittiğiniz zaman şöyle 15, 20 yıl önce, kuyruklarda bekliyor muyduk, ilaçlarımızı alabiliyor muyduk? Neden? Çünkü işin başında bu genel müdür vardı. Hayatı bunun palavralarla dolu, dürüstlük yok bunda. Rahşan affı çıkmasaydı o da içerideydi. Rahşan affıyla kurtardı. Rahşan affı çıktı, işi yırttı. Yoksa o da içerideydi" değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul'da görevi CHP'den devraldığını hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Yolsuzluklar belediyesi. İSKİ'nin başında CHP'li bir genel müdür, İSKİ çöktü, İSKİ susuz, İstanbul'da su yok, İstanbul çöp dağlarıyla işgal altında. Hava kirliliği var İstanbul'da. Böyle bir dönem, o zaman aldım İstanbul'u ben de. Aynen Nihat kardeşimin Denizli'yi aldığı gibi. Denizli de öyleydi, Denizli berbattı. Şöyle 12, 13 yıl öncesinin Denizlisi neydi, kasaba, kasaba, öyle mi? Hamdolsun şimdi başka bir Denizli var ama o zaman Denizli ilçeydi. Niye bunu böyle söylüyorum. Çünkü adı bunun, adı büyüktü ama belediye küçüktü. Neden? Merkez ilçe belediyesiydi. Şimdi biz Denizli'yi ne yaptık? Büyükşehir yaptık. Fakat bu CHP, bu MHP, bunlar büyükşehir olmasına karşı çıktılar, bunu da Anayasa Mahkemesine götürdüler. Şimdi bunlar hangi yüzle sizin karşınıza gelecekler? Hangi yüzle size diyecekler ki 'Burayı biz iyi yönetiriz.' Bunları buradan kovmanız lazım, kovmanız lazım bunları. Buradan bunlar eli boş dönmeli. Eskiden bu tiplere teneke çalarlardı biliyorsunuz, bunlara bunu yapmak lazım. Niye? Siz bizi büyükşehir olmaya layık görmediniz, hangi yüzle buraya geldiniz."

(Sürecek)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com