AK Parti Diyarbakır aday tanıtım toplantısı

AK Parti Diyarbakır aday tanıtım toplantısı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "AK Parti Hükumeti 11 yıllık süre içinde birçok saldırıya, tezgaha, tuzağa ve birçok komploya kapatma davaları dahil olmak üzere birçok engellemeye maruz kaldı"- "AK Parti üzerinden Türkiye'yi istikrarsızlaştırm

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "AK Parti Hükumeti 11 yıllık süre içinde birçok saldırıya, tezgaha, tuzağa ve birçok komploya kapatma davaları dahil olmak üzere birçok engellemeye maruz kaldı" dedi.

Bakan Eker, Seyrantepe Spor Salonunda AK Parti Diyarbakır belediye başkan adaylarının tanıtımı amacıyla düzenlenen törende, Diyarbakır'ın 1999'dan bu yana belediye hizmetleri açısından hak etmediği bir dönem yaşadığını bildirerek, "Bu güzel şehir son 15 yılda ileride belediye tarihi açısından kayıp dönem olarak tarihe kaydolacaktır. 30 Mart'ta AK Parti'nin belediyecilik anlayışıyla Diyarbakır'ı buluşturduğumuzda Diyarbakır, bir fetret dönemini geride bırakacaktır" ifadelerini kullandı.

- "Bu şehir çok gözyaşı döktü"

Yapılacak seçimlerin barışa, sevgiye ve kardeşliğe sahip çıkmanın mesajı olacağını dile getiren Eker, şöyle konuştu:

"Diyarbakırlılar 30 Mart'ta sergileyecekleri tavırla sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durduğunu, çözüm süreciyle ilgili geliştirdiği inisiyatifi desteklediğini gösterecektir. 2002'den sonra merkezi hükümet olarak 12,5 katrilyonluk destek sunduk Diyarbakır'a. 1980-1990 yıllarında bu şehir mülteci kampına dönüştü. Hatalı uygulamalar sonucu, eksik demokrasi, insan hakları ihlali nedeniyle bu şehir çok gözyaşı döktü. Bu şehrin insanları çok acı çekti. Demokratikleşme ve sivilleşmeyle birlikte AK Parti, 76 milyonu bir ve beraber görerek yatırımlar yaptı. Hiçbir ayrım gözetmedi."

- "Sandıktan çıkan neticeye elbetteki hepimiz saygılı olacağız"

Bu şehrin geçmiş seçimlerde bir takım tertiplere, provokasyonlara, kavgalara, çatışmalara, saldırılara, antidemokratik uygulamalara ve tahammülsüzlüklere şahit olduğunu belirten Eker, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dileriz bu seçimlerde böyle bir şey olmaz. Buradan Diyarbakır'da siyaset yapan diğer bütün siyasi partilerin temsilcilerine, yetkililerine ve adaylarına seslenmek istiyorum. Bu güzel şehirde seçimlere giderken ne olur provokasyonlara fırsat vermeyelim. Ne olur saldırılara imkan ve ihtimal vermeyelim. Herkes siyasi rakiplerini milletin huzurunda, milletin vereceği oylara teslim etsin. Sandıktan çıkan neticeye elbetteki hepimiz saygılı olacağız. Ama komplolarla, tezgahlarla, saldırılarla bu şehrin seçimlerine ne olur gölge düşürmeyelim, zarar vermeyelim, zarar vermek isteyenlere de fırsat vermeyelim."

"AK Parti Hükumeti 11 yıllık süre içinde birçok saldırıya, tezgaha, tuzağa ve birçok komploya kapatma davaları dahil olmak üzere birçok engellemeye maruz kaldı" diyen Eker, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de barış sürecinin inşa edilmesinden rahatsız olanlar, Türkiye'nin istikrarının kendi stratejik çıkarları için zararlı görenler Türkiye'ye, AK Parti'ye ve AK Parti Hükumetine ve partinin değerli genel başkanına zarar vermeye çalışıyor. Vatandaşlarımızla her buluşmamızda bütün bu kirli tezgahları, komploları ve bu saldırıların arkasındaki planları vatandaşlarımıza anlatmak durumundayız. Çünkü Ortadoğu'da barış, huzur ve kardeşliğin inşa edilmesi AK Parti Hükumetinin icraatları ve tasavvuruyla adım adım ilerlerken birileri Ortadoğu'yu karıştırmaya, etrafımızı ateş çemberi ve kan gölü haline getirmeye çalışıyor."

Eker, istikrasızlaştırma çabalarının amacının vatandaşlara çok iyi anlatılması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Çözüm süreci, Türkiye'nin acılarının sona ermesi, Türkiye'de birlik ve beraberliğin, kardeşliğin yeniden inşasıdır. O nedenle birileri bu seçim arefesinde AK Parti üzerinden Türkiye'yi istikrarsızlaştırma çabası, Türkiye'ye zarar verme çabası içinde. Bunu iyi bilmemiz, analiz etmemiz gerekir. Diyarbakırlıların yüksek politik bilinç sebebiyle bu meseleyi herkesten daha iyi anladığını, analiz ettiğini düşünüyorum."

- "Diyarbakır'ın sokaklarında ayakkabılarımızın izleri var"

AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Galip Ensarioğlu ise belediye başkan adaylarının Diyarbakırlı olduğunu söyledi.

"Halk üzerine baskı kuranlar, halka dayatma yapanlar, 30 Mart yerel seçimlerinde halktan büyük bir mesaj alacaklardır" ifadesini kullanan Ensarioğlu, şöyle dedi:

"Ömründe Hazro'yu görmemiş bir insanı Hazro'ya aday yapmadık. Alipaşa'da bıraktığın zaman iki günde belediyenin yolunu bulamayanlar burada Diyarbakır'ın hizmetine talip oldular. Diyarbakır'ın sokaklarında karış karış ayakkabılarımızın izleri var. Bu memleketin derdi hep bizim derdimiz olmuştur. Biz bu kentin hizmetkarlığı için buradayız. Bugün ben ve arkadaşlarım sizin hizmetkarlığınız için karşınızdayız. Kimse bu memleketi kendisine mecbur olduğunu sanmasın. Halk üzerine baskı kuranlar, halka dayatma yapanlar, 30 Mart yerel seçimlerinde halktan büyük bir mesaj alacaklardır."

- "Ancak 3 projeyi yapabildiler"

Büyük projeler hazırladıklarını duyanların, kendileri de proje hazırlamaya başladıklarını belirten Ensarioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir önceki seçimde 53 projeyle insanların karşısına çıktılar ancak 3 projeyi yapabildiler. 50 projeden ise haber yok. Bunlar projeden anlamazlar. Bizim yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı onlar hayal bile edemezler. Çünkü hep bu milletin sırtına basıp yükselmişler. Milletin hizmetiyle bunların bir ilgisi yok. Hep sömürmüşler, ucuz siyasetle, söylemle, sloganla bu milletten yetki almışlar. Ama bu millete borçlarını ödememişler. Biz diyoruz ki Gaziantep'te, Konya'da, Eskişehir'de, Kayseri'de ve İstanbul'da ne varsa Diyarbakır da buna layıktır. Cumhuriyet demokratikleşiyor, Türkiye normalleşiyor. Diyarbakır da normalleşiyor. Artık alternatifsizlik yok. Artık AK Parti kadroları var. Biz halkın iradesini özgürce sandığa yansıması, hiç kimsenin hiçbir şeyden korkmadan sandığa giderek iradesini ortaya koymasını istiyoruz."

Konuşmaların ardından AK Parti belediye başkan adayları tek tek kürsüye çağrılarak tanıtıldı.

Muhabir: MEHMET ÇAKAN
Yayınlayan: Erdem Gültekin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com