AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirt'te:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay Siirtte:
"Kürt meselesini çözüyorsak Kürt kardeşlerimize hak ettiği değeri Türkiye Cumhuriyeti içerisinde veriyorsak bunu silahtan korktuğumuz için veya birileri silahtan korktuğu için yapmıyoruz"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Kürt meselesini çözüyorsak Kürt kardeşlerimize hak ettiği değeri Türkiye Cumhuriyeti içerisinde veriyorsak bunu silahtan korktuğumuz için veya birileri silahtan korktuğu için yapmıyoruz" dedi.

Aktay, seçim çalışmaları kapsamında Eruh ilçesinde yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan'ın yıllarca Türkiye’nin kanını emen, kardeşi kardeşine vurduran, saltanat sürdüren karanlık güçlerle mücadele ettiğini söyledi.

Mücadelenin Türkiye’yi çok önemli bir yere getirdiğini, çözüm süreci ile kan akmadığını belirten Aktay, huzur ortamını hep beraber yaşadıklarını vurguladı.

Çözüm süreci ile  herkesin serbestçe konuşabildiği bir ortamın geliştiğini kaydeden Aktay, geçmişte "Kürdüm" diyen insanların yargılandığını ve cezaevine girdiğini anlattı.

Geçmişte Türkiye’de devletin kendisini vatandaşın efendisi gibi gördüğünü, AK Parti döneminde devletin hizmetkar bir devlet olduğunu dile getiren Aktay, şöyle konuştu:

"Kürt meselesini çözüyorsak Kürt kardeşlerimize hak ettiği değeri Türkiye Cumhuriyeti içerisinde veriyorsak bunu silahtan korktuğumuz için veya birileri silahtan korktuğu için yapmıyoruz. Eskiden anlatılan o derin devlet artık kana susamıştır. 30 yıl içinde akan kana rağmen bunlar sadece paralarına para, iktidarlarına iktidar kattılar. Sadece gemilerini yürüttüler. Ne Kürt Memo ne de Türk Mehmet umurlarında bile değil, alavere dalavere Kürt ve Türk Mehmetler nöbete. Onlar ise kendi iktidarlarını sürdürüyorlardı. Onun için örgüt kan döktükçe, onların işine daha çok geliyordu."

Aktay, "Örgüt ve bazı siyasiler havalanmaya kalkmasınlar. Kürtleri minnet altında bırakmaya, borçlu çıkarmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki: 'Biz bedel ödedik ve onun için Kürdüz diyebiliyoruz'. Maalesef sizin ödediğiniz bedel boşa gitmiş bedeldir. Kendi kanınızı da başkasının kanını da boşuna döktünüz" diyerek AK Parti'nin iktidarıyla Kürt sorununun çözülmeye başladığını kaydetti.

Daha sonra Aktay, vatandaşlarla halay çekti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com