AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik:
"Biz kardeşiz. AK Parti, Hakkari'de, Tekirdağ'da, Edirne'de ve Artvin'de de var. CHP ve MHP Türkiye'nin yarısında yok. Bize bölücü diyorlar ya, siz fiili olarak zaten Türkiye'yi bölmüşsünüz. Türkiye'nin çimentosu AK Parti'dir bundan emin olun"

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Biz kardeşiz. AK Parti Hakkari'de, Tekirdağ'da, Edirne'de ve Artvin'de de var. CHP ve MHP Türkiye'nin yarısında yok. Bize, bölücü diyorlar ya siz fiili olarak zaten Türkiye'yi bölmüşsünüz. Türkiye'nin çimentosu AK Parti'dir bundan emin olun" dedi.

Kulu ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Çelik, daha sonra Cihanbeyli ilçesine bağlı Gölyazı beldesindeki miting alanında vatandaşlara hitap etti.

Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yola çıkarken "Ne aldatan, ne de aldanan olacağız" ifadelerini kullandığını, bugüne kadar yapamayacakları şeyleri halka vadetmediklerini belirtti.

Vadettiklerini, söylediklerini yaptıklarını ve her zaman sözlerinin eri olduklarını anlatan Çelik, "Onun için bugün karşınıza başımız dik olarak geliyoruz. Bugüne kadar size karşı mahçup olmadık. Allah, bundan sonra da bizleri size mahçup etmesin. Kimi laf, dedikodu, iftira üretir. Kimi de çamur siyaseti yapar. Kimisi de Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli gibi küfürle başlar, küfürle bitirir. Fakat bizim defterimizde bu yoktur. Biz, onların kullandığı kelimeleri kullanarak, ağzımızı kirletmedik. Bundan sonra da kirletmeyeceğiz" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, iradeli, çalışkan, kararlı ve karizmatik bir lider olduğunu belirten Çelik, eskiden Başbakanların bir kısmının Ankara'da kuluçkaya oturduğunu, Erdoğan'ın ise dünyayı ayağının altına alan bir başbakan olduğunu dile getirdi.

Erdoğan'ın yurdun dört bir köşesini fellik fellik dolaşan bir başbakan olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Siz bize destek olduğunuz zaman, oylarınız gibi yüreğinizi sandığa koyduğunuz zaman Allah'ın izniyle biz de size karşı mahçup olmadık, bundan sonra da olmayacağız. Allah'a hamdolsun 230 milyar dolar olan milli gelirimiz 800 milyar dolara çıktı. Bizim memleketimizin imkanları hepimize yeter. Türkiye, hızlı trenle tanıştı. Türkiye'nin Marmaray'ı oldu. Türkiye'nin 26 olan havaalanı sayısı 52'ye çıktı. Her konuda eğitim ve sağlık alanında baş döndürücü gelişmeler oldukça bizim muhalefet daha çok rahatsız oluyor. Bizi yolsuzlukla suçluyorlar. Türkiye eğer iddia ettikleri gibi hırsızlıkların geçmişe göre daha arttığı bir ülke olsaydı, Türkiye'de bu güzellikler olmazdı. 'Her şeyi çok iyi yaptınız ama tarımla, hayvancılıkla uğraşanlar perişan vaziyettedir' diyorlar. Kim bunu söylüyorsa vicdandan mahrumdur. Hayvancılık destekleri bizim dönemimizde yüzde 3 bin 333 kat arttı. Türkiye, tarımda Avrupa’da dördüncü, dünyada 11. ülkeydi. Şu anda tarımsal büyüklük açısından Türkiye, Avrupa'nın birinci, dünyanın yedinci ülkesidir. Bunu görün. Ama şimdi insanlar kin ve nefret dolu olduğu zaman güzelliği görmez. Yapılan güzel şeyleri de görmez."

Çelik, AK Parti iktidara geldiği zaman Doğu ve Güneydoğu'nun, neredeyse Türkiye'nin 3'te biri denebilecek bölümünün, olağanüstü hal ile idare edildiğini, iktidara geldikten 18 gün sonra olağanüstü hali kaldırdıklarını dile getirdi.

İşkence ve kötü muamelenin kendi zamanlarında ortadan kalktığını anımsatan Çelik, "Biz bölücülüğü, ayrımcılığı, insanları ırklarına göre tasnif etmeyi ayaklarımızın altına aldık. Her türlü ırkçılık da ayaklarımızın altındadır. Biz kardeşiz. AK Parti, Hakkari'de, Tekirdağ'da, Edirne'de ve Artvin'de de var. CHP ve MHP Türkiye'nin yarısında yok. Bize bölücü diyorlar. Ya, siz fiili olarak zaten Türkiye'yi bölmüşsünüz. Türkiye'nin çimentosu AK Parti'dir bundan emin olun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com