AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Van'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Van'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu- Çelik:"Şefkatli devlet, kendi fakirine, hastasına, zayıfına, kır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çelik, AK Parti aday tanıtım toplantısı sonrası milletvekilleri Gülşen Orhan, Fatih Çiftci, Mustafa Bilici, Burhan Kayatürk, Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar ve il başkanı Abdullah Aras ile Şabaniye Mahallesi'nde yakınlarına ait evde taziyeleri kabul eden Taş ailesinin evine gitti.

Acılı aileye başsağlığı dileyen Çelik, okunan duanın ardından yaptığı açıklamada, Muharrem Taş'ın çaresizlik sonucu hayatını kaybetmesinin herkes gibi kendisini de derinden üzdüğünü ve affedilemez bir hata yaşandığını söyledi.

Küçük Muharrem'in hayatını kaybetmesinin ötesinde, cesedinin uzun bir mesafe sırtta taşınması görüntülerinin herkesi rahatsız ettiğini vurgulayan Çelik, konuyla ilgili gerekli incelemelerin yapıldığını, hata, kusur ve ihmali olanlarla ilgili valilik tarafından gerekenin yapılacağını kaydetti.

"Şefkatli devlet, kendi fakirine, hastasına, zayıfına, kırsaldakine, dezavantajlısına ulaşabilen devlettir" diyen Çelik, şöyle konuştu:

"Eskiden analarımız doğum sancısı tutardı, kızaklarla taşırdık. Çok şükür şu anda paletli ambulanslarımız var. Dağdaki çobanımız sıkıntı yaşıyor ve helikopterimiz gidip onu dağdan alıyor. Aynı zamanda helikopter, uçak ambulanslarımız var. Birçok vatandaşımız bu hizmetleri almıştır. Bir tek yavrumuzun burnunun kanaması bile bizim kabul edeceğimiz, affedeceğimiz bir şey değil. Ama malesef böyle bir talihsizlik meydana geldi. İnşallah yeni Muharrem'ler olmaz. Bunun için gerekli tedbirleri almamız gerekiyor. Biz Taş ailesinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Acıları, acımızdır. Allah başka acı, keder vermesin. Bu olay 15-20 yıl önce olsaydı birileri tarafından normal karşılanabilirdi. Çünkü yolda at sırtında donan, kızakla taşınırken bebeğini doğuran ve kan kaybından ölen kadınlar, yollarda kurtlara yem olan insanlar gördük. Ama çok şükür Türkiye artık o Türkiye değil. Her şeyimiz var, var olan şeyleri insanımızın emrine en seri şekilde sunmak zorundayız."

Çelik, 2013'te Van 112 çağrı merkezine 4 milyon ihbarda bulunulduğunu ve bunların yüzde 95'inin uygunsuz kullanımlar olduğunu bildirerek, acil sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar için ücretsiz bir servis olan 112'nin, suistimal edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Sıtkı Yıldız
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com