AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
"Türkiye'nin gelişmesinden, kendi silahını kendi yapan ülke olmasından, kendi teknolojisini geliştirmesinden rahatsız olanlar var"

SİVAS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Türkiye'nin gelişmesinden, kendi silahını kendi yapan ülke olmasından, kendi teknolojisini geliştirmesinden rahatsız olanlar var" dedi.

Erdem, partisinin il başkanlığının Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlediği İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, seçim mitinglerine Sivas'tan başladıklarını anımsatarak, "O kadar güzeldi ki muhalefet başka bir şey bulamadı, 'montaj' demeye başladı. Montajdan başka bir şeye aklı ermeyen muhalefet, kalabalıklarımıza bile 'bunlar da montaj' demeye başladı" diye konuştu.

AK Parti hükumetinin sosyal politikalarda, eğitimde, sağlıkta muhteşem işler yaptığını belirten Erdem, hayal bile edilmeyen şeylerin iktidarları döneminde uygulamaya konulduğunu söyledi.

"Türkiye'nin gelişmesinden, kendi silahını kendi yapan ülke olmasından, kendi teknolojisini geliştirmesinden rahatsız olanlar var" diyen Erdem, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin temel sorunu muhalefet. Bugün muhalefetin seçimlere yönelik, ülkeye yönelik bir tane projesi var mı? Misyonsuz, öngörüsü olmayan muhalefet, Türkiye'de sorunludur. Bizim yaptıklarımızı çekemeyenler, sandıktan umudunu kesenler, başka yerlerde umut arayanlar, umut bekleyenler var. Biz, çözüm sürecini hayata geçirdik. Çözüm süreci konuşulurken ne diyorlardı, 'Yapamazsınız, yapamazsanız tarihe geçer, Nobele adaysınız. İyi de çözüm süreci hayata geçirildi. Şu anda da tüm engellemelere rağmen 1 yıldır bugün Allah'a şükürler olsun ülkemizde artık insanlarımız terörden ölmüyor. Şehitlerimiz gelmiyor ama bundan rahatsız olanlar, yani bu kavganın devam etmesini isteyenler var. Bu kavga 30 yıldır sürüyor. Bu kavgada 40 bin insanımızı kaybettik. Bu kavgada yüzlerce milyar dolarımızı kaybettik. Birileri bu sürecin bitmesini istemiyor. Bu süreç olmasın istiyor. Bu süreç devam ederse bu kaynaklar size hizmet olarak dönecek." 

Ülkenin 7 Şubat'ta ihanetle karşı karşıya kaldığına değinen Erdem, "İlk operasyonu yaptılar. Hedef çözüm sürecini bitirmekti. Hedef olarak terörü kullandılar. 'Devlet terörle pazarlık yapar mı?' diye geldiler. Hakan Fidan'a karşı operasyon yapıldı. Ama bu millet, büyük millet. Bu millet, hükumetinin arkasında sonuna kadar duruyor. Terör maskesiyle geldiler. Hedefi terörün devamıydı. Hatırlarsanız çözüm sürecinden sonra DHKP-C'yi devreye soktular ama tutmadı. Bütün gayretlerine rağmen terörü tekrar istedikleri noktaya getiremediler" değerlendirmesinde bulundu.

Ekrem Erdem, şunları kaydetti:

"7 Şubat tutmadı. Bu sefer dershane. Dershane nesline biz çok büyük kötülük yaptık. Çocuk, çocukluğunu yaşamalı. Bu dershaneler çocuklara ne verdi? Hayatta kullanacağı bir tek bilgi kırıntısı var mı? Yok. Olmasa üniversiteler boş kalacak değil. Şimdi her isteyen okuyabiliyor. Bu nesli biz heba ettik. Testle tost arasında kaybettik. Beslenmeyi tostla yaptık, eğitimi de testle yaptık. Meclis kapanmadan önce dershanelerle ilgili düzenlemeyi yaptık. Düşünen, yorumlayan, anlayan, algılayan yeni nesil istiyoruz. Onun da yolu dershanelerden geçmiyor. Testlerden geçmiyor. Yeni eğitim anlayışından geçiyor."  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com