AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
"Ülkemize yeni problemler getirmedik, bizden öncekilerin getirdiği problemleri bir bir çözdük. Halkımız da hemen hemen her seçimde oyumuzu artırdı"

SİVAS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Ülkemize yeni problemler getirmedik, bizden öncekilerin getirdiği problemleri bir bir çözdük. Halkımız da hemen hemen her seçimde oyumuzu artırdı" dedi.

Erdem, Sivas'ın Suşehri ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinin para sıkıntısı olmadığını belirterek, "Çok şükür bizim para sıkıntımız yok. Petrol mü, define mi, altın mı bulduk? Bize borç mu verdiler? Kimse bir şey vermedi. Nereden bulduk. Yemedik, yedirmedik, çalmadık, çaldırmadık. Bizim bir aşkımız var; o da bu millettir" diye konuştu.

AK Parti iktidarının ülkeye problem getirmediğini dile getiren Erdem, "Ülkemize yeni problemler getirmedik, bizden öncekilerin getirdiği problemleri bir bir çözdük. Halkımız da hemen hemen her seçimde oyumuzu artırdı. Bu nedenle üçüncü kez bizi iktidara taşıdınız. AK Parti'de mazeret yoktur. Biz buluruz, buluştururuz, hizmetlerimizi, projelerimizi tek tek hayata geçiririz. Bizler bu seçimde yerelde yapılacakları konuşmuyoruz, Türkiye'nin geleceğini ve istikbalini konuşuyoruz" ifadesini kulandı.

İktidarları döneminde ulaşım alanında yapılan çalışmalara değinen Erdem, "Asrın projesi Marmaray'ı kim hayata geçirdi? Biz geçirdik. Sivas-Ordu Projesi de atalarımızın, Osmanlı'nın projesidir. Şimdi o projeleri de hayata geçiriyoruz. AK Parti iktidarı uzak yerleri yakın yaptı" dedi.

Geminbeli ve Ordu tünelleri bittiği zaman Sivas-Ordu arası ulaşımın daha kısa süreceğine işaret eden Erdem, şunları söyledi:

"Geçmişteki iktidarlar sizlere ne sözü vermişlerdi. 'Sizi il yapacağız ya da Geminbeli yolunu yapacağız' derlerdi. Ne il yaptılar ne de Geminbeli yolunu yaptılar. Biz, hem yol yapıyoruz hem hizmet yapıyoruz hem de Bolu tünelinden bir kilometre uzun olan Suşehri-Sivas arasındaki Geminbeli Tüneli'ni yapıyoruz. İnşaat çalışmaları devam ediyor. İşte biz bu aşkla yollara düştük. Artık dağ tepe tanımıyoruz. Aşkın karşısında dağlar dayanmaz. Yeter ki sevdan olsun. O sevda da bizde var."

Erdem, Suşehri'de önceki dönemlerde yapılan kamu binalarının çürük olduğunu iddia ederek, "Hayatınızla oynamışlar. Allah göstermesin bir deprem olduğu zaman hesabını kim verecek? O binaları tek tek tespit ettiriyoruz. Suşehri Devlet Hastanesi yapılalı fazla olmadı. Daha bina teslim alınmadı ama çürük. Bu hırsızlık değil de nedir?" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com