AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
"Türkiye'nin güçlü olmasından, bu kardeşliğimizin gelişmesinden rahatsız olanlar var"

HAKKARİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Bu seçimde yalnızca, belediye başkanlarını, il genel meclis üyelerini, belediye encümen üyelerini seçmeyeceğiz. Bu seçimde istikrarı da seçeceğiz" dedi.

Partisinin mart ayı il danışma kurulu meclis toplantısı için Van'dan karayoluyla Hakkari'ye gelen Erdem, Atatürk Kültür Merkezi'nde partililerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı. 

AK Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, belediye başkan adayları ve partililerle bir araya gelen Erdem, AK Parti'nin iktidara gelmesiyle birlikte hizmet anlamında çok önemli değişikliklerin yaşandığını, bölgeye hizmetlerin aktığını söyledi. 

Anaların ağlamaması, ciğerlerin yanmaması ve ocakların sönmemesi için milli birlik ve kardeşlik projesini başlattıklarını, ancak bu sürecin devam etmesini istemeyen güçlerin olduğunu dile getiren Erdem, şunları kaydetti:

"Biz iktidara geldiğimiz günden beri milli birlik ve kardeşliğin sağlanması için yatırımlar gerçekleştirdik. Türkiye'nin güçlü olmasından, bu kardeşliğimizin gelişmesinden rahatsız olanlar var. Bu saldırılar ve kampanyaların arkasındaki en önemli şey nedir biliyor musunuz? Kuzey Irak ile yaptığımız enerji anlaşmalarıdır. Bu kardeşlikten rahatsız olanların saldırısıdır. 7 Şubat'ta Hakan Fidan'ı derdest etmek istediler neden? Hakan Fidan kim? Milli İstihbarat Teşkilatı'nın başkanı, ne yapıyordu, çözüm sürecini üretiyordu. Oslo'da görüşmeleri o yapıyordu. İşte bu süreci sabote etmek için onu derdest ettiler."  

Bu olayların ardından "Gezi Parkı'nı bahane ederek olay çıkaranların, böcekli, ağaçlı maskelerle geldiğini ama maskelerin düşmesiyle asıl yüzlerinin ortaya çıktığını" bildiren Erdem, olay çıkaranların Türkiye için hayati önem taşıyan 3. havaalanı, 3. köprü ve nükleer santral projelerini istemediklerini anımsattı. 

Projelerin tutarının 160 milyar dolar olduğunu ve Türkiye'ye çağ atlatacağını ifade eden Erdem, şöyle konuştu:

"Önceden milyon doları bulamayan ülke, şimdi 160 milyar dolarlık yatırım yapıyor. Peki biz nereden bulduk bu kadar parayı? Para sorunumuz yok, hazinemizde de paramız var. Petrol bulduğumuzu duydunuz mu? Altın madeni bulduğumuzu duyan var mı? Onu da duymadınız. Peki kimse de bize borç vermedi. Çalmadık, çırpmadık, yemedik, yandaşlık yapmadık, kalan parayı iyi kullandık, projeler ürettik. Güzel projeler üretirsek her yönüyle Hakkari güzel olur ve sizlerde bununla gurur duyarsınız. Bu seçimde yalnızca, belediye başkanlarını, il genel meclis üyelerini, belediye encümen üyelerini seçmeyeceğiz. Bu seçimde istikrarı da seçeceğiz. Birileri özellikle sandıkta AK Parti'yle yarışamayanlar, demokratik olarak yarışamayanlar, önünü kesmek için sokak hareketlerinden, terörden, şiddetten medet umanlar, acaba AK Parti'ye zarar verebilir miyiz diye düşünüyorlar. Gönül isterdi ki diğer partilerde projelerle bizimle yarışsın. Ama maalesef projeleri yok, yalan söylüyorlar, kandırıyorlar. İşte 7 Şubat'ta terör maskesiyle Hakan Fidan'a saldırdılar. Geçtiğimiz mayıs ayı bu coğrafyanın son 300 yılının en başarılı ayıdır."

Konuşmaların ardından basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Hakkari Valisi Necmettin Kalkan ve AK Parti il başkanlığını da ziyaret eden Erdem, kentten ayrılarak Van'a gitti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com