AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
"Muhalefetin taraftarları, üyeleri AK Parti'ye doğru kayıyor. Bunu durdurmak için karalama kampanyası yapıyorlar"

İSTANBUL (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Muhalefetin taraftarları, üyeleri AK Parti'ye doğru kayıyor. Bunu durdurmak için karalama kampanyası yapıyorlar" dedi. 

Topkapı'daki 1453 Sosyal Tesisleri'nde AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Erdem, AK Parti Kadın Kolları'nın yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın en büyük kadın teşkilatı olduğunu söyledi. 

Erdem, AK Parti'nin kadın merkezli bir teşkilata sahip olduğunu belirterek, başarılarının arkasında kadınların olduğunu ifade etti. 

30 Mart'taki seçimlerin yalnızca belediye başkanlığı seçimi olmadığına vurgu yapan Erdem, AK Parti ile yarışamayanlar ve hizmetlerini çekemeyenlerin, seçimi, AK Parti ile hesaplaşma seçimi haline getirdiklerini dile getirdi. 

Ekrem Erdem, 30 Mart'ta en iyi şekilde netice alacaklarına dair şüpheleri olmadığını aktararak, "Biz yüz aklığı, baş dikliği ile huzurunuzda bulunuyoruz. AK Parti'den önce de partiler vardı, iktidarlar vardı. AK Parti belediyelerinden önce de belediyeler vardı. Ama onlar, bir seçim sürecini, bir hizmet dönemini başarı ile geçiremedikleri için, halkın karşısına, alın aklığı, baş dikliği ile çıkamıyorlardı. Hep mahcup idiler. AK Parti dışında hemen her seçimde oyunu arttıran bir başka parti var mı?" diye konuştu. 

İktidarda 11 yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Erdem, şöyle devam etti:

"AK Parti kendisi ile yarışıyor. İktidarda da belediyede de AK Parti'nin rakibi yok. Herkes AK Parti'nin hizmetine dokunuyor. Şu anda AK Parti'nin hizmetinden istifade etmeyen, 76 milyondan bir tek kişi var mı? En küçük yerleşim alanında, hizmetlerimizle tanıştırmadık mı? 12 yılda o kadar muhteşem işler yaptık ki, yüz yılda yapılmayanı yaptık." 

Erdem, eski CHP'lilerin AK Parti'nin hizmetleri nedeniyle AK Parti'li olduklarını ifade ederek, "Muhalefetin telaşı bu. Muhalefetin taraftarları, üyeleri AK Parti'ye doğru kayıyor. Bunu durdurmak için karalama kampanyası yapıyorlar" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Kanal İstanbul ve üçüncü köprü gibi projelere değinerek, şunları kaydetti: 

"Biz petrol mü bulduk, doğalgaz kaynağına mı ulaştık? Altın madeni bulduğumuzu duydunuz mu? Bulmadık ki, duyasınız. Define de bulmadık. 21 projenin toplam tutarı 160 milyar dolar. 160 milyar dolarlık projelerden bahsediyoruz; dünyada 200 devlet var, 130'unun gayri safi milli hasılasından fazla. Biz nereden bulduk bunu? Projelerle, kafayı kullandık, çalmadık, çaldırmadık, yemedik, yedirmedik ve öyle imkanlara kavuştuk." 

 

- Demir: "Ülkemizden kaçmalarına gerek yok"

 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de normal şartlarda asla bir araya gelemeyecek olanların, AK Parti karşıtlığı nedeniyle bir arada olduğunu belirterek, "Ev ev dolaşıyorlar ve AK Parti'nin karşısında hangi partinin adayı güçlüyse ona çalışıyorlar. Çalışsınlar. Başbakanımızın dediği gibi, onların ablaları varsa bizim muhteşem ablalarımızı da burada görüyoruz" ifadelerini kullandı. 

Bazı kişilerin seçim sonrası yurtdışına gideceklerini söyleyen Demir, "Telekulak, montaj, dublajları bu hafta sonu bitirelim. Twitter'i takip ediyoruz. Görüyorum, bilet almaya başladılar hepsi. 30 ve 31 Mart'ta yurtdışına bilet alanları takip ediyoruz. Öyle ülkemizden kaçmalarına gerek yok. Biz onlar gibi değiliz. Biz hukuk dairesinde herkesi kucaklarız. Bu kardeşliğimizi bozanlar da eğer hata ettilerse affedilmezler" şeklinde konuştu. 

Etkinlikte, seçimde sandık görevlilerinin uyması gereken kurallara ilişkin bir video gösterildi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com