AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
"Artık AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak, o konuşuluyor. Diğer partilerin adayları gündemde yoktur. Herkes AK Parti'nin adayını bekliyor"

SİVAS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Artık AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak, o konuşuluyor. Diğer partilerin adayları gündemde yoktur. Herkes AK Parti'nin adayını bekliyor" dedi.

Sivas'ın Suşehri ilçesine gelen Erdem, Sanayi Kavşağı'nda Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Erdem, daha sonra yerel seçimlerde AK Parti'den belediye başkanı seçilen Fazlı Yüksel'i ziyaret etti.

Erdem, ziyarette yaptığı konuşmada, ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çekerek, "Artık AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı kim olacak, o konuşuluyor. Diğer partilerin adayları gündemde yoktur. Herkes AK Parti'nin adayını bekliyor. Cumhurbaşkanlığının bu seçimi çok önemli bir seçim. Daha önceden cumhurbaşkanları Meclis'te seçiliyordu. İşte, genel başkanlar ittifak ediyorlardı. Birisini cumhurbaşkanı seçiyorlardı ama şimdi halkımız kendi başkanını ilk defa kendisi seçecek. Bu da ilk olması hasebiyle çok önemli. Ben inanıyorum ki 30 Mart'ta netice alamayanlar bundan ders çıkarttılar. İnanıyoruz ki bir karalama yönetimiyle bir netice almaya çalışmazlar" diye konuştu.

"(Başbakan cumhurbaşkanı olmamalı) diye zaman zaman çatlak sesler geliyor" diyen Erdem, şöyle devam etti:

"Niye olmamalı kardeşim? Kararı verecek halkımızdır. Halk karar verdikten sonra niye olmasın? Halkın iradesi ve oyu sizin cebinizde mi? Bu millet başbakanımıza sevdalı. O sevdanın neticesi de yüzde 45,5'tir. Millet partilerden daha çok liderlere oy veriyor. Bunu bildikleri için de bu halk, liderimize oy vermiştir. Bu nedenle diğer partiler, 30 Mart 2014 seçimlerinde hedef tahtasına liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı koymuşlardı ama milletimiz bu oyunu bozdu. İnşallah cumhurbaşkanlığı seçiminde de Suşehri'nden çok iyi bir destek bekliyoruz. Yeni dönem çok farklı olacak."

- "Anadolu'nun temel problemi nüfusun azalması"

Belediyecilikte devrim yapan bir parti olduklarını belirten Erdem, "Partimiz yerel seçimlerde yüzde 45,5 gibi bir netice aldı. Yerel yönetimde bu çok önemli bir netice. Bundan dolayı da halkımıza müteşekkiriz. AK Parti, hizmet odaklı bir siyaset yapan partidir. Belediye başkanlığı çok önemli bir makamdır. Büyükşehirleri, güzel ve büyük yapan oranın belediye başkanlarıdır. İnşallah bu dönemde memleketim için de özelde de Suşehri için iyi neticeler getireceğine inanıyoruz. Suşehri Belediye Başkanımız Fazlı Yüksel'in belediye başkanlığını Suşehri'nin lehine çevirebiliriz diye umut ediyorum" şeklinde konuştu.

Anadolu'nun temel probleminin nüfusun azalması ve göç vermek olduğuna işaret eden Erdem, "Suşehri'nde de bu sorun mevcut. Bizim görevimiz de bu göçü durdurmaktır. Umuyorum ve inanıyorum ki bu yeni dönem çok farklı olacak" dedi.

Erdem, daha sonra Kaymakam Kadir Perçi ve Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ile belediye hizmet binası içerisinde bulunan toplantı salonunda basına kapalı görüştü.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com