AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Siirt'te:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Siirtte:
"Türkiye'de şu anda iyi muhalefet yapacak, yeri geldiği zaman iktidara rehberlik yapacak, iktidarın yanlışlarını önleyecek, projeleriyle iktidarla yarışacak bir muhalefete ihtiyaç var"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Türkiye'de şu anda iyi muhalefet yapacak, yeri geldiği zaman iktidara rehberlik yapacak, iktidarın yanlışlarını önleyecek, projeleriyle iktidarla yarışacak bir muhalefete ihtiyaç var" dedi.

Erdem, Siirt'te Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na (ESOB) bağlı 16 odanın temsilcisinin katılımıyla bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin AK Parti ile özlenen iktidara kavuştuğunu fakat ülkede muhalefet sorununun olduğunu söyledi.

Muhalefet partilerinin iktidarla yarışmalarının mümkün olmadığını ifade eden Erdem, buna karşılık karalama kampanyaları yaptıklarını, AK Parti'yi, Başbakan Erdoğan'ı karalayarak halkla partileri arasına birtakım şeyler sokmaya çalıştıklarını belirtti.

"Ama siz bunları çok iyi biliyorsunuz. İnşallah bu seçimde bunları da birlikte atlatacağız ve bundan Siirt de Türkiye de bölge de çok şey kazanacak" diyen Erdem, iktidara hazırlanan muhalefetin projeler geliştirmesi, Türkiye'ye, millete söyleyecek sözlerinin bulunması gerektiğini ancak bunların hiçbirinin olmadığını anlattı.

Türkiye'nin muhalefet sorunu bulunduğunu dile getiren Erdem, şöyle konuştu:

"AK Parti ile halkımız aradığı, özlediği, hizmet eden iktidarı buldu ama Türkiye'de şu anda iyi muhalefet yapacak, yeri geldiği zaman iktidara rehberlik yapacak, iktidarın yanlışlarını önleyecek, projeleriyle iktidarla yarışacak bir muhalefete ihtiyaç var. Maalesef görünürde o muhalefet de yok. Ne BDP ne CHP ne de MHP o muhalefeti yapabiliyor. İnşallah muhalefet yapamayanlara, dün iktidar olamayanlara kestiğiniz ceza gibi, muhalefete de ceza keseceğinizi bekliyoruz, umuyoruz."

BDP'nin bölgede hizmetleriyle oy istemediğini, yeri geldiğinde tehdit ettiğini aktaran Erdem, şunları kaydetti:

"BDP, duygusallık yapıyor, kimlik siyaseti yapıyor, yeri geliyor tehdit ediyor. Tehditle hizmet olmaz ki. Onların tehditlerine rağmen bu bölgelere hizmet getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Çözüm sürecini hedefine ulaştırırsak ki desteğinizle ulaştıracağız inşallah, oraya giden kaynaklar size hizmet olarak dönmekten öte, buralarda yatırım yapmak için her türlü alt yapıyı oluşturuyoruz. Zaten yaptığımız teşviklerle de bu bölgenin cazibesini artırıyoruz. Terör nedeniyle bırakın buraya yatırım gelmesine, burada biraz palazlanan, parası olan kapağı dışa atıyor. Bunun da zararını kim görüyor, Siirt görüyor."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com