AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Sivas'ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Sivasta
Erdem: "Toplumda da parti teşkilatında da ağırlık genel başkanımızın bu makama gelmesi noktasında yaklaşım var. Genel başkanımızı herkes Çankaya'da görmek istiyor"

SİVAS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Toplumda da parti teşkilatında da ağırlık genel başkanımızın bu makama gelmesi noktasında yaklaşım var. Genel başkanımızı herkes Çankaya'da görmek istiyor" dedi.

Erdem, Sivas'taki temasları kapsamında, 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Sivas Belediye Başkanı seçilen Sami Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Sivas'ı yeni dönemde daha güzel görmek istediklerini belirten Erdem, "Bu dönemde yeni bulvarlarla, yeni meydanlarla, kentsel dönüşümle Sivas'ın Kızılırmak'la kucaklaştırarak güzel bir şehir olacağına inanıyoruz. Bu heyecanla geldik. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Aydın ise ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, Sivas halkının beklentilerini hayata geçirmeye arzu ettiklerini söyledi. Yapmayı planladıkları bazı projeler hakkında Erdem'e bilgi veren Aydın, günün anısına plaket hediye etti.

Erdem, daha sonra yerel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak, yerel seçimleri değerlendirdi. İşsizliği ortadan kaldırmak için Türkiye genelinde projeler ürettiklerini ifade eden Erdem, AK Parti iktidarı döneminde eğitim, sağlık ve ulaşım alanında yapılan çalışmaları anlattı.

Programda, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağının" sorulması üzerine Erdem, parti içinde görüşlere başvurulduğunu ve çıkan sonuçlar doğrultusunda karar verileceğini söyledi. Partilerinin işaret ettiği cumhurbaşkanı adayının iyi bir netice alarak seçileceğine inandıklarını söyleyen Erdem, "Toplumda da parti teşkilatında da ağırlık genel başkanımızın bu makama gelmesi noktasında yaklaşım var. Genel başkanımızı herkes Çankaya'da görmek istiyor" dedi.

Erdem, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilip Çankaya'ya çıkması durumunda partilerinde herhangi bir problem olmayacağını, birden fazla kişinin başbakan adayı olarak ortaya çıkacağını ve başbakanlığı yürütebileceğini belirtti.

Erdem, Türkiye'ye başkanlık sisteminin uygun olduğuna da değinerek, "Türkiye'nin geleceği başkanlık sistemidir ve Türkiye için en doğru sistem budur. Başkanlık sistemini de her zaman düşünüyoruz" diye konuştu.

Erdem, son olarak Dil Edebiyat Derneği Sivas Şubesi'ni de ziyaret ederek derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com