AK Parti Genel başkan Yardımcısı Hotar:

AK Parti Genel başkan Yardımcısı Hotar:
"Sadece her şeyi kötüleyerek, karalayarak, gerilim ve kaos ortamı yaratmaya çalışarak yapılan bir muhalefetin halkta da karşılığı yok"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, sadece kötüleyerek, karalayarak gerilim ve kaos ortamı yaratmaya çalışarak yapılan bir muhalefetin halkta da karşılığı olmadığını belirterek, "Demokrasimiz adına buna üzülüyorum çünkü güçlü demokrasilerde güçlü muhalefet de olması gerekir ki hem iktidarı hem demokrasiyi hem de kendini geliştirebilsin" dedi.

İzmir'de bir yerel televizyondaki programa konuk olan AK Parti Genel başkan Yardımcısı Hotar, Türkiye gündemine ve yerel seçimlere yönelik konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Muhalefetin halkta karşılığını bulamadığını öne süren Hotar, halkın sürekli eleştiri ve gerginlik ortamından bıktığını, kazanımlarını kaybetmek istemediğini savundu. Hotar, "Çalış, çabala, üret, halkın gönlüne gir, sandıktan çık, gel sen yönet. Biz de rahat edelim ama böyle bir ortam böyle bir seçenek hazırlamadan sadece her şeyi kötüleyerek karalayarak gerilim ve kaos ortamı yaratmaya çalışarak yapılan bir muhalefetin halkta da karşılığı yok. Ben demokrasimiz adına buna üzülüyorum çünkü güçlü demokrasilerde güçlü muhalefet de olması gerekir ki hem iktidarı, hem demokrasiyi hem de kendini geliştirebilsin" dedi.

30 Mart'taki yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Hotar, "30 Mart'ta ülkemizi halkımız mı yönetecek, sandıktan çıkanlar mı yönetecek, yoksa dış güçler mi yönetecek ya da sandıktan çıkma şansı bulunmayanlar mı yönetecek bunun kararını vereceğiz. Bu sebeple bu seçimler herkes için yerel seçim olmaktan çıkıp genel seçim havasına bürünmüş durumdadır. Vatandaş artık Türkiye’nin istikrarını korumak adına, verdiği oya sahip olmak adına ya da sayın Başbakanımıza destek olmak adına oy kullanacağım diyor" dedi.

AK Parti adaylarının belediyeciliği çok iyi bilen Genel Başkan tarafından seçildiğini ve önemli kısmının belediyeciliği en iyi şekilde yapmaya devam ettiğini ifade eden Hotar, AK Partili belediyelerinin farkının, AK Partili olmayan belediyelerin olduğu yerlere bakıldığında ortaya çıktığını söyledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com