AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar İzmir'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar İzmirde
Hotar: "Ankara her zaman belediyelere destek olmuştur ve olmaya da devam edecektir"

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir'deki belediyelerin yapamadıkları her işin faturasını hükümete çıkardığını belirterek, "Ankara her zaman belediyelere destek olmuştur ve olmaya da devam edecektir" dedi.

Hotar, AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayı Tanfer Kemerli'nin Girne Caddesi'ndeki seçim koordinasyon merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Karşıyaka'nın hem İzmir'in hem de Türkiye'nin marka olmaya aday özel bir ilçesi olduğunu, bunun için AK Parti belediyeciliğinin buraya gelmesi gerektiğini belirtti.

İlçelerin büyükşehirle, büyükşehirin iktidarda uyumlu çalışmasının çok önemli olduğunu dile getiren Hotar, şöyle konuştu:

"İzmir'de şöyle bir algı oluşturuldu. İzmirli belediyeler, yapamadıkları her işin faturasını Ankara veya hükümete çıkardı. Bunda da bir nebze de olsa başarılı oldular. Bu algıyı tamamen kıramadık. Önümüzdeki 1 ayda bunu da yapacağız. Eğer biz İzmir büyükşehir ve ilçelerle alakalı bir engel koysaydık tüm gazetelerin manşetinde olurduk ve mahkemelik olurduk. Ancak arkadan dedikoduyla bu algıyı yaratmaya çalışıyorlar. Ankara her zaman belediyelere destek olmuştur ve olmaya da devam edecektir. 12 yıl önce iktidardan olmayan bir belediyeye hak ettiği pay yollanmazdı. Herkes 'İktidardan olmadığımız için böyle oldu, hakkımıza razıyız' diyordu. Ama AK belediyecilik geldikten sonra bu durum değişti. Tüm belediyelerin hakkı hukuku yerine getirildi. Bu algıyı kırmak için bunları dile getirmenizi istiyoruz. İzmirli, AK Partiyi ve ekibini tanıdıkça sevdi ve destekledi. Vatandaşlarımızdan belediyelere AK belediyeciliği taşımak için bir kez daha destek istiyoruz."

Tanfer Kemerli ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ışığında ilçeyi gençlikte, sporda, eğitimde, turizmde, yaşamın her alanında süper lige çıkarmak için çalıştıklarını belirtti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com