AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz Van'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz Vanda
Kapusuz: "17 Aralık darbesinin maliyeti 159 milyar dolar, bu toplumun kaybıdır"

VAN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sahip Kapusuz, "17 Aralık darbesinin maliyeti 159 milyar dolar, bu toplumun kaybıdır" dedi.

Ankara'dan uçakla Van'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, Ferit Melen Havalimanında AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, belediye başkan adayları ve parti yöneticileri tarafından karşılandı.

Van Gölü sahilindeki Edremit ilçesinde Van kahvaltısı yapan Kapusuz, daha sonra Edremit Belediye Başkan adayı İbrahim Koç ile seçim bürosunun açılışını yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte hafta sonu Trakya bölgesinde mitinglere katıldığını, Kırklareli'nde büyük bir coşkuyla karşılanan Başbakan Erdoğan'ın bu coşku nedeniyle Denizli'deki mitinge iki saat geç katıldığını anlatan Kapusuz, bu gecikmeye rağmen halkın alanları boşaltmak yerine daha çok doldurduğunu ifade etti.

Kapusuz, Van'ın ve bölgenin sıkıntılarının farkında olduklarını ve Başbakan Erdoğan'ın da Van'daki seçimlerin mutlaka kazanılması gerektiğini her fırsatta dile getirdiğini bildirerek, şöyle konuştu:

"Dünyada İstanbul tek, Ege'de İzmir güzel ama Doğu'da da Van bir inci. Artık iletişimin bu kadar hızlı olduğu, ulaşımın bu kadar rahat olduğu dönemde eminim ki Van, İstanbul kadar önem arz edecek ve cazip olacak. Yeter ki başımızdaki bu terörden huzursuzluktan kurtulalım. Irkçılığın her türlüsü ayağımızın altındadır. Kürtçülük, Türkçülük, ne olursa olsun, asla ve asla biz ırkçılığı kabul etmedik ve reddettik. Buna karşı olduğumuzu partimizin kuruluşunda ilan ettik.

Farklı tercihteki insanlara çağrıda bulunuyorum. Bu seçimler sadece belediye başkanlığı seçimi değil, aynı zamanda bir milletin, devletin geleceğinin seçimleridir. Çözüm sürecinin nihai sonuca varmasının seçimleridir. Tüm dava arkadaşlarımızdan beklediğimiz, her zorbalık karşısında dik durmaları ve bize yakışan tavrı ortaya koymalarıdır. Zaman zaman uygulanan şiddetin kaynağına baktığınızda bazılarının kaybetme korkusuna kapıldığını görüyoruz. Başbakanımız 27 Mart'ta Van'da olacak. Van gerçekten AK Parti için çok önemsenen illerin başında gelmektedir."

-"Herkes Recep Tayyip Erdoğan gibi çalışmalı" 

Sandığa gitmeden ve sandıkları korumadan seçimlerin kazanılamayacağını, bu nedenle kalan 25 gün içinde herkesin Recep Tayyip Erdoğan gibi çalışması gerektiğini anlatan Kapusuz, Sultan Abdulhamit, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz döneminden örnekler vererek, Türkiye'nin atılım yapacağı zamanlarda önüne engellerin çıktığını hatırlattı.

Kapusuz, AK Parti'nin 10 yıldır Türkiye'ye her türlü başarıyı yaşattığını, bunu hazmedemeyenlerin çeşitli yollara başvurduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Darbe yapmak istediler ama başaramadılar. Suikastler düzenlemek istiyor ama başaramıyorlar. Cumhurbaşkanı seçimleri oldu, 'siz seçemezsiniz' dediler. Biz de erken seçim kararı aldık ve Cumhurbaşkanımızı seçtik. 2008 yılında partimiz hakkında kapatma davası açıldı ve para cezası verdiler. Ama bugün tesadüfen elime Bugün gazetesinin bir sayısı geçti. 2012 yılında Türkiye'de çok büyük ekonomik gelişmelerin yaşanacağı vurgulanıyordu ancak ne oldu. Haziran ayına geldik gezi olayları başlatıldı. Bugün Ukrayna'da nasıl ülkeyi bölmek istiyorlarsa, burada da aynı oyunu yapmak istediler. Şükürler olsun o hamleyi püskürttük. Ama 17 ve 25 Aralık darbesi önümüze geldi. Dün başkalarıyla bunun önünü kesmek istediler. Bugün de yargı üzerinden Türkiye'nin, çözüm sürecinin önünü kesmek istediler. Ne zaman Türkiye şaha kalkacak, tarihten gelen gücünü hissettirecek olsa birtakım teşebbüsler devreye giriyor. 17 Aralık'ın sebebi Türkiye'nin önünü kesmektir. Barış sürecini sonlandırmak, yeni değil eski Türkiye'nin oluşmasını sağlamaktır."

Bir zamanlar Türkiye'de kendi parasının bile kullanılmadığını ancak AK Parti'nin göreve gelmesiyle Türkiye'de her şeyin değiştiğini anlatan Kapusuz, bugün döviz ve faizlerin tavan yapmasının döviz ve faiz lobisine yaradığını dile getirdi.

"17 Aralık darbesinin maliyeti 159 milya dolar, bu toplumun kaybıdır" diyen Kapusuz, döviz ve faizlerdeki artışın bazı lobilerin işine geldiği gibi millete ve ülke ekonomisine zarar verdiğini, insanların işinden ve aşından olduğunu dile getirdi. 

Ülkenin hızla geliştiği, kendisini daha ileriye taşıyacağı noktada önüne takoz koymanın doğru olmayacağını ifade eden Kapusuz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Üzülerek ifade ediyorum ki Başbakanımızın ifadesiyle bu darbenin adına 'dostmodern' darbe dedik. Kendimiz, arkamızı döndüğümüz, her türlü katkı verdiğimiz, önlerini açtığımız bu yapının içindeki samimi olan kardeşlerimi ayrı tutuyorum ama o yapının içine sızmış, bu milletin partisi olan AK Parti'ye karşı olanlara haykırıyorum, bu millet bunu hak etmedi ve sizin yanınıza koymayacak. Dünyanın en güçlü ordusuna sahibiz ama piyade tüfeğini bile dışarıdan alıyoruz. Ama son yatırımlarımızla birlikte savunma sanayisi olarak yol aldık. Kendi tüfeğimizi, tankımızı, uçağımızı ve insansız hava aracımızı yaptık. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ihtiyaçlarımızın hepsini kendimiz yapmak ve islam dünyasına satmak istiyoruz."

Kapusuz, 2002 yılında kurulduklarından itibaren Genelkurmay Başkanlığı tarafından Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu, haklarında kapatma davalarının açıldığını, soruşturmaların başlatıldığını, tüm bunlara rağmen AK Parti'nin seçimlerde tek başına iktidar olduğunu hatırlatan Kapusuz, göreve geldiklerinden hemen sonra 46 kez uzatılan OHAL'i kaldırdıklarını, faili meçhul olayların üzerine gittiklerini, MGK'nin yapısını değiştirdiklerini, askeri harcamaları Sayıştay denetimine açtıklarını, DGM ve ÖYM'leri kaldırdıklarını, özgürlükleri genişlettiklerini, üniversite ve devlet dairelerinde başörtüsü yasağını kaldırdıklarını, köy isimlerinin değiştirilmesi konusunda düzenleme yaptıklarını bildirdi.

17 Aralık İstanbul merkezli operasyonu da değerlendiren ve Başbakan Erdoğan'ın "Benim evladım bile olsa yolsuzluk yapanı yanımda taşımam" şeklindeki sözlerine değinen Kapusuz, Allah'ın her suçu affettiğini ancak kul hakkını kullar arasındaki anlaşmaya bağladığını belirtti.

Kapusuz, yolsuzluk operasyonuyla ilgili mahkemeden çıkacak sonucun hesabını soracaklarını vurgulayarak, "Ama bunu hükümeti düşürme darbesi olarak tercih ederseniz buna razı olamayız ve olmayacağız. Bu gayret ve çabaların sonuç vermeyeceğini AK Parti ile milletin arasına girilemeyeceğini görünce farlı ilişkiler kurmaya başladılar. Bütün anketlerde bant olarak 47-49 arasındayız. Bu sonucu sandıkta millet ortaya koyacak" ifadelerini kullandı.

Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar ise seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaretlerde araçlarının taşlandığını, konvoylarına saldırıldığını belirterek, tüm saldırılara rağmen yılmadan çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

Açılışın ardından Vali Aydın Nezih Doğan ve Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz'ı ziyaret eden Kapusuz, Tuşba ilçe seçim bürosunu ziyaret ettikten sonra Erciş ilçesine gitti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com