AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:
''Cumhuriyet Halk Partisine ve diğer partilere deseniz ki 'Buyurun anahtar teslimi size iktidarı teslim ediyoruz', vallahi billahi 'İstemiyoruz' diye arkalarını dönerler, kaçarlar''

ÇANAKKALE (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Cumhuriyet Halk Partisine ve diğer partilere deseniz ki 'Buyurun anahtar teslimi size iktidarı teslim ediyoruz', vallahi billahi 'İstemiyoruz' diye arkalarını dönerler, kaçarlar'' dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Yeni Türkiye'de Siyaset ve Ekonomi" konulu konferansta konuşan Kurtulmuş, 28 Şubat sürecinde yaşanan olayların benzerlerinin günümüzde de görüldüğünü söyledi.

Türkiye'de, ekonomide başarılı bir istikrar sağlandığını belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"28 Şubat'ta ne oldu? Benzer şeyler bugün oluyor. Fark ne? 28 Şubat'ta parlamentodaki, Meclis'teki çoğunluk, Doğru Yol Partisinin 50 milletvekili istifa ettirilerek düşürüldü. Refah-Yol'un çoğunluğu kalmadı. Rahmetli Muhsin Bey'in verdiği 7 kişilik desteğin de bir anlamı kalmadı. Onun yerine başka bir hükümet kurulabildi. Sizi temin ederim ki bu kadar ciddi bir çoğunlukla AK Parti iktidarda olmasaydı parlamento içinde olmasaydı bu hükümeti değiştirebilecek bir alternatif ortaya çıkma ihtimali olsaydı şimdiye kadar çoktan bin türlü operasyonlarını tamamlarlar ve bu süreçte belki hükümeti değiştirirlerdi."

Kurtulmuş, milletin gönlünde başka bir iktidar alternatifi olmadığını dile getirerek, "Gelin şunu da söyleyeyim, televizyonlar da var, onlar da yayınlasın; Cumhuriyet Halk Partisine ve diğer partilere deseniz ki 'Buyurun anahtar teslimi size iktidarı teslim ediyoruz', vallahi billahi 'İstemiyoruz' diye arkalarını dönerler, kaçarlar'' ifadesini kullandı.

Türkiye'nin siyasi tarihinde, milletin istikametinde yürüyenlerin gerçekten hep iktidar olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Bu birinci dediğimiz tepeden inmeci, seçkinci, millete güvenmeyen bu güruhun, bu elitlerin, bu seçkinlerin vallahi ben hiç bu memlekette milletin helal oylarıyla iktidar olduklarını görmedim. İki sefer oldu, o da rahmetli Ecevit'in üslubundaki düzgünlük dolayısıyla. İkinci döneminde de Ecevit'in 'inançlara saygılı laiklik' sloganıyla. Onları millet gördü, 'Bunlar biraz değişti galiba' dedi, oy verdi, iktidara getirdi. 'İnançlara saygılı laiklik' dediğin zaman iktidara geldin, Meclis'teki başörtülü milletvekiline 'Atın bu kadını dışarıya' diye çıkıştığın zaman millet 'Öyle mi' dedi, 'Al sana yüzde bir, bir buçuk' dedi. İktidardan al aşağı etti."

Konferansa, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile belediye başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com