AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:
"Kanaatimce Türkiye'nin en önemli projesi, Tayyip Erdoğan'ın en önemli projesi çözüm sürecidir

İSTANBUL (AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de son 11 yılda bir çok alanda başarılara imza atıldığını belirterek, "Kanaatimce Türkiye'nin en önemli projesi, Tayyip Erdoğan'ın en önemli projesi, çözüm sürecidir. Türkiye'de barışı sağlama teşebbüsüdür" dedi.

Kurtulmuş, AK Parti Esenler Kadın Kolları tarafından Nene Hatun Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Mutlu kadın, mutlu toplum" programında partililere hitap etti.

Seçim çalışmaları kapsamında Türkiye'nin dört bir yanını gezdiklerini anlatan Kurtulmuş, vatandaşların gündemi takip ettiğini ve milli iradeye sahip çıktığını kaydetti.

İçeride ve dışarıda farklı grupların, Türkiye üzerine oyun oynamaya çalıştığını savunan Kurtulmuş, ittifak yapan bu grupların amacının Türkiye'nin önünü kesmek olduğunu söyledi. Türkiye'nin son birkaç aydaki gelişmeler sonucu 138 milyar lira zarara uğradığını belirten Kurtulmuş, Türkiye'nin yönetilemez hale getirilmek istendiğini dile getirdi.

Kurtulmuş, 1980 döneminde de Türkiye'nin farklı gruplara ayrılarak, halkın birbirine düşürüldüğünü hatırlattı, bugün de yapılmak istenenin bu olduğunu bildirdi.

Başbakan ve bakanlar dahil çok sayıda kişinin telefonlarının bile dinlendiğini kaydeden Kurtulmuş, "Böyle bir ülke olabilir mi?" diye sordu.

Türkiye'de son 11 yılda çok şeyler yapıldığına değinen Kurtulmuş, "Kanaatimce Türkiye'nin en önemli projesi, Tayyip Erdoğan'ın en önemli projesi; çözüm sürecidir. Türkiye'de barışı sağlama teşebbüsüdür" diye konuştu.

Son 28 yılda teröre 32 bin kurban verildiğini hatırlatan Kurtulmuş, bu süreçte 10 binin üzerinde failli meçhul cinayet işlendiğini, annelerin Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktığını söyledi. Türkiye'nin terör sonucu 28 yılda 1,2 trilyon dolar para kaybettiğini de belirten Kurtulmuş, artık terörden dolayı ülkenin hiçbir yerine tek bir cenaze dahi gelmediğini ifade etti.

Kurtulmuş, Türkiye'nin terör belasından kurtulmasını istemeyenler olduğunu, bunların çözüm sürecini baltalamaya çalıştıklarını kaydetti.

- "Türkiye'nin ayağına çelme takmak istiyorlar"

Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası arenada etkili olmasını da istemeyenler olduğunu anlatan Kurtulmuş, "İçerideki ve dışarıdaki koalisyon ortakları bir araya gelmiş, Türkiye'nin ayağına çelme takmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi indirmeye çalışıyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın kendinden olanı seçmesinin engellenmek istendiğini iddia eden Kurtulmuş, CHP ve MHP'ye hitaben, "Buyurun millete gidin, milletten oy alın, milletten icazet alın, milletten vekalet alın, gelin bu ülkeyi yönetiyorsanız başımızın üstünde yeriniz var. Fakat bu millet size oy vermiyor. 1950'den beri vermiyor, bundan sonra da vermeyecek" ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye karşı kirli ittifak kurulduğunu söyleyen Kurtulmuş, bu ittifakın 30 Mart'ta dağılacağını ifade etti.

Kurtulmuş, 14 Mayıs 2013'ün Türkiye ekonomi tarihinin önemli tarihlerinden biri olduğunu ve artık IMF'den borç almayacağını ilan ettiğini hatırlattı.

Türkiye'de artık İmam Hatip Lisesi ve başörtüsü sorununun geride kaldığını belirten Kurtulmuş, TBMM'de başörtülü milletvekilleri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin dünya genelinde aktif bir siyaset izlemesinden rahatsızlık duyanlar olduğunu kaydeden Kurtulmuş, "Yeniden güçlü bir Türkiye'yi kurmakla yükümlüyüz ve bu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz" dedi.

Kurtulmuş, BM Güvenlik Konseyi'nin yapısını da eleştirerek, 5 daimi üyenin 195 ülkeden büyük olamayacağını bildirdi.

Partililerden tüm seçmenlere ulaşmalarını da isteyen Kurtulmuş, "30 Mart, Türkiye'nin yol ayrımı olan bir kader seçimidir" dedi.

Türkiye'nin yeni medeniyet yolunda, güçlü olma istikametinde yoluna devam edeceğini belirten Kurtulmuş, partililere hitaben, "30 Mart'ta Türkiye'nin önünü kesmek isteyenleri, Türkiye'yi eski Türkiye'nin karanlık günlerine geri döndürmek isteyenleri, Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenleri, hükümeti yıkmak isteyenleri, darbe teşebbüsünde bulunanları sandığa gömmeye hazır mısınız?" diye sordu.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Kurtulmuş, partililerden Esenler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeniden kazanılması için daha fazla çalışmalarını istedi.

Programa AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve öteki bazı partililer de katıldı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com