AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:
"Bu seçim, Türkiye için bir kavşak, bir dönüm noktası olacak"

İSTANBUL (AA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 30 Mart'taki seçimlerin çok farklı bir anlamı ve önemi olduğunu belirterek, "Bu seçim Türkiye için bir kavşak, bir dönüm noktası olacak" dedi.

Kurtulmuş, AK Parti Eyüp Gençlik Kolları tarafından Eyüp Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, seçimlere kısa bir süre kaldığını belirterek, gençlerden seçimin önemini kavrayarak çok çalışmalarını istedi.

Medeniyeti yeniden ihya ve inşa etme, gençliği bu yönde yetiştirme amacında olduklarını kaydeden Kurtulmuş, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Asıl olan insanı yaşatmaktır" diye konuştu.

Seçimlerde Türkiye'nin gelişmesini ve ilerlemesini isteyenler ile buna karşı çıkanların yarışacağı görüşünü savunan Kurtulmuş, kendilerinin 30 Mart'ta yola devam edeceklerini söyledi.

"Bu seçim Türkiye için bir kavşak, bir dönüm noktası olacak" diyen Kurtulmuş, halkın kendi iradesine sahip çıkacağına inandıklarını söyledi.

Türkiye'nin 2023 ve 2071 hedefleri olduğuna değinen Kurtulmuş, partililerden seçimlere gereken önemi vermelerini ve herkese ulaşmalarını istedi.

Kurtulmuş, Mayıs 2013'ten beri bir takım olaylar olduğunu belirterek, içteki ve dıştaki bazı çevrelerin, Türkiye'de ekonomik kriz çıkartmak istediklerini ifade etti. Yaşanan süreçte faiz oranlarının arttığını, Türk Lirası'nın değer kaybettiğini, borsanın düştüğünü anlatan Kurtulmuş, Türkiye'nin bu süreçteki zararının yaklaşık 70 milyar dolar olduğunu bildirdi.

- "Türkiye, eski Türkiye değil"

Türkiye'yi yeniden 1980'lere döndürmek isteyenler olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Türkiye artık eski Türkiye değil, karanlık odaklara teslim olacak Türkiye değil" ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, halkın askeri vesayete müsaade etmediğini, yargı ve polis vesayetine de izin vermeyeceğini söyledi. 

Çözüm sürecinin engellenmek istendiğini belirten Kurtulmuş, terörden dolayı Türkiye'nin ağır bedeller ödediğini hatırlattı. Türkiye'nin kendi içerisinde barışı sağlamasından rahatsızlık duyanların olduğunu belirten Kurtulmuş, bu yüzden terör belasının sürmesini isteyenlerin boş durmadıklarını kaydetti.

Kurtulmuş, Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası arenada etkili ve aktif bir politika yürütmesinden de rahatsız olanların bulunduğu görüşünü yineledi.

Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesinin önemli bir adım olduğunu kaydeden Kurtulmuş, artık halkın kendisinden birini doğrudan seçeceğini söyledi.

Reformlarla özgürlük alanlarının genişlettiklerini ifade eden Kurtulmuş, artık dileyen herkesin istediği dilde konuştuğunu, dernek ve vakıf kurduğunu, gazete çıkardığını, televizyon kurduğunu söyledi.

Seçimlerde AK Parti karşısında ittifak kurulmaya çalışıldığını vurgulayan Kurtulmuş, partilerinin alternatifinin olmadığını savundu.

Kurtulmuş, partililerden kendilerini destekleme sözü aldı ve seçime kadar partilerini herkese anlatmalarını istedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com