AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş:
"Antidemokratik seçim sistemi değişecek, ümit ediyoruz ki dar bölge sistemiyle Türkiye, hem barajları kaldıracak hem de temsil gücü çok yüksek bir parlamentoya kavuşacak"

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Antidemokratik seçim sistemi değişecek, ümit ediyoruz ki dar bölge sistemiyle Türkiye, hem barajları kaldıracak hem de temsil gücü çok yüksek bir parlamentoya kavuşacak" dedi.

Kurtulmuş, AK Parti İl Başkanlığınca Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 30 Mart'taki seçimlerde milletin üzerine düşeni yaptığını söyledi.

Çok zor bir seçim sürecinden geçmiş ve seçimden büyük bir başarıyla çıkmış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın balkon konuşmasına değinen Kurtulmuş, "Önemli şeyler vardı ama bana göre en önemli cümlesi şu; 'Biz dün yoktuk, yarın da olmayacağız, bizim amacımız, dava taşını gediğine koymaktır ve biz bunun için mücadele ediyoruz'. Bizi sıradan bir parti olmaktan kurtaran da budur, burası" diye konuştu.

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Nedir o dava taşı? Önümüzde milletin bize 30 Mart'ta verdiği iki büyük sorumluluk var. Bunlardan biri, yeni Türkiye'nin inşası istikametinde yarım kalmış olan işlerin tamamını tamamlamak inşallah. Bakın hemen gündeme seçim sisteminin değişmesi geldi. Antidemokratik seçim sistemi değişecek, ümit ediyoruz ki dar bölge sistemiyle Türkiye, hem barajları kaldıracak hem de temsil gücü çok yüksek bir parlamentoya kavuşacak. O parlamentoda Allah'ın izniyle anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip olacağız ve milletin istediği anayasayı yapacağız. Yeni Türkiye, kimsenin kendisini öteki hissetmediği Türkiye. 'Ya ben başörtüsü örtüyorum, onun için kenarda bırakılıyorum. Benim etnik yapım bu, onun için kenarda bırakılıyorum. Benim ana dilim bu, bundan dolayı kenarda kalıyorum. Benim mezhebim, meşrebim, dinim, diyanetim, yaşam tarzım, kılığım, kıyafetim bu, onun için kenarda kalıyorum' kimse böyle düşünmeyecek. Öyle bir dünyayı inşa edeceğiz ki bu topraklarda yaşayan her bir kardeşimiz, kendisini 'hazreti insan' olarak hissedecek ve herkese 'hazreti insan' muamelesi yapılacak."

Sadece yollar ve köprüler yapmakla, ekonomik gelişmeyi sağlamakla yükümlü olmadıklarını dile getiren Kurtulmuş, "Bu milletin 30 Mart'ta bize verdiği ikinci önemli yükümlülük, medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek potansiyelimizi ortaya koymak. Büyük medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa etmektir. İşte bu ikisi bir arada olduğu sürece AK Parti yoluna devam edecektir, bu millet, AK Parti'ye destek vermeye devam edecektir. Bu millet, bütün engellerini aşacaktır ve Allah'ın izniyle çok kısa bir süre içerisinde o özlediğimiz güçlü, büyük, öncü Türkiye'nin güçlü vatandaşları olarak hepimiz göğsümüzü gere gere çok daha ileri bir Türkiye'nin içerisinde yaşayacağız" şeklinde konuştu.

Toplantının ardından, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Hasan Hüseyin Erkoç'u ziyaret eden Kurtulmuş, odanın yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com