AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Erzurum'da:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Erzurumda:
" 30 Mart yeni Türkiye'nin istikametinde yürümenin tarihidir. Koşar adım yeni Türkiye'nin istikametinde ilerlemenin tarihi olacaktır ve sandıklar bunu gösterecek"

ERZURUM (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "30 Mart yeni Türkiye'nin istikametinde yürümenin tarihidir. Koşar adım yeni Türkiye'nin istikametinde ilerlemenin tarihi olacaktır ve sandıklar bunu gösterecek" dedi.

Seçim gezileri kapsamında Erzurum'a gelen Kurtulmuş, AK Parti Yakutiye İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen, şarkıcı Uğur Işılak'ın konserine katıldı.

Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada, 30 Mart yerel seçimlerinin sadece belediye başkanı, meclis üyesi veya muhtarlık seçimi olmadığını söyledi.

Yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart'ın, yeni Türkiye ile eski Türkiye'nin oylandığı bir tarih olduğunu belirten Kurtulmuş şöyle konuştu:

"Yerel seçimler sadece belediye başkanlığı veya muhtarlık seçimi değil. 30 Mart'ta öyle bir sonuç çıkmalı ki Türkiye'nin başına çorap örmek isteyenler, Türkiye'nin önüne engeller koymak isteyenler, AK Parti hükümetini indirmek isteyenler gerekli cevabı alsınlar. Onun için bu seçim sadece yerel seçim değil. Aynı zamanda bu seçim eski Türkiye ile yeni Türkiye'nin oylandığı bir seçim. Eski Türkiye'nin o kirli, o pasaklı, yollarına, labirentlerine geri dönecek mi, dönmeyecek mi seçimi. İnanıyorum ki bu ülke bir daha eski günlerine, o karanlık günlerine geri dönmeyecek, 30 Mart'ta eski Türkiye'nin defterinin kapatıldığı gibi eski Türkiye'nin eski siyasetçilerini de sandığa gömecek. Onlara da geçit vermeyecek."

Kurtulmuş, yerel seçimlerin Türkiye'nin geleceği için ayrı bir önem taşıdığını vurguladı.

30 Mart seçimlerinin Türkiye'nin geleceğinin tayin edeceğini bildiren Kurtulmuş, "Eski Türkiye, yeni Türkiye diyoruz. Tabii eski Türkiye denilince laf olsun diye demiyoruz. Yeni Türkiye demek, Türkiye'nin geleceğini tayin etme meselesidir. Nereden geldiğini bilmeyenler nereye gideceklerini de bilemezler, yollarını şaşırırlar" ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, Türkiye'de darbeler ve operasyonlar nedeniyle ülkenin bölündüğünü, artık bu tür bölünmelere izin verilmeyeceğini ifade etti. Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Eski Türkiye nedir? Biraz bunları bilmek lazım. Bir tarafta milletin değerlerine inanan, değerlerini bilen, milletine saygılı olanlar var. Diğer tarafta ise adam edilmesi gereken, milleti güdülmesi gereken bir ahali olarak gören zihniyet var. Milletin ensesinde yıllarca boza pişirdiler. İçerideki ve dışarıdaki işbirlikçilerle Türkiye'nin ileri gitmesine engel olundu. Okullar, şehirler, askerler bölünmüştü velhasıl Türkiye bölünmüştü. Şimdi bu operasyonları, 17 Aralık operasyonunu yapanların bir kısmı istiyorlar ki Türkiye yeniden yönetilemez ülke olsun. Polis, hakim, savcı başka telden, devletin başka kurumları ise başka telden çalsın. Türkiye Ukrayna'dan bin beter olsun. Sokaklar karışsın Türkiye'yi hükümet yönetemez hale gelsin. Böyle olması için maalesef birtakım çevreler gayret ediyor ancak nafile. Bu millet milli iradesine her zaman olduğu gibi 30 Mart'ta da sahip çıkacak, eski Türkiye'yi tasfiye edecektir. 30 Mart yeni Türkiye'nin istikametinde yürümenin tarihidir, koşar adım yeni Türkiye'nin istikametinde ilerlemenin tarihi olacaktır ve sandıklar bunu gösterecek."

Konuşmaların ardından Işılak, sevilen parçalarını seslendirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com