AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Kars'ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Karsta
"(Özel okulların teftiş edileceği iddiası) Rutin teftişler, nerede kim ne yapıyor onu bilmiyorum ama özel okullar dediğiniz şeyler de hiçbirisi kendi başına denetim dışı olan kurumlar değildir. Onlar da kendi yasaları ve yönetmelikleri çerçevesinde aynen

KARS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, özel okulların da teftiş edileceği iddiasına ilişkin, "Rutin teftişler, nerede kim ne yapıyor onu bilmiyorum ama özel okullar dediğiniz şeyler de hiç birisi kendi başına denetim dışı olan kurumlar değildir. Onlar da kendi yasaları ve yönetmelikleri çerçevesinde aynen iş yerlerinin denetlendiği gibi onlar da zaman zaman denetlenirler" dedi.

Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret eden Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, maalesef uzun süredir Türkiye'yi içeriden ve dışarıdan bazı çevrelerin karıştırmaya çalıştığını söyledi.

Türkiye'de siyasi kriz çıkarılmaya çalışıldığını dile getiren Kurtulmuş, "Türkiye'de ekonomik krizin çıkmasından büyük memnuniyet duyacak olanlar var. Türkiye'nin bölgesinde bir güç merkezi, Türkiye'nin önemli bir inisiyatif alan bir ülke haline gelmesinden rahatsızlık duyanlar var" diye konuştu.

Kurtulmuş, bir gazetecinin, "Fethullah Gülen'in pazartesinden itibaren suskunluğunu bozarak, 'Herkes konuştu, şimdi konuşacağım' demesi, seçime 15 gün kala liderlerin ağzından nasıl yansır?" sorusunu, "Herkesin özgürlük hakkı var. Herkesin söz hakkı var. Herkes konuşabilir ama 30 Mart'ta konuşacak olan da millettir. Millet 30 Mart'ta sandıklarda konuşacak ve milletimiz öyle görünüyor ki bu meydanları görüyorsunuz. Ben de Türkiye'de her gün başka yerde olan arkadaşınız olarak söylüyorum, milletimiz oynanan bu oyunların mahiyetini anladı. Türkiye'ye birtakım tuzakların kurulmasına müsaade etmeyecek, hükümetin etrafında, sayın başbakanın etrafında ciddi şekilde kenetleniyor. Bizim bile beklediğimizin üstünde çok önemli bir sonucun çıkacağına inanıyorum. Dolayısıyla esas söz sahibi millet olacaktır. 30 Mart'ta onu hep beraber göreceğiz" diye yanıtladı.

"Dershanelerin ardından özel okullarda da teftiş yapılacağına dair söylentiler var. Bu iddialara neler diyeceksiniz?" sorusu üzerine de Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Bu süreçte herkes birtakım söylentiler çıkartır, eder. Özel okullar dediğiniz okullar da nihayetinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullardır. Hepsinin yönetmelikleri, hepsinin bağlı oldukları yasalar vardır. Dolayısıyla şu anda Türkiye'de rutinin dışında hiçbir şey yapılmıyor ve yapılmayacaktır. Buradan herkes rahat olsun. Dolayısıyla rutin teftişler, nerede kim ne yapıyor onu bilmiyorum ama özel okullar dediğiniz şeyler de hiç birisi kendi başına denetim dışı olan kurumlar değildir. Onlar da kendi yasaları ve yönetmelikleri çerçevesinde aynen iş yerlerinin denetlendiği gibi onlar da zaman zaman denetlenirler. Buradan herhangi bir olağanüstü bir şey kimse beklemesin. Hiç kimseye zarar verecek, hiç kimseyi rahatsız edecek uygulama içinde olunmaz, bundan emin olunması lazım."

Vali Tepe, ziyaretin ardından Kurtulmuş'a işlenmiş tabak ile Kars kitabı takdim etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com