AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Muş'ta:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Muşta:
"Devlet dediğimiz şey köylü vatandaşlarımız için jandarmadan ibaretti. Şehirlerde ise devlet asık bir surat, çatık bir kaş, somurtkan bir yüz ve soğuk bir duvar gibiydi"

 MUŞ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Devlet dediğimiz şey köylü vatandaşlarımız için jandarmadan ibaretti. Şehirlerde ise devlet asık bir surat, çatık bir kaş, somurtkan bir yüz ve soğuk bir duvar gibiydi" dedi. 

AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından kentteki partililere yönelik düzenlenen toplantıya katılan Kurtulmuş, 30 Mart seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu, yerel seçimlerin ötesinde ülkenin geleceğini tayin edeceğini söyledi.

Seçim meydanlarında Başbakan Erdoğan'a "Dik dur eğilme, bu millet seninle" diye destek verildiğini ve milletin karakterine olan inancının arttığını belirten Kurtulmuş, 30 Mart akşamı yeni Türkiye istikametine doğru yola devam edeceklerini bildirdi.

Kurtulmuş, Türkiye'de 11 yıl içerisinde devlet millet kaynaşması gerçekleştiğine değinerek, şöyle konuştu:

"Eskiden devlet başka telden çalar, millet başka telden çalardı. Devleti yönetenler yukarıda seçkinlerle oturur, milleti de elleri nasırlı, ayakları şalvarlı, küçük görür onları adam etmeye çalışırdı. Eskiden, devlet dediğimiz şey köylü vatandaşlarımız için jandarmadan ibaretti. Şehirlerde ise devlet asık bir surat, çatık bir kaş, somurtkan bir yüz ve soğuk bir duvar gibiydi. Şehir kulüplerinde devletin valisi, devletin savcısı, devletin ağır ceza reisi,  devletin emniyet müdürü ve devleti yönetenler bir araya gelip halkın arasına hiç karışmazdı. Akşama kadar piştirik ve taş oynarlardı. Vakit geçirirler halka da yukarıdan bakarlardı. Çünkü devlet aklı böyle bir akıldı. Şimdi çok şükür vali halkın kahvesinde bulunuyor. Rektör halkın çarşısında dolaşıyor, emniyet müdürü halkın arasında. AK Parti iktidarı dizini kırıp fakirin sofrasında, çorbasına kaşık sallamayı öğretti."

Çözüm sürecinin önemine değinen ve 28 yılda 32 bin insanın terör nedeniyle yaşamını yitirdiğini anımsatan Kurtulmuş, terör olaylarının yaşandığı dönemlerde köylerin yakıldığını, insanlara dışkı yedirildiğini ifade etti.

Kurtulmuş, 28 yıllık mücadelenin ekonomik kaybının 1,2 trilyon dolar olduğuna, bu paranın teröre gitmemesi durumunda Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin 22 bin dolara yükseleceğine dikkati çekerek, "Ama maalesef Türkiye'yi ayaklarından prangalarla bağladılar ve Türkiye'nin hareket etmesini engellediler. Bu halkın ilerlemesini engellediler. Önceden Turgut Özal ve Necmettin Erbakan, başbakan iken bu sorunu çözmek istediler ama derin güçler buna engel oldular. Çok şükür 11 yılda artık derin devlet kalmadı. Artık faili meçhul cinayetler kalmadı. Artık devlet adına, 'biz yetkiliyiz' diyerek illegal işler yapmaya cesaret edebilecek odaklar kalmadı" diye konuştu.

Muş'a bugüne kadar 5 milyar liralık yatırım yapıldığını, Muş Alparslan Üniversitesine bağlı birçok fakülte açıldığını hatırlatan Kurtulmuş, 2002-2013 yılları arasında 3 bin dersliğin inşa edildiğini, kentte çok önemli ilerlemelerin sağlandığını kaydetti. 

Kurtulmuş ve beraberindekiler, toplantının ardından kentten ayrılarak Bitlis'e gitti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com