AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
"Biz önce Allah’a sonra bu aziz millete hep inandık. Bu ülkede kimin iktidara geleceğine, kimin iktidardan gideceğini sandıkta sadece millet karar verir"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Biz önce Allah’a sonra bu aziz millete hep inandık. Bu ülkede kimin iktidara geleceğine, kimin iktidardan gideceğini sandıkta sadece millet karar verir" dedi.

Şahin, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bugün saat 18.00'e kadar kendilerinin konuşacağını, yarın da halkın sandıkta konuşacağı söyledi.

Yerel seçimin adeta bir genel seçime dönüştüğünü belirten Şahin, "Dolayısıyla ‘Safranbolu’da da istikrar sürsün, hizmetler büyüsün’ diye oylarınız haykırmalı sandıktan çıkarken. Bunu şimdiden görüyorum, şimdiden hissediyorum. Bu seçim belediye seçimi olmaktan adeta çıktı, bir genel seçim haline dönüştü ve Türkiye’de birileri, bir yapı, o yapının siyasi uzantıları, Türkiye’de sandık dışı yollarla, milletin tercihinin dışında, deneyecekleri yollarla siyasi partileri alaşağı etmeyi, hükumetleri görevden uzaklaştırmayı, başbakanları görevden almayı deneyen projeleri yürürlüğe koydular" şeklinde konuştu.

Şahin, bu girişimlerin millet iradesinin duvarına çarptığını dile getirerek, "Biz önce Allah’a sonra bu aziz millete hep inandık. Bu ülkede kimin iktidara geleceğine, kimin iktidardan gideceğini sandıkta sadece millet karar verir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Biz beşeri anlamda millet iradesinin dışında, sizin iradenizin dışında başka bir irade tanımıyoruz" ifadesini kullandı.

 

Bugüne kadar verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür dileyen Şahin, şunları kaydetti:

"Biz sadece halkımızın huzurunu refahını iyiliğini isteyen kadroyuz. Sizi rahatsız etme gibi bir düşüncemiz asla yok ama bu bir seçim yarışıdır, yasal sınırlar içerisinde bunu yaptık. Başkaları da yapıyor ama Safranbolu’da gerçekten büyük bir nezaket içerisinde karşılıklı hoşgörü içerisinde seçim kampanyası yürüdü, bu Safranbolumuzun Safranbolulularımızın olgunluğunun bir sonucudur. Yarın gerçekleştireceğimiz yerel seçimin biraz önce ifade ettiğim boyuttaki bu seçimin, Safranbolumuz için Karabükümüz için, Türkiyemiz için hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah Türkiye’de yarından itibaren yeni bir dönemi başlatacağız. Bu dönem demokrasi dışı amaçlar peşinde koşanların, artık bu ülke o oyunlarını bir daha sahneleyemeyecekleri bir dönem olacaktır.”

Konuşmanın ardından Şahin ile beraberindeki partililer, Emek Mahallesi ve Yeni Mahalle'yi gezerek halkı selamladı.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com