AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:
"Mayıs ayında olan Gezi eylemleri ve bugün yaşadığımız eylemler, Kılıçdaroğlu'nu partinin başına getiren proje mimarlarının birlikte düşündüğü, tasarladığı, birbirleriyle bağlantısı olan eylemlerdir"

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Mayıs ayında olan Gezi eylemleri ve bugün yaşadığımız eylemler, Kılıçdaroğlu'nu partinin başına getiren proje mimarlarının birlikte düşündüğü, tasarladığı, birbirleriyle bağlantısı olan eylemlerdir" dedi.

Şentop, partisinin il başkanlığınca bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 30 Mart'ta önemli bir seçime gideceğini söyledi.

Türkiye'de mezhep ayrılıkları üzerinden bir sorun meydana getirilmek istendiğini belirten Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorunun önemli unsurlarından biri olması için genel başkanlığa getirildiğini savundu.

Bazı grupların bu tür projelerle başarılı olamayacaklarını vurgulayan Şentop, "Mayıs ayında olan Gezi eylemleri ve bugün yaşadığımız eylemler, Kılıçdaroğlu'nu partinin başına getiren proje mimarlarının birlikte düşündüğü, tasarladığı, birbirleriyle bağlantısı olan eylemlerdir. Türkiye'de yüzyıllardır, farklı milletten insanlar yaşamışsa yine bir arada yaşıyoruz. Bu projede başarılı olamadılar, olamayacaklar. Kılıçdaroğlu'nun kullanma vakti doldu, bitti. Kendisi de bunun farkında" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Şentop, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Osman Bölükbaşı, Türk siyasetinin bir zeka örneğidir. Türk siyasetine renk bırakmış bir adamdır. Süleyman Demirel ve merhum Necmettin Erbakan hocamızın bir takım renkleri vardır. Kılıçdaroğlu'nu bundan 30-40 yıl sonra nasıl hatırlayacaktır siyasi tarihi yazanlar. Kılıçdaroğlu bizim siyasi tarihimize, siyasi zevzeklik örneği olarak geçecek bir adamdır. Zevzeklik, bir birleriyle irtibatı olmayan sözleri sıralamak anlamına geliyor. Konuşmalarını dinleyin bir cümleyle sonraki arasında irtibat yok. Cümle cümle konuşan bir adam. Bir adam metin konuşmuyor, bir ana fikir yok konuşmalarında. Sade bununla da kalmamış, geçen bir kaç kez olduğu söylüyor, ilk söylediğinde ben ciddiye almamıştım, 'Artık gelip benim elimi öpseler de televizyonlara tartışmaya çıkmam bunlarla' diyor. Bu söz bize hababam sınıfını hatırlattı. Kemal Kılıçdaroğlu'nu aslında Türk siyasetinin Şaban'ı olarak ilan etmek lazım."

Şentop ayrıca CHP İstanbul Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün Türkiye'deki bazı gruplar tarafından aday olarak çıkarıldığını öne sürdü. Ankara adayı Mansur Yavaş'ın ise bir dönem kendileriyle görüştüğünü ve adaylık için taahhüt istediğini ancak bunun gerçekleşmemesi üzerine CHP'ye katıldığını söyledi. 

Türkiye'de yaklaşık 1,5 yıldan bu yana şehit cenazeleri gelmediğini ve kan dökülmediğini vurgulayan Şentop, "Bu kolay olmadı. Risklerle oldu. 1,5 yıldır kan durdu Türkiye'de. Türkiye'yi büyütmeye çalışıyoruz. Türkiye'de sosyal barış, siyasi istikrar ve uluslar arası irtibarı tarihinde olmadığı kadar yüksek" diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com