AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:
"Eski Demirel siyasetini bugün Kılıçdaroğlu'nda görüyoruz"

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Eski Demirel siyasetini bugün Kılıçdaroğlu'nda görüyoruz" dedi.

Şentop, Pınarhisar ilçesinde partisinin seçim merkezini ziyaretinde yaptığı konuşmada, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Süleyman Demirel gibi seçimler öncesinde yerine getiremeyeceği sözler ve vaatlerde" bulunduğunu ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu’nun sözünün eri olmadığını iddia eden Şentop, “Kılıçdaroğlu Türkiye siyasetinin Şaban'ıdır. 'Elimi öpseler de televizyona çıkmam' diyor. Sanki seninle televizyona çıkmak isteyen var. Böyle bir şey yok ama adam kendi kendine gelin güvey oluyor. Bir gün söylediği lafı ertesi gün unutuyor, başka bir şey söylüyor. Hatta aynı konuşma içerisinde başıyla sonu tutmuyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun iktidar olma gibi bir niyetinin olmadığını savunan Şentop, şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini yerine getirme niyeti yok. Sözünün arkasında durma niyeti yok. Sözünün eri bir adam değil. Böyle bir siyaset anlayışıyla CHP’yi yönetiyor. Eski Demirel siyasetini bugün Kılıçdaroğlu'nda görüyoruz. Seçimde milletin oyunu alana kadar gönlünü yapmaya çalışıyor, her türlü palavra serbest, her türlü vaat serbest. Yapmayacak, yerine getirmeyecek olduktan sonra da vaat etmenin sınırı olmaz. Ama biz bu siyaset anlayışını değiştirdik. Başbakanımız ne söz verirse, söz verdiği şeyi yapıyor. Yapamayacağı şeyin de sözünü vermiyor. Biz Türkiye’de sözün değerini, vaadin değerini, siyasetin değerini arttırdık, itibarını arttırdık. Bu siyaset anlayışına uymayanlar çekilip gidecekler. Türkiye’de yerel yönetimlerin kitabını yazmış bir belediye başkanıyla, Türkiye’yi yönetiyoruz Başbakanımızla. O bakımdan bizim hem belediyecilikte hem Türkiye merkezi yönetiminde tecrübemiz, yaptıklarımız ortada."

AK Parti’nin Türkiye’yi itibarlı bir döneme taşıdığını ifade eden Şentop, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gittiği her ülkede saygıyla karşılandığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com