AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:
"O eski yalanla, palavrayla, vaatle yapılan siyaseti biz kaldırdık Türkiye'den. Türkiye artık biliyor ki Recep Tayyip Erdoğan söz verirse yapar. Eğer yapmıyacaksa da sözünü vermez onun"

TEKİRDAĞ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "O eski yalanla, palavrayla, vaatle yapılan siyaseti biz kaldırdık Türkiye'den. Türkiye artık biliyor ki Recep Tayyip Erdoğan söz verirse yapar. Eğer yapmayacaksa da sözünü vermez onun" dedi.

Şentop, partisini seçim çalışmaları kapsamında, Tekirdağ Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, AK Parti belediyeciliğinin hizmet belediyeciliği olduğunu söyledi.

CHP'nin yerel yönetimlerle ilgili projelerinin olmadığını savunan Şentop, şöyle konuştu:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, proje açıklıyor, İstanbul'la ilgili. Birinci projesi şu, 'İstanbul'u çok seviyorum', ikinci projesi, 'Çok seviyorum İstanbul'u', üçüncüsü, 'İstanbul'u çok seveceğim', dördüncüsü, 'Hep seveceğim'. Projesi bu, anladık çok seviyorsun da ne yapacaksın şu İstanbul'a? 'Eski İstanbul'u yeniden getireceğim' diyor. Hani o çöplerin olduğu, o suların akmadığı, havanın kirli olduğu İstanbul, bunu vadediyor. Bir de iki tane film seti yapacakmış. Biri Anadolu yakasına, biri Avrupa yakasına. Gazetelerde çıkan projesi bu. CHP biliyorsunuz, montaj, dublajla film çevirmekle uğraştığı için ona film çevirmek için alan lazım, set lazım." 

Şentop, muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde gösterdiği adayların parti dışından seçilmesini eleştirerek, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li değil. Kendi milletvekilleri bu adam yolsuzluk yaptı diye partiden atmışlar. Şimdi aday yapmak için partiye aldılar. CHP'nin Ankara'daki adayı CHP'li değil, MHP'li. Genel başkan bile şaşırdı ne yapacağını, biliyorsunuz Kılıçdaroğlu da MHP'nin işaretini yaptı. MHP'deyken hayatı CHP'yle mücadeleyle geçmiş bir adamı aday yapmak için aldılar, seçimden sonra da bırakıp gidecek zaten. Yine Hatay'daki büyükşehir adayı eski AK Partili. Biz aday yapmamışız arkadaşımızı gitmiş CHP'den aday olmuş. Bursa'daki adayı yine CHP'li değil. Yani Türkiye'nin böyle sembolik yerlerinde CHP'nin içerisinde bir aday üretememişler. Sadece politikası, projesi yok demiyoruz, adayı da yok. Adam bulamamışlar koymak için, oradan, buradan başka partilerden aday toplamışlar."

Belediyeciliğin, millete hizmet aşkıyla yapılabilecek bir iş olduğunu belirten Şentop, belediyeciliğin AK Parti'nin işi olduğunu ve AK Parti'nin temelinin yerel politikalar üzerine kurulu olduğunu ifade etti.

 

-"Yalanla, palavrayla, vaatle yapılan siyaseti kaldırdık"

AK Partili belediyeciliğin asgari bir standartı olduğunu anlatan Şentop, şunları söyledi:

"Arkadaşlarımızla beraber 3 aydan fazla çalıştık ve bir seçim beyannamesi hazırladık. 100 sayfalık bir kitap. Milletimize şunu vadediyoruz, diyoruz ki, AK Partili belediyeciliğin bir asgari standartı var. Biz bunu taahhüt ediyoruz. Kimi seçerseniz seçin, bizim arkadaşlarımızdan, bu standartın altına düşmeyecek. Biz buna müsaade etmeyiz, gerekeni, biz her türlü desteği genel merkez olarak, AK Parti olarak, merkezi hükümet olarak bu kardeşlerimize, arkadaşlarımıza vereceğiz."

Şentop, Türkiye'de siyasetin değiştiğini ifade ederek, "O eski yalanla, palavrayla, vaatle yapılan siyaseti biz kaldırdık Türkiye'den. Türkiye artık biliyor ki Recep Tayyip Erdoğan söz verirse yapar. Eğer yapmayacaksa da sözünü vermez onun. Çünkü söz vermek bir vebaldir, bir mesuliyet gerektirir, hesabını kitabını yaparsın, çıkarsın sözünü verirsin. Söz vermeyeceksen eğer, o zaman milletin karşısına çıkıp palavrayla iş yapmazsın" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com