AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:
"Daha önceden Türkiye'de siyaset, yalan ve talan üzerine kurulmuş idi. Biz 2002 yılından itibaren bu siyaset anlayışını değiştirdik"

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Daha önceden Türkiye'de siyaset, yalan ve talan üzerine kurulmuş idi. Biz 2002 yılından itibaren bu siyaset anlayışını değiştirdik" dedi.

Şentop, Kırklareli'nin Üsküp beldesinde partisince bir kahvehanede düzenlenen programda, muhalefet partilerinin projelerinin olmadığını, AK Parti dışındaki partilerin hedefinin yarışı kazanmak olmadığını savundu.

Diğer partilerin AK Parti'yi yavaşlatmak ve hızı kesmek için çalıştıklarını anlatan Şentop, şunları belirtti:

"Böyle bir seçim atmosferi Türkiye'de şimdiye kadar görülmedi. Yerelle alakalı projeleri yok. CHP'li örnek bir belediye var mı? Yok. MHP de aynı. Biz İstanbul'u örnek gösterebiliriz. 1994 yılından sonra İstanbul'un havası da suyu da çevresi de temizlendi. Belediyecilik bir gönül işi. Milletin derdini dert edinme işi. Sadece siyasi bir makam kazanmak için yapılan bir iş değil. CHP'li belediyeleri görüyoruz. Ergene kirli diyorlar. Ergene neden kirli hiçbirinin evsel atık su arıtma tesisi yok, yapılmamış. Katı atık bertaraf tesisleri yapılmamış. Bunları kanunen belediyelerin yapması gerekiyor. Biz en sonunda dayanamadık bu işe de el attık."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Şentop, Kılıçdaroğlu'nun aklına gelen her şeyi söylediğini ve konuşmalarının ölçüsüz ve tutarsız olduğunu ileri sürerek şunları kaydetti:

"Daha önceden Türkiye'de siyaset, yalan ve talan üzerine kurulmuş idi. Biz 2002 yılından itibaren bu siyaset anlayışını değiştirdik. Şimdi herkes Recep Tayyip Erdoğan söz verirse yapar diyor. Palavra siyasetinin en önemli temsilcisi de Kılıçdaroğlu. Konuşmasının yarım saatlik bölümünü baştan sona dinleyemiyorsun. Tahammül edemiyorsun. Çünkü bir söylediğiyle diğer söylediği arasında tutarsızlıklar var. Geçenlerde de 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm' demiş üniversitelerde. Sanki Türkiye'yi 25 yıldır o yönetiyor. Atıyor."

Şentop, CHP'nin sağdan soldan topladığı adaylarla seçimler gittiğini ifade ederek CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün daha önce partisinden ihraç edildiğine dikkati çekti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com