AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: (2)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: (2)
"Bugün 2 milyon gazete sabahtan akşama kadar Tayyip Erdoğan’la ilgili uyduruk uyduruk işler yazıyor. Hangi antidemokratikten, hangi diktatörlükten bahsediyorsunuz? Hangi televizyon kanalını açarsanız bir başka yalanla karşı karşıya kalıyorsunuz"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bugün 2 milyon gazete sabahtan akşama kadar Tayyip Erdoğan’la ilgili uyduruk uyduruk işler yazıyor. Hangi antidemokratikten, hangi diktatörlükten bahsediyorsunuz? Hangi televizyon kanalını açarsanız bir başka yalanla karşı karşıya kalıyorsunuz" dedi.

Soylu, Karabük Öğretmenevi'nde partisince düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'yi kalkındıran herkesi lekeleyerek itibarsızlaştırma yoluna gidildiğini, Adnan Menderes ve arkadaşlarına yapılanları milletin unutmadığını söyledi.

Menderes'i haksız yere lekeleyenleri kimsenin hatırlamadığını ancak Menderes'i herkesin rahmetle andığını vurgulayan Soylu, şöyle konuştu:

"Rahmetli Özal’ı hatırlamıyor musunuz? Namusuna kadar girdiler. 'Kızılcahamam’da hanımı şunu yapmış, Beypazarı’nda hanımı şunu yapmış' diye manşet attılar, yetmedi canına kastettiler, yetmedi Sedat Simavi kendi gazetesinde '4. kuvvet benim, seni istediğim zaman yere çakarım’ dedi. Kendi kuvvetiyle mi söylüyor? Rahmetli Necmettin Erbakan'ın partilerini kapattılar. Onu kötürüm yapabilmek için ‘Partisinden trilyonlarca lira zimmetine geçirdi’ diye mahkemelerde sürüm sürüm süründürmeye çalıştılar. Türkiye, yine Sedat Simavi’nin Günaydın gazetesinde Demirel’ın hanımı için attığı başlığı unuttu mu? ‘Hanım, ayakkabıcı ile beraber’ diye. Bir Başbakan'ın hanımına iftira atabilecek kadar 'alçak, namussuz', profesyonel mühendislik kuruldu. Hiçbir şeyleri yoktu.

Hedefte tek bir şey vardı. Türkiye’yi felç etmek, demokrasiye suikast yapmak, milli iradeyi itibarsız hale getirebilmek." 

Soylu, rahmetli Özal'a yapılan kötülüklerin aynısının eski Başbakan Tansu Çiller'e de yapıldığına işaret ederek, Çiller'e "CIA ajanı" dediklerini kaydetti.

- İstanbul merkezli operasyon

Türkiye’yi topal yapmak istediklerini, bunu 17 Aralık darbesiyle sağlamaya çalıştıklarını aktaran Soylu,  "Bugün 2 milyon gazete sabahtan akşama kadar Tayyip Erdoğan’la ilgili uyduruk uyduruk işler yazıyor. Hangi antidemokratikten, hangi diktatörlükten bahsediyorsunuz? Hangi televizyon kanalını açarsanız bir başka yalanla karşı karşıya kalıyorsunuz" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar yaşadığı acıları başkalarının yaşamaması, kimsenin ötekileştirilmemesi için çalıştığını dile getiren Soylu, şöyle devam etti:

"Türkçe Olimpiyatları'yla milliyetçilik duyguları istismar edildi. Hepimiz sevinmedik mi ama bunu siyasete alet etmenin bedeli, bu dünyada da öteki dünyada da bu millet tarafından da Allah tarafından da sorulacaktır. Bu ülkeyi kuşatmaya çalışıyor birileri. Dün ötekileştirildiği gibi kimse ötekileştirilmesin istendi. Şimdi ablaları her tarafta bütün ülkeyi geziyorlar, her taraftaki evlere salıyorlar o masum insanları, onları dolduruyorlar, ondan sonra hükümet, Tayyip Erdoğan, Başbakan aleyhinde olup olmadık iftiralarla neler ortaya koymaya çalışıyorlar? Bu, yazık değil mi? Neyi amaçlıyorsunuz? Bu ülkede önce 7 bin kişi, daha sonra 500 bin kişi, şimdi 1 milyon kişi bunları dinleyerek siz ne yaptınız?

İş adamlarımızın, bürokratlarımızın, diplomatlarımızın, siyaset adamlarımızın telefonlarını dinleyerek Türkiye’yi korku tüneline, korku imparatorluğuna sokmanın ne anlamı var? Bunları kime verdiniz, kimlere gönderdiniz? Bunlar kimin elinde?"

Kimsenin oyunda kimsenin ipoteği olamayacağına dikkati çeken Soylu, AK Parti'nin millete itimat ettiğini, yakın tarihini unutmayacağını aktardı.

Karabük'ün yaşanacak kent olduğunu kaydeden Soylu, "Türkiye'de şehir olabilecek yerlerden bir tanesi. Kısa vadeli düşünmemek lazım. 30 yılı düşünmek lazım. Öyle projeler var ki insanın bu kentte yaşayası geliyor. Bu şehri mutlu insanların şehri yapabilmektir mesele. Bugünkü imkanlarla bu projeler çok rahat yapılır. Bize bu fırsatı vermenizi arzu ediyoruz. Biz Mehmet Ceylan'ın emrindeyiz" ifadesini kullandı.

Soylu, daha sonra Safranbolu ilçesindeki esnafı ziyaret etti.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com