AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Bizim kimsenin cemaatiyle, dini anlayışıyla hiçbir zaman ters düşmüşlüğümüz veya ona haddini bildirmek gibi bir anlayışımız söz konusu olmamıştır. Kimseyi ayırmadık, kimseye farklı bir muamele yapmadık. 76,5 milyon insan, AK Parti'ye oy versin veya verme

MUĞLA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bizim kimsenin cemaatiyle, dini anlayışıyla hiçbir zaman ters düşmüşlüğümüz veya ona haddini bildirmek gibi bir anlayışımız söz konusu olmamıştır. Kimseyi ayırmadık, kimseye farklı bir muamele yapmadık. 76,5 milyon insan, AK Parti'ye oy versin veya vermesin devletin namusunu, milletin namusunu  AK Parti'ye teslim etmiştir. Devletin ve milletin namusunu birilerinin maşası olan insanlarla paylaşmaya hiçbir şekilde tahammül edemeyiz, tahammül ettirmeyiz" dedi.

Soylu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve partisinin teşkilat üyeleriyle Muğla Öğretmenevi'nde kahvaltıda bir araya geldi.

Türkiye'nin son 12 yılında öngörülemez bir büyüme ve gelişme içerisinde olduğunu ifade eden Soylu, ülkenin üzerinde oyunlar oynanmak istediğini söyledi. 

Milletin iradesinden rahatsız olanların bilindik senaryoları yeniden ortaya çıkardıklarını belirten Soylu, "Bizim kimsenin cemaatiyle, dini anlayışıyla hiçbir zaman ters düşmüşlüğümüz veya ona haddini bildirmek gibi bir anlayışımız söz konusu olmamıştır. Kimseyi ayırmadık, kimseye farklı bir muamele yapmadık. 76,5 milyon insan, AK Parti'ye oy versin veya vermesin devletin namusunu, milletin namusunu AK Parti'ye teslim etmiştir. Devletin ve milletin namusunu birilerinin maşası olan insanlarla paylaşmaya hiçbir şekilde tahammül edemeyiz, tahammül ettirmeyiz" diye konuştu.

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine doğru adım atıldığını dile getiren Soylu, Türkiye'nin ne tür problemler ve sıkıntılarla karşı karşıya kalmışsa bunu milli iradeyle demokrasiyle çözdüğünü kaydetti.

Türkiye'nin yaşadığı bütün krizlerde, afetlerde, olaylarda ve sıkıntılarında bir tek milletin gücüne, ittifakına, anlayışına ve milletin birliğine, beraberliğine sığındığını vurgulayan Soylu, "Yeni bir dünya oluşuyor. Dünyanın ekonomik krizde, dünyanın yeni bir varoluş hamlesi içinde olduğu bir dönemde Türkiye, tarihinde ilk kez eksik yakalanmadı, yanlış politikalarla yakalanmadı. Türkiye artık altyapısını iyi hazırladı. Dünyayla yaklaşık 300 yıldır oluşan farkı iyi kapatmaya çalıştık. 1923'te bu ülkenin İstiklal mücadelesiyle kurulan Cumhuriyeti, demokrasiyle bütünleştirdik" diye konuştu.

Ülke topraklarında şuurun hiçbir zaman kendi zihninden ayrı kalmadığını anlatan Soylu, ülkenin bazen güçsüz bırakılmaya, bir takım oyunlarla, fitnelerle, fesatlarla karşı karşıya bırakılmaya, bazen bölmeye çalışıldığına dikkati çekerek, bunun güçlü bir Türkiye olmasının istenilmemesi amacıyla yapıldığını belirtti.

Birilerinin Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına, ilerlemesine engel olmak istediğini vurgulayan Soylu, "Bugün 237 ülkeye ihracat yapan, 39 milyon ziyaretçinin geldiği bir Türkiye tablosu var. Türkiye, eski Türkiye değil. Bir takım karanlık oyunlarla ülkemizin insanına kumpas oynanacak ve anlaşılmayacak bir Türkiye değil" dedi.

- "Millet Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkıyor"

Soylu, milletin yeni Türkiye mücadelesi veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bu millet 60 darbesinde gördü, 71 muhtırasında gördü, 80 darbesinde gördü, 28 Şubat'ta gördü, 27 Nisan'da gördü. 17 Aralık darbesinin ne anlama geldiğini, kimi hedeflediğini, büyük Türkiye’yi, yeni Türkiye’yi hedeflediğini çok net bir şekilde anlattığı için Sivas, Yozgat, Kütahya, Afyon meydanında birlerce insan demokrasi, gelişme ve özgürlük mücadelesi veren, yeni Türkiye mücadelesi veren Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkıyor. Bu şuur ülkenin, milletin şuurudur."

- "Türkiye'de bugün darbe girişimi yaşanmakta"

Süleyman Soylu, birilerinin devletten parsel istediğini, ülkeyi yönetmek istediğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birileri diyorlar ki, 'biz yöneteceğiz'. Siz, aynı eski Türkiye’de olduğu gibi, derin devletin kuklası olan bir Türkiye’de olduğu gibi kalın. 'Biz yöneteceğiz, sizi dinleyeceğiz, çoluğunuzla çocuğunuzla yaptığınız konuşmaları dinleyeceğiz. Yatak odalarını dinleyeceğiz. Uydurulmuş kasetler, montajlar hazırlayacağız ve bunları önünüze koyacağız'. Yetmedi 'Bunu uluslararası örgütlerle, uluslararası bir takım istihbarat kuruluşlarıyla karşı karşıya getireceğiz ve onlarla paylaşacağız. Hiçbir edepten ve hayadan sakınmayacağız'. Türkiye’de bugün bir darbe girişimi yaşanmaktadır. 17 Aralık’ta gerçekleştiremedikleri hadiseyi  Türkiye’yi ele geçirmek, milli iradeden yoksun kılmak için bugün birileri yine bu tezgahı ortaya koymaya çalışmaktadır."

"12 yıldır yapılan çalışmaları görmemek için kötü niyetli olmak lazım" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Benim ülkemi yönetilemez hale getiriyorlar. Hukuka müdahale ediyorlar, mali politikalara, yürütmeye, demokrasiye müdahale ediyorlar. 'Sandık her şeyi temizlemez' diyorlar. Türkiye büyük bir darbe ile karşı karşıya. Bu tezgah, bu oyun, bu kumpas Türkiye üzerine bir kumpastır. Türkiye’nin geleceği üzerine bir kumpastır. Siyaseti şantajla, tehditle, filmlerle, montajlarla, dinlemelerle etki altına almak onu felç etme girişiminin adıdır."

Soylu, Türkiye’nin hukuku, siyaseti, demokrasisi, milli iradesinin felç edilmeye çalışıldığını, birilerinin büyüyen, güçlü bir Türkiye istemediğini ifade ederek, milletin 30 Mart'ta Türkiye'yi linç etmeye çalışanlara gereken cevabı net şekilde vereceğini anlattı.

- "Millet, AK Parti'yi koruma altına almış"

Milletin son günlerde yaşanan gelişmeleri çok iyi anladığını ve çözdüğünü kaydeden Soylu, "Gittiğim, gördüğüm her yerde, yaptığımız bütün araştırmalarda görüyoruz ki millet, AK Parti'yi koruma altına almış, muhafaza altına almış. Yaşananların bütün kodlarını çözmüş. Bu millet 17 Aralık darbesinin bütün kodlarını çözdü.  Bu haleti ruhiye içerisinde Türkiye 30 Mart'ta Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine gidiyor. Ardından cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bu topraklarda ilk kez halk kendi cumhurbaşkanını seçecek. Bu iş Selçuklu'da da olmadı Osmanlı'da da olmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için, Türkiye’nin geleceği için, demokrasi için hayati önem taşımaktadır" diye konuştu.

Soylu, 2 Mart'ta Başbakan Erdoğan'ın Muğla'ya geleceğini bildirerek, vatandaşların mitinge destek vermesini istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com