AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
''Bugün millet, olan bitenin farkında. Bugün, hangi tuzak Özal'a kurulmuşsa, Menderes'e ne kurulmuşsa, Tayyip Erdoğan'a da o kurulmaya çalışıldığının, o tezgahın işletilmeye çalışıldığının farkında''

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''Bugün millet, olan bitenin farkında. Bugün, hangi tuzak Özal'a kurulmuşsa, Menderes'e ne kurulmuşsa, Tayyip Erdoğan'a da o kurulmaya çalışıldığının, o tezgahın işletilmeye çalışıldığının farkında'' dedi.

Soylu, Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde AK Parti seçim irtibat bürosunu ziyaretinde yaptığı konuşmada, birilerinin devletten pay istediğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanını, bakanları, iş adamlarını dinlediklerini ve sonra da onlarla beraber herkese şantaj kurmaya çalışıldığını bildiren Soylu, şunları kaydetti:

''Dinden, diyanetten, Müslümanlıktan bahsediyorlar. Kıymetli dostlar, bu devletin bir tek sahibi vardır o da bu büyük millettir, o bu aziz millettir, o bu kutsal millettir. Her türlü iftirayı atıyorlar, her türlü düzenbazlığı yapıyorlar. AK Parti'nin karşısında kim varsa, ablaları evlerine gönderiyorlar. Diyorlar ki 'bunları destekleyin, şunları destekleyin.' Bir şey söyleyeyim, bu memlekette 60 gram oy pusulasıyla beraber, bu ezan bu semalarda 'Allah'u Ekber' demezken, rahmetli Menderes, milletin verdiği destekle, 60 gramlık oy pusulasıyla beraber bu ezan bu semalarda 'Allah'u Ekber' dedi.''

Bu ülkenin kendi iradesiyle beraber değişiklik yaptığını dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

''Ne istiyorsunuz Tayyip Erdoğan'dan. Bu ülkede her şeyi böldünüz, her şeyi parçalamaya çalıştınız. Ülkemin gücünü, enerjisini toprağa vermeye çalıştınız. Ne istiyorsunuz Tayyip Erdoğan'dan? Ağrınıza gidiyor demi? Baş örtüsü takan insanlar bugün mecliste diye ağrınıza gidiyor demi? Bu ülkede Aleviyim diyen, ben Aleviyim diyor, bu ülkede Kürt olan ben Kürdüm diyor, dindar olan ben dindarım diyor, köylü olan ben köylüyüm diyor, ağrınıza gidiyor demi? 1940-1950 yılında bu ülkede köylüleri, Ankara'da Ulus ve Kızılay Meydanı'na sokmuyorlardı, tayyarelere almıyorlardı, bugün bu ülkenin evlatları burayı yönetiyor diye ağrınıza gidiyor demi? Bunun hesabını bu millet, 30 Mart'ta görecektir. Dün Aydın'daydık, ondan önceki gün İzmir'deydik, ondan önce Karabük'teydik, ondan önce İstanbul'daydık, ondan önce Bitlis'teydik, Mardin'deydik, Eskişehir'deydik, Çanakkale'deydik, Balıkesir'deydik. Ülkemin her tarafını dolaşarak geliyorum. Bugün millet, olan bitenin farkında. Bugün, hangi tuzak Özal'a kurulmuşsa, Menderes'e ne kurulmuşsa, Tayyip Erdoğan'a da o kurulmaya çalışıldığının, o tezgahın işletilmeye çalışıldığının farkında. Göreceğiz bakalım, el mi yaman, bey mi yaman. 30 Mart'ta hepsini göreceğiz. Sizlere kuvvetli ve güçlü bir selam getirdik, sevgili Başbakanımızın selamını getirdik.''

Soylu, Türkiye'nin geleceğinden, yarınından, aydınlık günlerinden hiç kimsenin endişe etmemesini isteyerek, bu milletin diz çökmediğini fakat kendi iradesiyle diz çöktürmeyi bildiğini sözlerine ekledi.

Daha sonra ilçedeki esnafları ziyaret eden Soylu'ya, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, AK Parti İl Başkanı İshak Gazel ve diğer ilgililer eşlik etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com