AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"30 Mart, ülkemizi yarınlara götürecek, kalkındıracak, geliştirecek, zenginleştirecek en önemli kararın verileceği seçimdir"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "30 Mart, ülkemizi yarınlara götürecek, kalkındıracak, geliştirecek, zenginleştirecek en önemli kararın verileceği seçimdir" dedi.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, Şeyh Sinan mahallesinde partisinin düzenlediği mitingde konuşan Soylu, günlerdir yollarda olduklarını ve zaman zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la olmak üzere, Türkiye'yi adım adım gezdiğini söyledi.

Soylu, yerel seçimlerin önemine değinerek, "30 Mart, ülkemizi yarınlara götürecek, kalkındıracak, geliştirecek, zenginleştirecek en önemli kararın verileceği seçimdir. 30 Mart, son 12 yıldır Türkiye'nin altyapısını kuvvetlendiren, insanımızın bütün dünyayla rekabet etmesini sağlayan, çocuklarımızın özgüvenini yeniden yerine getiren, bu ülkenin yaptıklarına bütün dünyayı hayran hayran baktıran, 2023'e vardıracak kararın verileceği tarihtir" dedi.

Son dönemde karşı karşıya kalınan olayların, herkesi üzüntüye sevkettiğini, sokakların karıştırılmak istendiğini anlatan Soylu, Türkiye'nin içinde bulunduğu istikrar ve huzurun bozulmak istendiğini vurguladı.

Mitingin ardından Salihli ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulunup, Salihli Belediye Başkan adayı Hüsnü Tuğrul’a destek isteyen Soylu, milletin iradesine kimsenin ipotek koyamayacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Her ne kadar seçimi manipule etmeye çalışsalar da seçimin rengini değiştirmeye çalışsalar da milletimizin sağduyusu galip gelecektir. Şu anda sadece siyasi partilerle mücadele etmiyoruz. Bir taraftan malum medya ile ciddi şekilde mücadele ediyoruz, diğer taraftan cemaat sahada tüm varı yoğuyla yalan yanlış bilgilerle milletimizi yanıltarak, seçimi negatif etkileyeme çalışıyor. Bunun yanı sıra seçimi etkisizleştirmeye yönelik birtakım girişimler var. 'AK Parti yüzde 50 oy alsa da bu önemli değil' diyen ve mağlubiyeti baştan kabul eden bir kesim var. Ama milletimizin iradesine kimse ipotek koyamayacak. Milletimiz, yeni Türkiye’yi kucaklayacaktır."

Kula ilçesinde bir pastanede toplanan Demokrat Parti (DP) üyelerinin daveti üzerine buraya giden Soylu, siyasete DP'de başladığı ve genel başkanlığa kadar yükseldiğini hatırlatarak, AK Parti’ye neden geçtiğini ise şu sözlerle anlattı:

"Korktuğum, ürktüğüm, endişe duyduğum için geldim. Sayın Başbakanımız beni davet ettiğinde, kendisine de bunları anlatmaya çalıştım. 'Ben artık siyaset yapmak istemiyorum. Bana ne emriniz olursa bu ülkenin geleceği için dışarıdan da elimden geldiğince sizi desteklerim. Hepimizin yapacağı gibi bu ülkenin geleceği için elimi değil, gövdemi taşın altına koyarım. Bana müsaade edin. Fakat bu korkuyu, hep beraber başımızın altından savalım' dedim."

Soylu, ayrıca, partisinin Kula Belediye Başkan adayı Selim Aşkın’a ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye destek vermelerini istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com