AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Birilerinin yaptığı ihanetler cezasız kalmayacak. Başbakanımız Erdoğan'a yapılanları zamanında Menderes'e, Özal'a, Erbakan'a da yaptılar ama bu sefer sert kayaya çarptılar. Vatandaş, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkarak, bu oyunu bozmuştur"

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Birilerinin yaptığı ihanetler cezasız kalmayacak. Başbakanımız Erdoğan’a yapılanları zamanında Menderes'e, Özal'a, Erbakan'a da yaptılar ama bu sefer sert kayaya çarptılar. Vatandaş, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkarak, bu oyunu bozmuştur" dedi.

Soylu, Konya'nın Karapınar ilçesinde partisince düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Niğde'de güvenlik güçlerine yapılan saldırıyı kınayarak başladı.

"Ülkemizin istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Her zaman tezgah başındalar. Bu üzücü olay dolayısıyla ülkemize başsağlığı diliyorum" diyen Soylu, şunları kaydetti:

"Ülkemizin geleceğe atacağı adımlar engellenmeye çalışılıyor. Bu tezgahlar, içeriden ve dışarıdan durmuyor. Millet iradesini tasfiye etmeye çalışıyorlar. Biz ve Başbakanımız, bu milletin efendiliğine değil hizmetkarlığına talibiz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu filmi daha önceleri gördük. 1960 ve 1971 darbesini, 28 Şubat’ı yaşadık. Müslüm Gündüz’ü, Fadime Şahin’i gördük. Ancak millet, yapılanları, kurulan tuzakları bugün hemen gördü. Vatandaşımız oyunun farkında. Onlar eski Türkiye'yi istiyorlar. Hastanelerde parası olmadığı için ölenlerin olduğu, ilaçlarını alamayan vatandaşların olduğu, IMF'ye el açıp borç isteyen, faiz batağında kalan, huzur ve güvenin olmadığı bir Türkiye istiyorlar. 30 Mart'ta bu kesimlere gerekli dersi hep birlikte vereceğiz."

Soylu, hastane kapılarında "paran yoksa öl" diyen bir Türkiye isteyen, insanları ötekileştiren, başı açık, kapalı, Kürt, Türk ayrımının yapıldığı bir ülke isteyen çevrelerin olduğunu belirterek, "30 Mart'ta ya onların istediği Türkiye, ya da büyüyen ve istikrarın süreceği bir Türkiye olacak. Biz size güveniyoruz. Kazanan millet olacaktır" diye konuştu.

- "Biz, insan odaklı yatırımlar yaptık"

CHP’nin bu ülkede çakılı çivisinin olmadığını anlatan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu ülkeye hiçbir şey yapamadıkları gibi, yapılan hizmetleri engellemeye çalışan bir zihniyete sahipler. İstanbul'daki birinci köprüye de karşıydılar, üçüncüye de karşılar. Keban Barajı'nın yapılması esnasında karşı çıkan CHP vardı. 'Enerjiyi toprağa mı gömeceksiniz' dediler. Başbakanımız 268 baraj yapmıştır. 74 ilimiz birbirine bölünmüş yolla bağladı. 17 bin 500 hastamız ambulans helikopterle hastanelere taşındı. Eskiden ambulansların mazotu yok diye hastalarımız ölmedi mi? 589 bin engelliye sahip çıkarak, insanlarımıza eşit davranmak ne kadar güzel. Biz, insan odaklı yatırımlar yaptık. Bunların hiçbiri tesadüf değil. Türkiye'nin geleceğini karartmaya izin vermeyeceğiz. Birilerinin yaptığı ihanetler cezasız kalmayacak. Başbakanımız Erdoğan’a yapılanları zamanında Menderes'e, Özal'a, Erbakan'a da yaptılar ama bu sefer sert kayaya çarptılar. Vatandaş, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkarak, bu oyunu bozmuştur. Biz milli duygularımızı kabarttığı için Türkçe Olimpiyatları'na sahip çıkarken, onlar bu olimpiyatları devleti ele geçirmek için kullanmışlar. Bu plan, ülkeyi ele geçirmek için oynanan büyük bir oyunun parçasıymış. Bunu bugün anladık."

Miting sonrası yanına yaklaşan yaşlı bir kadının talebini dinleyen Soylu, gerekenin yapılacağını dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com