AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Bir milyon kişiyi dinleyeceksin, bu ülkenin Başbakanı'nı, Cumhurbaşkanı'nı, Enerji Bakanı'nı dinleyeceksin ondan sonra da dört beş gündür gazetelerde 'Ben masumum' diyeceksin. Yemezler efendi yemezler"

MERSİN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bir milyon kişiyi dinleyeceksin, bu ülkenin Başbakanı'nı, Cumhurbaşkanı'nı, Enerji Bakanı'nı dinleyeceksin ondan sonra da dört beş gündür gazetelerde 'Ben masumum' diyeceksin. Yemezler efendi yemezler" dedi.

Soylu, Karahacılı köyünde partililere hitaben yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta eski ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapılacağını belirtti.

17 Aralık'ta darbe planlandığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iftiralarla yıldırılmaya çalışıldığını ifade eden Soylu, bunu yapmak isteyenlerin sert bir kayaya çarptığını söyledi.

Birilerinin devletten parsel istediğini, "Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay bizim olsun, milli istihbaratı bize verin" dediğini anlatan Soylu, "Sonra kukla bir devlet, sonra kukla bir siyaset, sonra kukla bir hükümet, sonra... Bir milyon kişiyi dinleyeceksin, bu ülkenin Başbakanı'nı, Cumhurbaşkanı'nı, Enerji Bakanı'nı dinleyeceksin ondan sonra da dört beş gündür gazetelerde 'Ben masumum' diyeceksin. Yemezler efendi yemezler. Bu millet bunu çok gördü yemezler" diye konuştu.

Montajlarla Başbakan'ın milletin gözünde itibarsız yapılmaya çalışıldığını dile getiren Soylu, "Kim bu topraklara ihanet etmişse cezasız kalmamıştır, kalmayacak herkes bilsin" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin bayraklı bir reklamının yayınlandığını hatırlatan Soylu, şöyle devam etti:

"Tahammül edemediler ona da. Yüksek Seçim Kurulu diye bir kurul var. CHP ile paralellerin neredeyse emri altına girmiş. CHP Sarıyer'de adaylarını saat 5'ten sonra teslim etti. Hemen imdadına yetiştiler. 2004 yılında 5'i 1 geçe teslim etmişiz, Yüksek Seçim Kurulu reddetmiş, kabul etmemiş, Alaşehir'de AK Parti seçime girememiş. Sarıyer'de adayı geç teslim ettiler, Yüksek Seçim Kurulu hemen orda sahip çıktı. Kimlerle? Paralellerle beraber onlara sahip çıktı. Ey paraleller bu dünyada da, öteki dünyada da ezanları susturan, camileri ahıra çeviren, bu devlete zulüm edenlere yardım ettiğinizden dolayı eza çekeceksiniz, hesabını veremeyeceksiniz."

Soylu, "Bayrakla kampanya olmaz" denildiğini ancak CHP'nin de aynısını yaptığını belirterek, kendilerinin de reklamı değiştirdiğini bildirdi.

Seçimde herkesin dikkatli olmasını isteyen Soylu, "Seçime hile karıştırmak için her şeyi yapacaklar. Onun için sandıklara aman sahip çıkın. Her oya sahip çıkın" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com