AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Ben sadece milletin önünde, sadece Allah'ın önünde eğilirim diyen, Türkiye'yi Binali Yıldırım gibi kahraman insanlarla beraber dünyanın en büyük 10 devletinden birisi yapmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan'a bu saldırıları yapanları çok net söylüyorum; All

İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'nin önünü kesmek, ülkede birlik ve beraberliğe, demokrasiye kast etmek isteyenlerin bulunduğunu öne sürerek, aydınlık Türkiye hedefinde yürümeye devam edeceklerini ve Başbakan Erdoğan'ı bırakmayacaklarını söyledi.

Soylu, İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç beldesinde AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile partisinin düzenlediği açıkhava toplantısına katıldı. Soylu, buradaki konuşmasında, 30 Mart'ta yapılacak seçimlerde adaylarının desteklenmesini istedi. 

- "Erdoğan'ı bırakmayacağız"

Türkiye'de birlik ve beraberliğe, demokrasiye kast etmek isteyenlerin, ülkenin önünü kesmek isteyenlerin olduğunu savunan Soylu, "Hiç kuşkulanmayın aydınlık Türkiye bizi bekliyor. Ben sadece milletin önünde, sadece Allah'ın önünde eğilirim diyen, Türkiye'yi Binali Yıldırım gibi kahraman insanlarla beraber dünyanın en büyük 10 devletinden birisi yapmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan'a bu saldırıları yapanları çok net söylüyorum; Allah şahittir şu vücudum yukarıdan aşağıya kan gölü olsa da Tayyip Erdoğan'ı bırakmayacağız" diye konuştu.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da eleştiren Soylu, "İhanetleri cezasız kalmayacak. Kılıçdaroğlu, ülkenin geleceğine kast edenlerle işbirliği yapıyor. Bugün olanların hepsinin hesabı sorulacak" dedi.

- "Türkiye'nin en önemli seçimi"

Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının toplumun her kesimini kucaklayacağını anlatan Soylu, konuşmasında 2002 yılı öncesindeki Türkiye ile bugünü karşılaştırarak, şunları söyledi:

"30 Mart'ta ya eski Türkiye ya da yeni Türkiye'ye siz karar vereceksiniz. Türkiye'nin en önemli seçimi bu. Siz eski Türkiye mi diyorsunuz, yeni Türkiye mi diyorsunuz ? O eski Türkiye'yi hatırlıyor musunuz ? Hastanelerdeki kuyrukları hatırlıyor musunuz ? Binali Yıldırım'ı seviyor musunuz ? Peki seçime 6 gün kaldı, kapı kapı, ev ev herkese gidip İzmir'in geleceği için, Binali Yıldırım için oy isteyecek misiniz ?"

- Binali Yıldım: "Karneleri bozuk"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise İzmir'in yerelde iyi yönetilmediğini, 2009 seçimi öncesinde verilen sözlerin 5 yıllık sürede yerine getirilmediğini ifade etti.

2B arazilerinde milletin mağduriyetinin giderilmediğini kaydeden Yıldırım, "Size 11 yıl Türkiye'nin kaderini değiştiren ekibin içinde yer alan biri olarak söz veriyorum, 2B sorununuzu hemen çözeceğiz. Buradan ilan ediyorum. Bizden sonra buraya gelip başkaları da miting yapacaklar, ne derlerse inanmayın. Bunlar yalanlarla, dolanlarla sizin geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini çaldılar. Kentsel dönüşüm yapacağız dediler, 2005 yılında kanun çıkardık daha bir tane kentsel dönüşüm yapamadılar. Çünkü gittikleri yerde kovuldular. Siz bunlara güvenmiyorsunuz. Çünkü bunların karnesi bozuk. Bunlar kentsel dönüşüm yapabilir mi?" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül de Sarnıç ilçesinde yaşayan vatandaşların tapu sorunu olduğunu, belediye başkanlığını kazanmaları halinde bunu çözeceklerini ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com