AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Ülkemizin yarınlara umutla bakmasını sağlıyoruz. 21. asırda güçlü, kuvvetli bir Türkiye’yi oluşturuyoruz"

AYDIN/İZMİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Ülkemizin yarınlara umutla bakmasını sağlıyoruz. 21. asırda güçlü, kuvvetli bir Türkiye’yi oluşturuyoruz" dedi.

Aydın'ın Didim ilçesinde partililere hitap eden Soylu, 30 Mart'ta eski ve yeni Türkiye arasında tercih yapılacağını belirterek eski Türkiye’ye dönmek istemediklerini, güçlü, zengin, özgür bir Türkiye istediklerini söyledi.

Soylu, "Günümüzde IMF’ye borcunu ödemiş, 23,5 milyar dolar borcun altında inlemeyen, gençlerini dünyaya öz güvenle hazırlayan bir Türkiye var. Bir taraftan bilgi teknolojisi sınıfları, el bilgisayarları, el tabletleri, akıllı tahtalar, bir taraftan 81 ilde 176 üniversiteyle birlikte yepyeni bir Türkiye, güçlü bir Türkiye var" diye konuştu.

Bir yılı aşkındır Türkiye topraklarında sevda, birlik ve beraberliğin olduğunu vurgulayan Soylu, eski Türkiye’nin defterlerini açmak isteyenlere ve Türkiye’nin imajını dünyaya kötü anlatan anlayışa, 30 Mart’ta cevap verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Soylu, birilerinin Türkiye’nin istikrarını, istikrar umudunu ortadan kaldırmaya çalıştığını savunarak şunları kaydetti:

"Türkiye’yi her zaman ellerinde oynayabilecekleri bir oyuncak gibi görmek istiyorlar. Ama Türkiye eski Türkiye değil. Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin Marmaray’ı yaptığımızı, niçin 3. havalimanını yaptığımızı, niçin hızlı tren yolunu yaptığımızı biliyoruz. Ülkemizin yarınlara umutla bakmasını sağlıyoruz. 21. asırda güçlü, kuvvetli bir Türkiye’yi oluşturuyoruz. Eğer Adnan Menderes olmasaydı, bir köylünün kızı öğretmen olamazdı, bir köylünün oğlu doktor olamazdı. Bir köylünün evladı bir tarafta milletvekili, bakan, başbakan olamazdı. Adnan Menderes’ten intikam almak isteyen katiller, şimdi aynı intikamı, kıymetli Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan almaya çalışıyorlar."

Daha sonra İzmir'in Tire ilçesine geçen Soylu, buradaki konuşmasında, yerel seçimleri, cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu ifade ederek "Vereceğiniz karar, kentinizin huzuru, kardeşliğiniz, kentin gelişimi, çocuklarınızın gelişmiş kentte yaşaması, kentin kültürüyle ilgili. Bu kararı Tire, en güzel şekilde verecek. Bu ülkeyi bölmek ve yeniden eski Türkiye’yi geri getirmek istiyorlar" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com