AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
"Devletten pay istiyorlar. Ne payı istiyorlar? Yargıtay'ı, Danıştay'ı, Anayasa Mahkemesi'ni, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı. Niçin? Kukla bir devlet, kukla bir hükümet, kukla bir millet istiyorlar. Bizim memlekette ona ne diyorlar biliyor musun? Anan güzel

 ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Devletten pay istiyorlar. Ne payı istiyorlar? Yargıtay'ı, Danıştay'ı, Anayasa Mahkemesi'ni, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı (MİT). Niçin? Kukla bir devlet, kukla bir hükümet, kukla bir millet istiyorlar. Bizim memlekette ona ne diyorlar biliyor musun? Anan güzel mi?" dedi.

Soylu, partisinin Kumluca ilçe teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, eski Türkiye'nin geride kaldığını, şimdi ise insanların hayallerini, umutlarını ortaya koyabilecekleri bir Türkiye olduğunu belirterek, geçmişte olduğu gibi Türkiye'nin her 100 liranın 86'sını faize vermediği için 81 ilinde 176 üniversitesinin olduğunu söyledi.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hırsız aradığını ifade eden Soylu, "Çok arama Kılıçdaroğlu, aynaya bak hırsızı görürsün. Aynaya bak aynaya" diye konuştu.

 Seçimlerden sonra, 3-5 arkadaşı ile para toplayarak Kemal Sunal'ın "Zübük" filmini yeniden çevirmeye karar verdiklerini kaydeden Soylu, Kemal Sunal'ın "Zübük" karakterini, Kılıçdaroğlu'na vereceklerini çünkü seçimlerden sonra Kılıçdaroğlu'nun işsiz kalacağını savundu.

Soylu, Türkiye'de 1,5 yıldır anaların ağlamadığını, yavukluların yavuklularını askere gönderirken, "Geri gelecek mi, gelmeyecek mi" diye endişe etmediğini, askere giden kınalı kuzunun yeni doğmuş evladını kucaklarken, ellerini semaya kaldırıp, "Allah'ım bu güzel yavrumun kokusundan beni ayırma" diyerek endişe içerisinde askere gitmediğini aktardı.

- "Kukla devlet istiyorlar"

Yeni Türkiye'ye tahammül edemeyenlerin Başbakan Erdoğan'a iftira attıklarını dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

"Özgür bir Türkiye istiyoruz. Zengin bir Türkiye istiyoruz. Demokrat bir Türkiye istiyoruz. İnsanımızın başı onurlu bir Türkiye istiyoruz. Ayıp değil mi? Dini, İslam'ı istismar edeceksiniz ayıp değil mi? Milliyetçiliği istismar edeceksiniz ayıp değil mi? Bu ülkeden insanların ne yüce değerlerini istismar edeceksiniz. Tayyip Erdoğan ne yaptı size? Ne yaptı bu cemaate Tayyip Erdoğan, bunlara ne yaptı? Sormak istiyorum ne yaptı? Ayıptır. Daha dün Burdur'da bir anne ağlayarak geldi yanıma. Muğla'da kızı okuyor üniversitede. Bir yurtta kalıyor. Sormuşlar, 'Annen, baban nereye oy verecek'. O masum kız doğru cevap vermiş. 'Tayyip Erdoğan'a oy verecek' deyince, elbiseleriyle beraber dışarı atmışlar. Bu mu Müslümanlık? Bu mu vicdan? Bu mu ahlak? Buradan söylüyorum, devletten pay istiyorlar. Ne payı istiyorlar? Yargıtay'ı, Danıştay'ı, Anayasa Mahkemesi'ni, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı (MİT). Niçin? Kukla bir devlet, kukla bir hükümet, kukla bir millet istiyorlar. Bizim memlekette ona ne diyorlar biliyor musun? Anan güzel mi? "

- "Tuzak kuranlar sandığın dibine gömülecek"

Soylu, söz konusu kişilerin dün Türkiye'nin en temel meselelerinden birini, Türkiye'nin güvenlik meselesini yine cımbızlayarak, ülkeyi zora sokmak için bir ihanetin peşine düştüklerini aktararak, "Yurt dışına kaçıyorlar teker teker. Anam derdi bana, 'Fizan'a bile gitsen.' Onlara söylüyorum şimdi, Fizan'a bile gitseniz, bu ülkeye sizi getirip, hesabını soracağız size. Bize onlar vız gelir, tırıs gider. Hiç merak etmeyin 30 Mart onların hepsini, o tuzak kuranların hepsini bu kutlu insanlar, bu güzel topluluk sandığın dibine gömecek" diye konuştu.

Soylu, konuşmasının ardından, mitinge katılanlara karanfil attı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com