AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Eskişehir'de:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Eskişehirde:
"Bu millet her şeyin farkında. Onun için binlerce insan her yerde kucaklıyor bu ülkenin başbakanını, her yerde muhafaza altına aldı ve 'ben Türkiye'ye kurulan tuzağın farkındayım' dedi"

ESKİŞEHİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu millet her şeyin farkında. Onun için binlerce insan her yerde kucaklıyor bu ülkenin başbakanını, her yerde muhafaza altına aldı ve 'ben Türkiye'ye kurulan tuzağın farkındayım' dedi" ifadelerini kullandı.

Soylu, Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki belediye binası önünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 30 Mart'ta tarihinin önemli seçimlerinden birine gireceğini söyledi.

Türkiye'nin son 12 yılda bütün dünya ülkeleri arasında imrenilerek bakılan bir ülke olduğunu belirten Soylu, şöyle konuştu:

"Bugünlerde birtakım şeyler oluyor. 2014 yılı ülkemiz için önemli  bir yıl. Bir taraftan yerel seçimler var diğer taraftan bu topraklarda, Selçuklular ve Osmanlı’dan itibaren halk cumhurbaşkanı seçecek. Ondan sonra genel seçim olacak. Onun için birileri Türkiye’nin huzurunu, istikranını kaçırmaya çalışıyor. Dün 28 Şubat'tı... Bundan yıllar önce hatırlayın ülkemin istikrarını bozdular. O günün yöneticilerine iftira attılar, aynı Menderes gibi onları iktidarsız yapmaya çalıştılar. 27 Mayıs 1960'da bu memlekette darbe oldu, ertesi gün gazetelerde dönemin Maliye Bakanı olan 'Hasan Polatkan'ın evinden 4 milyon lira çıktı' diye yazdılar. İftira attılar o mazlum insanlara, bu memlekete hizmetten başka bir şey yapmamış insanlara."

 

- "Bu millet her şeyin farkında"

 

"Bugün Türkiye'nin başına birşeyler getirmeye çalışıyorlar" diyen Soylu, şöyle devam etti:

"Kızıyorlar bize, hakaret ediyorlar, telefonlar dinliyor, şantaj yapıyorlar, fotoğraflar çekiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı, Başbakanı’nı, diplomatlarını, bürokratlarını dinliyorlar. Sonra karşıya geçip 'biz bir şey yapmadık' diyorlar. Bunları yapanlara sesleniyorum. Bu milleti ahmak sanmayın, 30 Mart'ta bu millet size gereken cevabı verecektir. Bizi enayi yerine koyuyorlar, devletten parsel istiyorlar. Diyorlar ki 'Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Yüksek Seçim Kurulu, Maliye, bizim olsun. Sağlık Bakanlığını biz idare edelim. Valileri, emniyet müdürlerini biz tayin edelim' diyorlar. Ondan sonra da paralel devlet oluşturdunuz dedikten sonra 'biz yapmadık' diye yüzlerini maskeyle örtmeye çalışıyorlar. Bu millet her şeyin farkında. Bu millet neyin olduğunun farkında. Onun için binlerce insan her yerde kucaklıyor bu ülkenin başbakanını, her yerde muhafaza altına aldı ve 'ben Türkiye'ye kurulan tuzağın farkındayım' dedi."

Türkiye'nin büyük sıkıntılarla karşılaştırılmak istendiğini dile getiren Soylu, şunları kaydetti:

"Öyle büyük bir tezgah kurdular ki Allah şahittir, eğer Tayyip Erdoğan olmasaydı bu tezgahın önünde direnecek bir siyaset adamı, devlet adamı bulunamazdı. Eğer Tayyip Erdoğan olmasaydı, eğer millet güvenmeseydi, 12 yıldan beri bu büyük milletle beraber her girdiği seçimde destek alan bu insan olamasaydı bugün Türkiye'yi neredeyse teslim alacaklardı. Türkiye'yi kuşatıyorlardı. Felç etmeye çalışıyorlar siyasetini, hukukunu, uluslararası ilişkilerini hareket edemez hale getirmeye çalışıyorlar. Türkiye'yi borçlu bir ülke haline getirmeye çalışıyorlar. 30 Mart elbetteki bir yerel seçimdir ama bir karar seçimidir, bir kader anıdır."

Konuşmanın ardından AK Parti Mihalıççık Belediye Başkan adayı İsmail Uysal'a ait seçim bürosunu açan Soylu, daha sonra Yunus Emre beldesini ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com