AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu:
"CHP'li ve Milliyetçi Hareket Partili seçmenlere, onlara oy verenlere, onlara gönül sevgisi besleyenlere söylüyorum, sadece koltuk uğruna Türkiye'nin bekasını ve geleceğini tehlikeye atmaya çalışıyorlar. Bir vesile ile demokrasiye yapılan suikasti görmezd

BALIKESİR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "CHP'li ve Milliyetçi Hareket Partili seçmenlere, onlara oy verenlere, onlara gönül sevgisi besleyenlere söylüyorum, sadece koltuk uğruna Türkiye'nin bekasını ve geleceğini tehlikeye atmaya çalışıyorlar. Bir vesile ile demokrasiye yapılan suikasti görmezden geliyorlar" dedi.

Bandırma'da, partili, sivil toplum örgüt temsilcileri ve muhtarlarla bir otelde bir araya gelen Soylu, 17 Aralık'ta, Türkiye'nin gelişmesine, büyümesine ve vatandaşının başı göğe değecek kadar onurlu bir şekilde yaşamasına muhalefet edenlerin, bir darbe girişimini ortaya koyduğunu söyledi.

Ülkede 1960'da darbe olduğunu belirten Soylu, ardından 1961'de daha sonra 1965'de milletin, darbeyi 60 gramlık bir oy pusulasıyla tasfiye ettiğini dile getirdi. O dönemlerde yaşanan korkulara rağmen "Gözlerime bakın siz ne dediğimi anlarsınız" diye seçim propagandaları, seçim kampanyaları ortaya konulduğunu ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

"Bugün Türkiye'nin diktatörlüğe gittiğini bahsediyorlar. Türkiye'de valilerin, bürokrasinin, devlet adamlarının, yukarıdan aşağıya millete baskısını, siyasi baskısını unutmuyor, unutturuyorlar, unutturmaya çalışıyorlar. Bizim unuttuğumuzu zannediyorlar. Bugün ülkenin ana muhalefet parti lideri sabahtan akşama kadar hakaret ediyor. Hiç kimse sesini çıkarmıyor, hakaret ediyor. Diğer muhalefet partisi lideri, hakaret ediyor. Hadi bakalım tek parti döneminde bunu bir yapsalardı. Milleti falakadan geçirirlerdi. Türkiye'de tam 2 milyonu aşkın gazete, hükümetin hem de hiç hakkı olmadığı halde aleyhinde fütursuzca normal eleştiri sınırlarının çok üstünde değerlendirmelerini ortaya koymaktadır. Hangi anti demokrasiden bahsediyoruz."

Dün devlet, hükümet baskısından bahsedenlerin, paralel yapıyı görünce hemen rota değiştirmeye başladığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

"Çok açık söylüyorum, sözlerim çok açık ve nettir. Kılıçdaroğlu, bugün Silivri'den bahsetmiyor. Niçin yargının farklı kararlar verdiğinden bahsetmiyor? Ne oldu? Değerli dostlar CHP'li ve Milliyetçi Hareket Partili seçmenlere, onlara oy verenlere, onlara gönül sevgisi besleyenlere söylüyorum, sadece koltuk uğruna Türkiye'nin bekasını ve geleceğini tehlikeye atmaya çalışıyorlar. Bir vesile ile demokrasiye yapılan suikasti görmezden geliyorlar. Milli iradenin tasfiyesini görmezden geliyorlar. Ülkenin istikrarını ve huzurunun bir şekilde ortadan kaldırılmasına yönelik o cinayetçi belirtileri görmezden geliyorlar."

Türkiye'de son dönemlerdeki gelişmelere dikkati çeken Soylu, "Eğer Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün, bu iradeyi, kararlılığı göstermeseydi, bu mücadeleyi ortaya koymasaydı, teslim olsaydı, kuşatılmış bir Türkiye ile karşı karşıya kalırdık. Ele geçirilmiş bir Türkiye ile karşı karşıya kalırdık. İstediğiniz kadar ticaret yapın, şantajlarla, montajlarla, dinlemelerle... Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı dinlenir mi dostlar?" dedi.

Korku toplumu oluşturulduğunu vurgulayan Soylu, "Acaba telefonlarımızı dinliyorlar mı? Acaba fotoğraflarımızı çektiler mi? Acaba videolarımızı çektiler mi? Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı dinlenir mi? Enerji Bakanı dinlenir mi? Siyasetçiler, devlet adamları, iş adamları dinlenir mi? Dinlenirse o dinlemeler nerededir bugün?  Bu dinlemeler kimdedir bugün? 7 bin kişi dinlenmiş. Önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artabilir. Kimin adına yaptınız, niye yaptınız?  Böyle hain bir plana ait olmak neyin nesidir, neyin anlayışıdır" diye konuştu.

Soylu, daha sonra Bandırma'da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com