AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (2)

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (2)
"Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türü, vesayetçi odakların her türlüsü de bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir"

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türü, vesayetçi odakların her türlüsü de bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir" dedi.

Erdoğan, partisinin genel merkezinde vatandaşlara hitap etti. 

Seçimlerde milletin verdiği mesajın çok açık olduğunu belirten Erdoğan, "Millet bugün sandıkta Türkiye ve dünyaya bir mesaj verdi. Ne dedi? 'Biz buradayız', 'Türk milleti geçilmez' dedi. Millet 'Biz bu ülkenin sahipleriyiz' dedi. 'Millet eğilmez Türkiye yenilmez' dedi" diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'ni, vatanı sokakta bulmadıklarını ifade eden Erdoğan, "Bu vatan: 'Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda. Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.' Bu şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya'ya veya onun buradaki hain uzantılarına asla teslim etmeyiz" ifadesini kullandı.

Şu anda kaçanların kaçtığını, yarından itibaren de kaçanların bulunabileceğini aktaran Erdoğan, bazıları için şahsen suç duyurusunda bulunduğunu, 'Bunlar kaçabilir' dediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bundan sonra dedim ya inlerine gireceğiz. Evet. Hesabını bunun ödeyecekler. Bedelini ödeyecekler. Ulusal güvenliğimizi nasıl tehdit edersiniz? Suriye'de. Suriye bizimle şu an savaş halinde. İşte görüyorsunuz uçaklarımızı taciz ediyorlar. 74 kardeşimizi şehit ettiler. Şu anda bizim Süleyman Şah Saygı Türbesi, 10 dönüm, bizim topraklarımızdır. Oraya olan her saldırı 780 bin kilometrekareye olan saldırıdır. Biz buna seyirci kalabilir miyiz? Bu hainler, bu görüşmeyi dinliyor ve bu görüşmeyi dinledikten sonra da dünyaya servis ediyor. Kardeşlerim, bunlar Haşhaşilere rahmet okutur. Haşhaşiler bunların yanında hiç. Bunlar Haşhaşileri aştı. Bu ara Haşhaşilerle ilgili yazılan eserler de pirim yapmaya başladı. Niye? İyi tanımak istiyorlar bunları. 

Kardeşlerim bugün aziz milletin sandıkta verdiği çok önemli bir mesaj var. Milletimiz siyaset dışı yollardan Türkiye'nin istikametinin belirlenmesine bugün çok çarpıcı biçimde tavrını, itirazını ortaya koymuştur.

Şunu vurgulamak istiyorum: Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Şu ifadelerime lütfen dikkat edin. Bugün ahlak dışı siyaset kaybetmiştir. Kaset siyaseti, montaj siyaseti, iftira ve çamur siyaseti kaybetmiştir. Esersizlik siyaseti, plansız projesiz, hedefsiz siyaset bugün kaybetmiştir.

Ey genel müdür, ey güya genel başkan, ya elinizde bu kasetler olmasaydı siz bu seçim kampanyasında ne konuşacaktınız? Konuşacakları bir şey var mıydı? Biz plan konuştuk, biz proje konuştuk. Bunlar yalan, takiye, iftira, fitne, fesat bunu konuştular."

-"Sandıkta demokrasi, irade kazandı"-

Statükonun bugün çok büyük bir darbe aldığını söyleyen Erdoğan, "Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türü, vesayetçi odakların her türlüsü de bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir" değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kardeşlerim, bugün kibir kaybetmiştir, bugün gurur kaybetmiştir. Milletine tepeden bakan, milletini küçümseyen, milletin tercihlerini hafife alan, millete en ağır hakaretleri yapan kibir, bugün bir kez daha sandıkta erimiştir.

Kardeşlerim, harflerinden kanlar damlayan, öfke damlayan, nefret damlayan o manşetleri atan varya, bugün bir kez daha ağır bir yenilgi almıştır. Şimdi soruyorum: ey Pensilvanya, ey buradaki yandaşları medya, ey yandaşları sermaye, hani siz demokrasinin karşısına konumlandırılmıştınız. Ne oldu? Sandıkta bugün demokrasi kazandı, sandıkta bugün irade kazandı. Ne oldu? 21. yüzyılda, 2014 Türkiye'sinde halka hala darbe beklentisi içinde verilen mesajlarınız ne oldu bugün? İşte bak millet burada, halk burada. Siyaset dışı müdahalelerle Türkiye'ye rota çizme sevdası içinde olanlar, bugün sandıkta kaybettiler. Şimdi siz neredesiniz? Yalan, iftira, şantaj, montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur. Kardeşlerim, Türkiye'nin tüm sorunlarının çözüm aracı tartışmasız siyasettir, tartışmasız demokrasidir. Kimin ne meselesi varsa bunu siyasetle çözme yoluna gitmelidir. Kimin ne meselesi varsa bunu artık sadece ve sadece sandıkta çözme yoluna gitmelidir.

Buradan muhalefet partilerine açık çağrı yapıyorum: Biz AK Parti olarak her seçim sonrasında olduğu gibi bu seçim sonrasında da tüm boyutlarıyla neticeleri analiz edeceğiz. Acaba niye 46, 47, 48 aldık da bunu niye biz 55 yapamadık, niye 60 yapamadık. Şimdi oturup bunu konuşacağız. Bunları konuşup neticeye bağladıktan sonra sizlerle beraber tekrar yolumuza bu eksiklerimizi gidererek devam edeceğiz. Ama muhalefetin böyle bir derdi var mı? Yok. Onların böyle bir derdi yok. Onlar her seçime girerken hep hazırlıksız yakalanırlar."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com