AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (3)

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan: (3)
"Biz diyoruz ki gelin yeni bir sayfa açalım. Bu yeni sayfada ey muhalefet, ey bu muhalefete gönül veren milletim, Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. Türkiye'nin ali menfaatleri her şeyin üzerinde olsun"

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz diyoruz ki gelin yeni bir sayfa açalım, bu yeni sayfada ey muhalefet, ey bu muhalefete gönül veren milletim, Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. Türkiye'nin ali menfaatleri her şeyin üzerinde olsun" dedi.

Erdoğan, parti genel merkezindeki konuşmasında, seçim sonuçlarına göre milletin hissiyatını, mesajını samimi şekilde değerlendireceklerini belirtti.

"Muhalefet partileri de bugün milletin sandıkta verdiği mesajı doğru okumalı, artık kendilerini sorgulamalı, kendi öz eleştirilerini sağlıklı şekilde yapmalıdır" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Neye yandım, neye üzüldüm biliyor musunuz? Dışişlerinde olan olaydan sonra, şahsıma yapılan iftiraların hepsini bir kenara koyuyorum, ama Dışişlerinde yapılan olaydan sonra, Başbakanlıktaki böcek olaylarından sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu? 'Bu vatana ihanettir, bu bir casusluktur, buna yönelik biz iktidarın yanındayız' diye bir ifadelerini duydunuz mu? Ne olacak, Pensilvanya ile beraber hareket edenler bunu söyleyebilir mi? Buradan bile bir şey bekliyorlardı. Yani '25'inden sonrası kaos' dedikleri olay buydu. Ekonomi çökecekti, çöktü mü ekonomi? Daha güçlenerek geliyoruz. Ekonomide de güçleneceğiz, siyasette de güçleneceğiz, demokraside de daha güçlü demokrasiyi getireceğiz. Batı'nın özlemini duyduğu demokrasi bizde var bizde. Onlar samimi davranmadılar ve biz samimi davrandık. Biz kararlı şekilde yolumuza devam ettik. Artık eski Türkiye yok, yeni Türkiye var. Eski siyaset tarzıyla hele hele eski muhalefet tarzıyla asla yönetim biçimi olmaz. Yeni Türkiye'nin yeni bir muhalefet ihtiyacı açıktır."

- "Kırk çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez"-

Yeni Türkiye'nin iktidar kadar milleti kucaklayan bir muhalefete ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Yeni Türkiye'nin artık ayrıştırıcı, kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı muhalefete değil, Türkiye'nin 77 milyonuna aynı dille konuşan bir muhalefete ihtiyacı var" diye konuştu.

Sadece iktidarın, iktidar partisinin Türkiye'yi kucaklamasının yetmediğini, bunu net bir şekilde gördüklerini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Gerilimden, krizden beslenen muhalefet anlayışı ülkeye fayda getirmiyor. İstismar, korkutma siyaseti artık son bulmalıdır. Kibirli, aşağılayıcı, dışlayıcı, horlayıcı siyaset artık muhalefet partileri nezdinde son bulmalıdır. Muhalefet partisi yöneticileri bu akşam aynaya bakmalı, kendilerine sorular sormalı, yaptıkları hataların farkına vararak kendilerine mutlaka çeki düzen vermeli. AK Parti'nin bileğini tek başına bükemediler, kolektif çalıştılar. CHP'nin zayıf olduğu yerde MHP'ye, MHP'nin zayıf olduğu yerde CHP'ye hatta diğerlerine destek vermek suretiyle adeta AK Parti'nin karşısında kamplaştılar. Ne oldu? Kırk çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez. Adı konulmamış ittifakları gördük. İlkesiz siyasetin fayda getirmediğini artık milletim gördü. Biz diyoruz ki gelin yeni bir sayfa açalım. Bu yeni sayfada ey muhalefet, ey bu muhalefete gönül veren milletim, Türkiye sevdası her şeyin üzerinde olsun. Türkiye'nin ali menfaatleri her şeyin üzerinde olsun."

- "Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür"-

'Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız' dediklerini anımsatan Başbakan Erdoğan,  "AK Parti kaybetsin de Türkiye'ye ne olursa olsun anlayışı artık tarihe karışsın Siyasetin merkezinde ilke, değer, samimiyet olsun, Türkiye'yi hep birlikte yüceltelim" ifadesini kullandı.

Türkiye'ye saldıranların bugün hayal kırıklığı yaşadığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Türkiye düşmanlarının maşaları bugün hayal kırıklığı yaşamışlardır. Bu milletin içinden çıkan ama bu millete ihanet eden taşeronlar bugün milletin ne kadar aziz, ne kadar asil, ne kadar kahraman olduğunu bir kez daha görmüşlerdir. Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür. Millet sinsi planları, ahlaksız tuzakları bugün bozmuştur. Milletin sağduyusu, feraseti, basireti bugün hilelere ve desiselere galebe çalmıştır. Burada istiklaline, iradesine, ülkesine, bayrağına sahip çıkan aziz milletime tekrar teşekkür ediyorum. Rabbim bu aziz milleti korusun diye dua ediyorum. Bu millet, ümmetin umududur, dünyanın umududur, Rabbim bu milleti doğru yoldan ayırmasın, her türlü plana, oyuna ve tuzağa karşı korusun diye dua ediyorum."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com