AK Parti Genel Sekreteri İpek, amatör sporcularla buluştu

AK Parti Genel Sekreteri İpek, amatör sporcularla buluştu
Haluk İpek: "Sporda tesisleşmeyi okullarda başlatacağız"

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, amatör sporcularla kahvaltıda bir araya geldi.

Tüm Amatör Sporcular ve Spor Adamları Derneği (TASSAD) tarafından Ankara'nın Keçiören ilçesinde düzenlenen kahvaltı organizasyonuna, İpek'in yanı sıra, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, TASSAD Başkanı Ensar Kurt, amatör sporcular ve aileleri katıldı.

AK Parti Genel Sekreteri İpek, organizasyonda yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sporun içinden geldiğini belirterek, sporun hükümet çalışmasının önemli parçalarından biri olduğunu söyledi.

Gelişmiş ülkelerde spor eğitiminin okullarda başladığına işaret eden İpek, "Bizim de sporu okul çağında yay ilgili çalışmalarımız var. Sporda tesisleşmeyi okullarda başlatacağız. Buna doğru bir yöneliş içerisindeyiz" dedi.

Yerel seçimlere de değinen İpek, spor üzerinden benzetme yaparak, "Sporun ülke içinde ve dışında iki yarış bölümü var.  Her ikisinde de başarılı olan sporcular yukarıya çıkıyor. Çok başarılı olduğunuzda hakem oyunları başlıyor. Türk siyasetinin durumu da böyle" diye konuştu. 

İpek, Türkiye'nin giderek güçlenmesini çekemeyenlerin hakem oyunlarına başladığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güçlü olmaya, büyümeye başladık. Bunun üzeri oyun kurucular dışarıda hesap yapmaya başladılar. Ne yaptılar? Hakem oyunlarına başladılar. Türkiye'nin büyüdüğünü, güçlendiğini fark ettiler. Baktılar ki Türkiye zirveye doğru gidiyor. Güçlü bir Türkiye'nin oluşacağını gördüler. Gezi olaylarını bunun için planladılar. Sonra da 17 Aralık'ı hesapladılar. Bunlar Türkiye'nin gelişmesinden, kuvvetlenmesinden korkan oyun kurucularının oyunudur. 30 Mart seçimleri bu açıdan seçimlerin en büyüğü. Dünyaya başpehlivan olarak çıkmak zorundayız."

 

- Ak: "Sporcuların yanında olmaya çalıştım" 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da spor eğitiminin küçük yaşta başlamasıyla başarının da artacağına dikkati çekti.  

Bu nedenle okullarda tesislerin yaygınlaştırılması gerektiğini dile getiren Ak, "Her zaman sporcuların yanında olmaya çalıştım. Okullaşmayla beraber sporun da başlaması gerekiyor. Okullarda bu çocuklarımıza spor yapabilecekleri imkanları sağlayamazsak devamı anlamında zorlanacaklardır. Küçük yaşlarda vücudun eğitim çok önemli" ifadelerini kullandı.

Ak, Bağlum ve Fatih statlarını bakıma alacaklarını, 5 bin kişilik kapalı spor salonu projesini hayata geçireceklerini ve Keçiören'de ilçedeki sporculardan oluşan bir olimpiyat düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

TASSAD Başkanı Ensar Kurt ise sporcuların uluslararası şampiyonalarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmesi için mücadele ettiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Kurt, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek'e milli takım eşofmanı hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com