AK Parti Grup Başkan Vekili Aydın:

AK Parti Grup Başkan Vekili Aydın:
"AK Parti halkla birlikte siyaset yapan, halkın dertleriyle dertlenen bir siyasi parti"

AĞRI (AA) - AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, "AK Parti halkla birlikte siyaset yapan, halkın dertleriyle dertlenen bir siyasi parti" dedi.

Ağrı'da seçim çalışmalarını sürdüren Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Haziran seçimlerine doğru AK Parti olarak teşkilatların, belediye başkan adayının, milletvekillerinin, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin hazırladığı programlar dahilinde aktif bir şekilde sahada olduklarını ve çalıştıklarını söyledi.

Her daim fırsat buldukça halkın arasında olduklarını ifade eden Aydın, "AK Parti halkla birlikte siyaset yapan, halkın dertleriyle dertlenen bir siyasi parti. Bu manada ilimizin ne tür sorunları var, bu sorunların çözümü konusunda bugüne kadar ne adımlar atılmış, bundan sonra ne tür projelerimiz olacak, bunların hepsini halkımızla paylaşıyoruz. Zaten halkımız hakikaten bunun bilincinde, farkında" diye konuştu.

Aydın, özellikle genel merkez nezdinde, hükümet anlamında çok ciddi projelerin geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Belediye başkanımızın geçen dönem itibarıyla Ağrımıza kazandırdığı çok önemli hizmetler, projeler var. Doğu ve Güneydoğu'nun en büyük havyan borsası, otogar gibi Kağızman Caddesi gibi 4 tane bulvar açmış. 13 tane park yapmış, bunun ikisi çok büyük. Yine aynı şekilde kentsel dönüşümle ilgili ciddi manada yatırımlar yapmış. 1,5 milyon metrekarelik kilitli parke yapımı gibi hakikaten semt pazarı gibi şehirleşme noktasında, kent bilincinin yaygınlaşması anlamında, sosyal konutlar noktasında her alanda ciddi hizmetler yapmış, ciddi atılımlar yapmış, şehrin 30-40 yıllık su ihtiyacı karşılamış, arıtmasını yapmış. Bunlar tabii çok önemli hizmetler."

Ağrı halkının bugüne kadar duasıyla, destekleriyle hep AK Parti'nin yanında olduğunu vurgulayan Aydın, "Tabii ki en iyisini yeni dönemde yapacağız" dedi.

Bakanların Ağrı'ya geldiğini ifade eden Aydın, "Veysel Eroğlu bakanımız iki gün önce, Taşlıçay ve Karasu derelerinin ıslahı, iki tane kent ormanı gibi anında müjdesini de verdi. Bunun dışında 187 milyonluk 18 yeni müjdenin de aslında burada açıklamasını kendileri yaptı. Bu manada baktığımızda gerçekten her gelen bakanımız çok ciddi katkı sunuyor" diye konuştu.

Yarın üç bakanın kente geleceğini anlatan Aydın, şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanımız, Kültür ve Turizm Bakanımız ile Kalkınma Bakanımız. Halkımızla iç içe olacaklar. Ağrı'nın sorunlarını yerinde görüp, yerinde tespit edersek buna çok acil çözümler geliştirebiliriz. Yine aynı şekilde bizde kardeş belediyecilik uygulaması var. Büyükşehir belediyelerimiz yine gücü yeten başka belediyelerimizden Ağrı'ya çok ciddi destek görüyoruz. 1 Haziran itibarıyla inşallah AK Parti ile devam etmesi halinde Ağrı belediyemiz, diğer kardeş belediyelerle işbirliği yapmak suretiyle çok ciddi projelere, çok ciddi projelere kavuşacak."

Bağcılar belediye başkanının Ağrı'da çok güzel, önemli projeleri hayata geçireceğini ifade eden Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bilgievi gibi yüzme havuzu gibi yine semt parkları gibi hatta muhtarlarımıza muhtar konakları gibi mahalleler, parklar gibi birçok müjdeleri kendisi verdi. Aynı şekilde Erzurum Büyükşehir Belediyemiz, bir taraftan da Ağrı'ya gerçek manada, hakiki kardeşlik yapıyor, üvey kardeşlik değil. Ağrı'nın birçok projesinde yardımcı olacağını ifade etti, bir projesini de kendisi gelip açıklayacak." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com