AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresun'da

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresunda
Canikli:

GİRESUN (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "30 Mart'ta Kılıçdaroğlu kendisine yeni bir iş arasın. Artık Pensilvanya'da muhasebe kayıtlarını mı tutar ne yapar bilemem. Bu meydanlar onu söylüyor. 'Uzun adam'ın miting yaptığı meydanlar onu söylüyor, Kılıçdaroğlu sen gidicisin" dedi.

Canikli, Güce ilçesinde partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Türk halkının 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde, "bugüne kadar millete hizmet etmeyi hiçbir zaman düşünmeyen, hep başka yerlerde gücü arayıp oralarda hizmet eden, milletin dengesini, birliğini ve beraberliğini bozmaya çalışan siyasilere" gereken cevabı vereceğini belirten Canikli, şöyle devam etti:

"Bir Osmanlı tokadını patlatması lazım. Türk milletinin Osmanlı tokadı meşhurdur ama öyle fiziki anlamda değil. Milletimiz son derece sabırlı, sağduyulu bekliyor. Olanları görüyor. Olan bitenlerin farkında. Tezgahların farkında. Onları çok rahat izliyor ama sabrediyor. Sözün kendisine gelmesini bekliyor. Söz kendisine geldiği zaman da yani sandık önüne geldiği zaman, işte Osmanlı tokadını sandıkta patlatıyor. Geçmişte sayısız örnekleri var. Bunlardan ders alamayanlara bir kez daha bu milletin sağduyusunun yansıtılması inşallah 30 Mart."

- "Her seferinde milletten tokat yiyorlar ama koltuğu bırakmıyorlar"

Canikli, 30 Mart seçimleri sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevinden ayrılmak zorunda kalacağını iddia ederek, şunları kaydetti:

"Biz inanıyoruz ki Türk milleti hem Türkiye genelinde hem de Güce'de sandığa gömecek. Buna inanıyoruz. Kılıçdaroğlu'na Osmanlı tokadının sanıkta vurulması gerekiyor. Artık ondan sonra Kılıçdaroğlu daha genel başkanlıkta kalamaz bu sefer. Yeter artık. Demokratik tüm ülkelerde seçimler yapılır, bir siyasi parti kazanır, diğerleri kaybeder. Bir oy farkı ile kazansa o kazanmıştır. O başarılı, diğerleri başarısızdır. En çok oyu alan siyasi partinin başkanı başbakan olur, hükümeti kurar, diğer siyasi partilerin başkanları ise istifa eder. Hep öyle oldu. Almanya öyle, İngiltere öyle, her yerde öyle. Sadece bizde öyle değil.

Her seferinde milletten tokat yiyorlar ama koltuğu bırakmıyorlar. Bu sefer terk edecekler. Terk etmek zorunda kalacaklar. 30 Mart'ta Kılıçdaroğlu kendisine yeni bir iş arasın. Artık Pensilvanya'da muhasebe kayıtlarını mı tutar ne yapar bilemem. Bu meydanlar onu söylüyor. 'Uzun adam'ın miting yaptığı meydanlar onu söylüyor, Kılıçdaroğlu sen gidicisin. Sen çalışmanı, hesabını yap. Seçimden sonra gideceğin yer için çalışmanı yap. Sana Giresunlu tavsiyesi. Artık kalamazsın." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com