AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresun'da

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresunda
"Şehitlerimiz bu topraklara olan görevlerini fazasıyla yerine getirdiler. Onların bıraktığı şanı aynı şekilde ileriye taşımak zorundayız. Bunun da tek bir yolu var, millete, bu ülkeye hizmet etmek, bu ülkeyi geliştirmek, güçlendirmek, ekonomisini, sosyal

GİRESUN (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Şehitlerimiz bu topraklara olan görevlerini fazlasıyla yerine getirdiler. Onların bıraktığı şanı aynı şekilde ileriye taşımak zorundayız. Bunun da tek bir yolu var, millete, bu ülkeye hizmet etmek, bu ülkeyi geliştirmek, güçlendirmek, ekonomisini, sosyal hayatı, kültürel hayatını güçlendirmek, her şeyini güçlendirmek" dedi.

Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerini ziyaret eden Canikli, vatandaşlarla bir araya gelerek, partisinin belediye başkan adaylarına destek istedi.

Canikli, Alucra ilçesinde Çanakkale şehitlerini anmak için düzenlenen etkinlikte, bu topraklarda özgürce yaşamak ve bağımsız bir devlet olarak hayatiyeti sürdürmenin kolay olmadığını, bunun için çok ağır bedeller ödendiğini söyledi.

Bağımsız ve özgürce yaşanılması için milletin canlarını ve kanlarını seve seve feda etmekten çekinmediğini vurgulayan Canikli, "Her zaman bu topraklarda yaşamanın bir bedeli oldu. Bu millet bu topraklarda yaşamak için her zaman bedeller ödedi. Çok ağır bedeller ödedi, hala da ödemeye devam ediyoruz. Vatan kurmak, devlet olmak kolay değil. Bu topraklarda çok daha dramatik ve acı olaylar yaşandı. Nesiller yok oldu bu topraklar özgür kalsın diye. Bugün bu topraklarda bizler özgür yaşayabilelim diye" diye konuştu.

"Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Biz bugün özgürce bu topraklarda bu havayı teneffüs ediyorsak şehitlerimizin fedakarlıklarıyladır" diyen Canikli, şunları kaydetti:

"Bizim için, bu ülke için. Onlar görevlerini yaptılar, bizim de yapmamız gerekenler var. Bizim de görevimiz onların o vasiyetlerine, beklentilerine uygun şekilde bu milleti, ülkeyi, devleti en onurlu bir konuma getirmektir. En güçlü bir şekilde bu ülkenin ve bu toprakların hayatiyetini devam ettirmektir. Bizim görevimiz budur. Şehitlerimizin bizden beklentisi budur. Şehitlerimiz bu topraklara olan görevlerini fazlasıyla yerine getirdiler. Onların bıraktığı şanı aynı şekilde ileriye taşımak zorundayız. Bunun da tek bir yolu var, millete, bu ülkeye hizmet etmek, bu ülkeyi geliştirmek, güçlendirmek, ekonomisini, sosyal hayatı, kültürel hayatını güçlendirmek, her şeyini güçlendirmek." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com